TSuBaSa

Yeni Plastik-Pvc Toplar Hakkında Merak Ettikleriniz

Recommended Posts

Bir de masatenisi.com'da yinhe'nin tek yıldızlı topları var. Bunları deneyen var mı acaba?

1 kutu denemek için Yinhe aldım ama kesinlikle almayın. Kutunun tamamı azıcık değil full falsoluydu. Sitede de falsosuz yazısına güvenerek almıştım. Xushuoafa toplardan kesinlikle 3 yıldız alın antrenman toplarına pek güven olmaz şimdilik.

• Like 2

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Selamlar

Daha öncede TsuBaSa ya teşekkür etmiştim.Emek ve deneyimlerini paylaştığı için.Plastik toplar ile ilgili olarak kalite özellikleri açısından sıralamada Nittaku Premıum ilk sırada geliyor.ITTF nin kaliteyi ucuza elde etme politikasının ne denli başarılı olacağını zaman gösterecek Ancak top fiyatlarındaki artışın neden olduğu maddi açık gittikçe sorun olmaya başlayacak.Tahta ve lastiklerde ulaşılan fiyat artık raket yenilenmesi konusunda daha az istekli veya olanaksız hale getirmekte sporcuları.

Konu plastik top olunca benim değerlendirmelerimde şöyle:

İlk olarak topların sheet üzerindeki tutunma (tacky,grid vb..) oranı eskilere göre daha düşük,

Ağırlık farkı olmamasına rağmen topların yüzeylerinde aerodinamik sürtünmeyi arttıran prüzler olmadığı için spinin oluşmasını engellemekte.Kısaca top ve side spinlerde falsonun azaldığını göreceksiniz.

Üçüncü olarak orta ve uzak masa rallylerde topun ileriye doğru taşınması için daha çok güç sarfetmek zorundasınız.

Acaba soft ve max sponge üzerine pips uçları yuvarlak ve tacky özelliği yüksek olan çin veya aynı özellikleri taşıyan Avrupa lastiklerine mi dönmeli.. :dans:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Plastik toplarda henüz antrenman topu alınacak şartlar yok. 3 yıldılarda bile sadece xushuoafa yamuk değil iken antrenman topu almak intihar olur. Xushuoafa nın bile antreman toplarının yarısı yamuktu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Evet, biz de bir aydır bu topları kullanıyoruz ve son derece memnunuz. Henüz bir tane bile kırmayı başaramadık, halbuki Donic'in sözde 3 yıldızları ile bir akşamda 3-4 zayiat veriyorduk. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hassas terazi ile tartılmış 3 er tane Dhs ve Xushaofa (40+ plastik - 3 yıldız)..

Dhs 2,792 - 2,804 - 2,787 ----- Xusha 2,753 - 2,733 - 2,715

Top/küre/yuvarlaklık ölçülerinde Xushaofa daha iyi - Yatay ve dikey ölçülere göre dhs nin yalpa yapma ihtimali yüksek- Ölçülen 6 şar topa göre Xus da sapma daha az - xus 40,27-40,29 gibi iken dhs de (40,23-40,30 gibi)

Xushaofa ambleme göre yatay ve dikey - Dhs birleşme noktası yatay kabul edilerek ölçüldü.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

En son antrenman ve maçlarda kullandığımız Hanno marka alman malı 3 yıldız 40+ plastik maç toplarını, Xushaofa 3 yıldız kullanmış biri olarak şiddetle öneririm. Toplar gerçekten kusursuz denebilecek yuvarlaklıkta ve top dayanımı mükemmel. Raket kenarına denk gelen toplar bile kolay kolay kırılmıyor. Biz 5 TL den satın aldık. Maç topu arayışında olan arkadaşlara duyurulur...

hanno-40_-seamless-polyball_1.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Antrenman toplarını denedik memnun kalmadık. Hem daha hafif ve çok falsolu havada pütürden gelen top gibi zikzaklar çiziyor...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hanno maç topları gayet iyi, ancak antrenman topları hakkında bir bilgim yok.
Tek bildiğim iki farklı kalitede antrenman topu olduğu.
Yani 3 çeşit Hanno top var. İkisi antrenman topu ve biri de maç topu.
Öğrencilerimiz de şu ana kadar en çok Hanno maç topundan keyif aldılar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Lityum

Xiom maç toplari ve xushaofa mac toplari arasinda fark goremedim ben,xiom neredeyse 2 kat daha pahali xushaofadan. Her antremanda 1 tane xushaofa kiriyorum raketin kenarina yada duvara sert sekilde gelirse direk kiriliyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Xiomlar Xushuofa'nın fabrikasinda uretiliyor. Ama yamuk cikma orani nasildir bilemem. Belki daha iyi sectiklerinden daha az yamuk top cikiyordur. Yine de fiyat farkindan dolayi Xushuofa'nın askerleriyiz...

• Like 1

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ses kırık gibi. Daha tiz bir ses var. Hissi dediğim gibi daha ağır ve daha sert. Topu çok daha fazla hissediyor insan.

Sekme kısmı değişik. Topun spini az olduğu için sekmesi de farklı.

Hani çok yavaş ama dolu bir topspin olur ya fazla sekmez senin masaya düşer düşmez hızlanır ve alçaktan gider. Bunda spin az olduğu için top sekiyor. Herşey daha yavaş ve tahmin edilebilir gerçekleşiyor. Top sağa sola kaçmıyor.

AYNEN KATILIYORUM..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap