TSuBaSa

Nasıl Sayı Alırım?

Bu konuda 27 ileti var

Böyle yazılara hasret kalmıştık,eline sağlık Ozan kardeş.

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

e bunları herkes okudu simdi, yurt dısından mı adam bulucaz bu taktikleri yedirmek icin ? :P

10 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

e bunları herkes okudu simdi, yurt dısından mı adam bulucaz bu taktikleri yedirmek icin ? :P

Senin servisleri herkes yer şöyle pasta, börek yapar gibi süsle bak hemide nasıl yiyecekler. Forumda bilmiyen yok artık senin damak tadının güzel olduğunu :D

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çok yaralı olduğuna inanıyorum. En yakın zamanda deneyeceğim...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ozan bey, çok güzel bir yazı olmuş, teşekkür ederim. Bir solukta okudum. Çok faydalı olmasının yanı sıra, yazılış şekliyle de o stresli maç havasını yaşıyor okuyanlar. Emeğinize sağlık :alkis:

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ben bu ara güzel oynamaya taktım hep sayı veriyorum güzel de oynayamıyorum gerçi ama öğrenirim herhalde :)

kısa vadede sayı almak isteyenlere tek tavsiyem antrenmanda tutarlı olmalarıdır. repertuarı daraltın ve zaten iyi olduğunuz bir iki şeyi güçlendirin

zayıf tarafınızı güçlendirmeye çalışmak kısa vadede işe yaramaz iyi olduğunuz şeylerdeki performansınızı da düşürür.

yan etkisi de var tabi bunun... ozanın dediği duruma geldiğinizde ne yaparsanız yapın maçı kaybedersiniz. 8-8 , 9-9 filan olmuşsa rakip oyununuzu çözmüş demektir. repertuar kısıtlı olduğunda rakibin çözmesi gereken daha az şey olur çünkü. yani bunu tersinden söyleyecek olursak; repertuarı kısıtlı oyuncular aynı sayıyı almaya çalışırlar genelde onlara karşı acele etmemek gerekir. durumu 8-8 9-9 a getirmeye çalışın ve acele etmeden oynayın. bırakın karşı tarafın işi şansa kalsın

kısa vade planları çoğu kez maç kazandırır onu da söyleyeyim. bir planınızın olması olmamasından iyidir çünkü

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Paylaşım için teşekkürler gayet güzel esprili ve öğretici olmuş, fazla kişi okumadan silmek lazım :whistle:

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Teşekkürler paylaşım için.

Kendi adıma çok istifade ettim, ligde kaybettiğim maçlar film şeridi gibi gözümün önünden geçiverdi birden :) hemen UNUTMA !! kartonuna notlarıma aldım çantama koyup her maçtan önce gözden geçireceğim.

moktav arkadaşımızın önerisine katılıyorum :) haftasonu buluşmamız var, artvine gelenlerden rakipler (pardon dostlar) okumadan silmek gerenk :)

latife bir yana, başucu notu olacak nitelikte olmuş minnettarız Tsubasa hoca....

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ben mavi ege kursuna gidiyorum ve karşıma anti-spin BH lastikli kız cıktı zar zor 2 maç aldım ama sonra oda 2 maç aldı. topları sanki geri çekiyormuş gibi geldi ve o toplara çakamadım. kaldırmak zorunda kaldım o çaktı. spin atın yazmışsınız ama fast-spin atınca dışarı çıkıyo ve top-spin şansı çok zor gelio. lütfen yardım edin. :uzgun::uzgun::uzgun:

raketim

tibhar fx-p FH OFF- 2.1mm

tibhar fx-p BH OFF- 2.1mm

andro nightmare OFF Flare

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ben mavi ege kursuna gidiyorum ve karşıma anti-spin BH lastikli kız cıktı zar zor 2 maç aldım ama sonra oda 2 maç aldı. topları sanki geri çekiyormuş gibi geldi ve o toplara çakamadım. kaldırmak zorunda kaldım o çaktı. spin atın yazmışsınız ama fast-spin atınca dışarı çıkıyo ve top-spin şansı çok zor gelio. lütfen yardım edin. :uzgun::uzgun::uzgun:

raketim

tibhar fx-p FH OFF- 2.1mm

tibhar fx-p BH OFF- 2.1mm

andro nightmare OFF Flare

musa sen semih hocanın talebelerindensin heralde...yarın izvetin derneğinde turnuva var oraya gel antici birileri muhakkak olur onlara karşı nasıl oynanması gerektiğini canlı olarak izle..hatta onlarla maç yapanlardanda bilgi alırsın..en verimli bu şekilde olur...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

evet bn semih hoca nın öğrencisiyim. isterseniz ona selamınızı söyleyebilirim. bide konuyu yazılı olarak anlatırsanız mutlu olurum çünkü annem tek başıma dışarı çıkmama izin vermio ve işe gittiği için yoruluo bu yuzden dısarı fazla cıkmıom.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu arada ben boşuna böyle yazılar yazıyormuşum. Meğer 2009'da sayı almanın çok daha etkin yollarını bulmuşum bile... Buyrun işte o yazı :

Ben servis atmadan önce topa terimi silerim ki rakip topa vurduğu gibi top kendi masasına düşsün sonra da ooohhh kaşıkla yedirdim diye pis pis gülerim, itiraz etmezse servisi saklayarak atarım, servis atmadan önce topu takriben 3 bin saat zıplatırım rakibimin dikkatinin dağılmasını beklerim, sonra yan tarafta birşey görmüş gibi şaşırarak bakar o anda da hemen servisi atarım. Rakip itiraz ederse yüzümü ekşitir ve "ya ağlama, hamam parası olsun" türünden söylemlerde bulunurum.

Servis yersem hemen let derim. Sayıyı kaybedecek gibi olursam da hemen let derim. Yok efendim yan masadan top geldi, arkadan biri geçti, kapı açıldı, top kırık gibi ses çıkardı falan derim.

Rakibim hata yaparsa hemen ezmeye kalkarım. gülerim, sağa sola anlatırım, bakın bakın gene kaçıracak falan derim. Yok efendim backhandi protez derim, beceremiyo derim, boş bilmiyo dolu bilmiyo derim moralini bozarım.

Ben hata yaparsam yer kaygan, raket atmıyo bilmemne derim. Sinirlenirim, raketimi atarım, küfür ederim. Hemen sonraki sayıyı ben alırsam YOOO SAA SOO diye bağırırım! sanki adam beni sırtımdan bıçaklamış gibi hırslanırım. Yıllarca işkence altında acı çekmiş de şimdi özgürlüğünü elde etmiş gibi pis pis bakarım rakibime. Hele ki karşı taraf bir balık yapsın ortalığı yıkarım. Eeeh böyle yapacaksan hiç oynamayalım derim. İki saat ağlarım, 3 balık yaptı beş balık yaptı diye sağa sola anlatırım. İyice soğuturum rakibi...

Rakip servis kaçırırsa hemen teşekkür ederim deyip pişmiş kelle gibi sırıtırım. Ne de olsa beleş sayı baldan tatlıdır. Bir sonraki serviste bakın bakın gene kaçıracak diye baskı uygularım.

Bende taktik bitmez anlayacağınız... Eee ne de olsa yılların tecrübesiyim. Ha backhand forehand bilmem, gelene çakarım çakmaya da çakarım. Ne raket olsa oynarım, ne o öyle yok onun spini bunun kontrolü... Bu iş bilek ister koçum heeayt beea...

7 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu arada ben boşuna böyle yazılar yazıyormuşum. Meğer 2009'da sayı almanın çok daha etkin yollarını bulmuşum bile... Buyrun işte o yazı :

Ben servis atmadan önce topa terimi silerim ki rakip topa vurduğu gibi top kendi masasına düşsün sonra da ooohhh kaşıkla yedirdim diye pis pis gülerim, itiraz etmezse servisi saklayarak atarım, servis atmadan önce topu takriben 3 bin saat zıplatırım rakibimin dikkatinin dağılmasını beklerim, sonra yan tarafta birşey görmüş gibi şaşırarak bakar o anda da hemen servisi atarım. Rakip itiraz ederse yüzümü ekşitir ve "ya ağlama, hamam parası olsun" türünden söylemlerde bulunurum.

Servis yersem hemen let derim. Sayıyı kaybedecek gibi olursam da hemen let derim. Yok efendim yan masadan top geldi, arkadan biri geçti, kapı açıldı, top kırık gibi ses çıkardı falan derim.

Rakibim hata yaparsa hemen ezmeye kalkarım. gülerim, sağa sola anlatırım, bakın bakın gene kaçıracak falan derim. Yok efendim backhandi protez derim, beceremiyo derim, boş bilmiyo dolu bilmiyo derim moralini bozarım.

Ben hata yaparsam yer kaygan, raket atmıyo bilmemne derim. Sinirlenirim, raketimi atarım, küfür ederim. Hemen sonraki sayıyı ben alırsam YOOO SAA SOO diye bağırırım! sanki adam beni sırtımdan bıçaklamış gibi hırslanırım. Yıllarca işkence altında acı çekmiş de şimdi özgürlüğünü elde etmiş gibi pis pis bakarım rakibime. Hele ki karşı taraf bir balık yapsın ortalığı yıkarım. Eeeh böyle yapacaksan hiç oynamayalım derim. İki saat ağlarım, 3 balık yaptı beş balık yaptı diye sağa sola anlatırım. İyice soğuturum rakibi...

Rakip servis kaçırırsa hemen teşekkür ederim deyip pişmiş kelle gibi sırıtırım. Ne de olsa beleş sayı baldan tatlıdır. Bir sonraki serviste bakın bakın gene kaçıracak diye baskı uygularım.

Bende taktik bitmez anlayacağınız... Eee ne de olsa yılların tecrübesiyim. Ha backhand forehand bilmem, gelene çakarım çakmaya da çakarım. Ne raket olsa oynarım, ne o öyle yok onun spini bunun kontrolü... Bu iş bilek ister koçum heeayt beea...

bu yazı için ayrı bir topik değil ayrı bir forum kurulsun bence :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim. Benim için faydalı oldu.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çok güzel yazı olmuş, tam terlemekten bitap olduğum sürekli kızaran bir insan olmama rağmen hocalarımın maç esnasında bembeyazdın hiç heyecanını belli etmiyordun dediği anları hatırlattı bu yazı bana :) Bu yazının 8:8 ve servisin karşı tarafta olduğu versiyonunu da bekliyorum. Hani o ulan şimdi acaba hangi servisi atacak, atağa devam mı edeyim yoksa biraz kendimi rolantiye mi alayım, ama adamın savunması benden iyi deyip bodoslama boş topa en sağlam side-top spin karışık atmaya çalışıp seti kaybetmek zorunda kaldığımız anları anlatan bir yazı:)

ps: Ne heyecanını belli etmemesi Hocaaa elim ayağım dondu buz kesildim ona rağmen yüzümden terler boşalıyor deseydim keşke ama insan lisede olunca "hadi ya" deyip geçiştiriyor :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok

• Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Kayıtsız, 5 Misafir (Tam liste)

Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor