TSuBaSa

Zamanlama

Bu konuda 17 ileti var

10 numara yazı olmuş

küçük de olsa bir şey ekleyeyim: eğer acele etmez de kırmızı alandan yeşil alana doğru top takibini devam ettirirseniz topun spinini çok net görebilirsiniz. özellikle pütüre karşı oynarken çok işinize yarayacaktır.ha bazen topun yazılı kısmı diğer tarafta olabiliyor ama olsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

efenim simdi benim gibi fh i patates olup da o kırmızı noktaların da ilerisinde vuranlar icin herhangi bir oneriniz var mı? varsa duymaktan memnuniyet duyarım...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ben fotoşopta düzeltirim o noktaları onur hatta senin kafayı da timonun kafaya montelerim hem doğru yerde vurursun hemde ideal kilona ulaşırsın bi dakkada

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Güzel konu gerçekten, elinize sağlık.

Ben bir kaç soru sorayım yeri gelmişken.

Bu zamanlamanın ıskalamaya etkisi ne derecedir? Son ana kadar topu gözle takip etmek ne derece faydalıdır? Top raketle bluşuncaya kadar takip etmenin handikabı ıskalamak değilmidir? Ben öyle öğrendim de.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çok güzel bir yazı olmuş, ellerinize sağlık.

Benim sorum ise şu: backhand ve forehand chop yaparken zamanlama nasıl olmalıdır?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İdeali elbette yan. Ama ne kadar yan? O tamamen senin tercihin ile alakalı. Ne kadar dönersen o kadar Forehandde rahat edersin ama backhande dönmekte zorlanırsın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Chop başka bir derya. O konuda da farklı stilleri var ama kesenler genelde uzaktan kestiği için yeterince zamanları olduğundan her iki tarafa da dönüp topu yine yanlarında alıyorlar. Ama dediği gibi backhandde yanında alıp Forehandde hafif önünde alan bile var. Kullandıkları pütürün özelliği ve stil meselesi.

Bekleme meselesi ise elbette ıskalamaya müthiş etkili. Çünkü bekleyip topun bizim masamızda nasıl zıpladığını takip etmezsek sadece tahmin etmek ile yetinmek zorunda kalırız. Belki adam hafif sidespinli çekti? Belki masadan toza denk geldi belki top hafif yamuk... Iskalamalar çıtlamalar kenarına gelmeler şansızlık değil izlememekten...

3 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Iskalamalar çıtlamalar kenarına gelmeler şansızlık değil

ezik olman kader degil... direk ustume aldım :P

3 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tsu emeğine sağlık...

Bir süredir paylaştığın yazılar için tüm arkadaşlar adına teşekkür ederim..

Farkında olmadan daha doğrusu neyi nasıl sormaları gerektiğini bilemeden birçok bilgi ediniyorlar..

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Saol abi, düğün sezonu açıldı iki düğünde yazdım bunları, akıllı cep telefonları sağolsun

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Saol abi, düğün sezonu açıldı iki düğünde yazdım bunları, akıllı cep telefonları sağolsun

o halde düğünlerin bol olsun diyelim Tsu :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bh de spin atarken topu iskalamanin nedenleri nedir

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bh de spin atarken topu iskalamanin nedenleri nedir

Konu başlığı çok açık söylüyor. Tekrar tekrar okumanı dilerim :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tsubasa çok teşekkür ederim gercekten bu yazının ufkumu bir adım daha genişlettiğini söyleyebilirim böyle paylaşımların devamınıda dört gözle bekliyicem

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Okuyana birçok konuda fikir veren, neyi yanlış yaptığını sormasına feyz veren çok güzel bir yazı olmuş @TSuBaSa eline sağlık

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok

• Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Kayıtsız, 9 Misafir (Tam liste)

Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor