Jump to content
Masatenisi.org Forum

Butterfly Tenergy 64-Butterfly Tenergy 80

Recommended Posts

Bu iki lastik arasındaki fark nedir ve hangisini tercih etmeliyim?

tenergy 80 2.1 mm aradığınız cevap olacaktır. :frust::frust:

kardeşim ve ya abicim yaşını yazmamışın bende ona göre hitap edeyim bare. ilk olarak oyun stilinizi falan yazma zahmetine girseydin keşke, ayrıca oyuna ne zaman başladığını ne kadar ilerlettiğini, tahtanın ne olduğunu da değinebilirdin. ancak bu soruların cevaplarının ardından ikisininde uygun olmadığına kanaat getirecektir saygıdeğer üye topluluğumuz. :whistle: bahsettiğiniz lastikler çok gereksiz pahalı bence, onun muadili olan çok daha ucuz olup oyunu çok daha kontrollü olan onlarca lastik var benden de kardeşce tavsiye... :sleeping::bye:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tenergy 80 2.1 mm aradığınız cevap olacaktır. :frust::frust:

kardeşim ve ya abicim yaşını yazmamışın bende ona göre hitap edeyim bare. ilk olarak oyun stilinizi falan yazma zahmetine girseydin keşke, ayrıca oyuna ne zaman başladığını ne kadar ilerlettiğini, tahtanın ne olduğunu da değinebilirdin. ancak bu soruların cevaplarının ardından ikisininde uygun olmadığına kanaat getirecektir saygıdeğer üye topluluğumuz. :whistle: bahsettiğiniz lastikler çok gereksiz pahalı bence, onun muadili olan çok daha ucuz olup oyunu çok daha kontrollü olan onlarca lastik var benden de kardeşce tavsiye... :sleeping::bye:

Saldırı üzerine oynamayı seviyorum ayrıca 2 senedir masa tenisiyle uğraşıyorum.(ders alıyorum)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

basitce soyle ifade edeyim

oyununuz zhang jike gibiyse 64

yok oyununuz jun mituzani gibi ise 80 alırsınız

en az onlar kadar iyiyse 2,1. az biraz minicik dusukse 1,9 alırsınız...

Çok

en az onlar kadar iyiyse 2,1. az biraz minicik dusukse 1,9 alırsınız...

Çok teşekkürler. Gayet açık ve netti ve çok yararı oldu sağ olun :D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Biz sizi görmeden sizin anlatımınızla nasıl tavsiye verelim?

en az onlar kadar iyiyse 2,1. az biraz minicik dusukse 1,9 alırsınız... bunun gibi genel ifadelerle

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hehe o biraz fazla genellemeydi :)

sizin bizim gibi gariban masa teniscilerinin o bileklere sahip olma sansı olmadıgı icin maalesef ortalıkta cok fazla kullanılmayan tenergy lastik bulunuyor :) tavsiye icin mutlaka bir doktora basvurunuz onun dısında genellemeler adı istunde genelleme olarak kalıp sizin derdinize derman olmayacaktır. :)

Zhang jike t05fx ile oynuyor. 64 ile çok alakasını kuramadım.

bh 64 vardı diye hatırlıyorum. oyle yumusak seylerle isi olmaz bence :))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

aslen ZhangJike Tenergy 64 kullanmaktaydı BH te.

http://www.tabletennisdaily.co.uk/forum/showthread.php?1129-Chinese-Team-Bat-pictures!

ya da

http://en.wikipedia.org/wiki/Zhang_Jike

sonrasında ise BH te 05 FX e geçti

Zhang Jike's Forehand Rubber - Hurricane 3

Zhang Jike's New Rubber - Tenergy 05-FX (2013 için WTTC)

http://www.tabletennisdaily.co.uk/forum/showthread.php?4931-Zhang-Jike-switched-to-Tenergy-05-FX!!

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yahu tsubasa bu forumda en doru tavsiyeleri veren adamlardan biridir biraz makara yapıyor soru doğru sorulmayınca.

çünkü soru yanlış sorulunca doğru cevap verilemez.

iyi de oyuncudur, zhang ne takıyor o kadar dert etmez

reklam yaptığını da hiç duymadım görmedim. yüzyüze konuşmuşluğum var gayet alçak gönüllüdür.

ha bunları yazdığım için tsubasa teklamı yapıyosam hesap numaram : tr666 666 666 ozancım reklam ücretiniı bu hesaba yatırırsın pls.

neyse ilk sorudaki yanlış hangisini tercih etmeliyim kısmı çünkü oyununu bilmiyorum tanımıyorum vs.

aralarındaki farkları da butterfly kataloğu açıkça yazmış zaten

http://www.butterflyonline.com/Images/Site/Tenergy/specb.jpg

ikisini de denedim t64 daha hızlı ve canlı t80 daha spinli. ama aralarında t05-t64 gibi fark yok

tenergy 25 'in pimple(pütür) larının biraz daha küçük versiyonu

danışmanlık ücretimi butterfly türkiye distribütörleri yukarıdaki hesap numarama gönderebilir.

ertan bey haberiniz ola yazdığım kelime başına 0.25krş para alırım. forum yazılarımın karşılığını da aynı hesaba gönderebilirsiniz. o kadar forum reklamı yapıyorum sonuçta

ellerin kırılaydı da yazmayaydın dediğini duyar gibiyim bora efendi artık herşey için çok geç

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tavsiye vermek boş bir iş. Sadece yanlış yönlendirmeye yarar. İyi lastik diye de birşey yok biliyorsun.

Zhang onu kullanıyormuş bunu kullanıyormuş ne farkedecek? Ben de t05fx kullanıyorum backhanding Zhang ile kel alakadır. Ana ben de t05fx'i çok seviyorum. Bu hissiyat ile alakalı. O yüzden öyle dışarıdan bakıp sana şu gider bu gider demek saçma ve boş.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Burada kimse misafir değil,atılan mesaj sayısı fazla diye biz konuk siz forumun sahibi olmuyorsunuz. Birisi bir soru sorduğunda google diye bir şey varmış denmez. Soran kişi google a bakmış olabilir yada olmayabilir arkadaş gelmiş buraya yazmış demekki burdan cevap bekliyor google dan değil,üsluba görede google diye bir şey varmış diyenin amacı google a yaz demek değil karşısındakini rahatsız etmektir. Rahatsız etme sebebi nedir bilemiyorum çocukluğuna inmek gerek... Teknik bilgisi olmadığı da anlaşılıyor zaten,işgüzarlıktan başka bir şey yapmıyor, Adam soru sormuş 'şu nerede satılır' cevabı: orada,burada vs dir bunun. Bunun harici cevap vererek insanları rahatsız etmeseniz iyi olur

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tsubasa nın bana verdigi cevaba ben kızmadım, ukalaca da bulmadım hatta geyik geyik cevap da yazdım cunku tsubasa da ciddi yazı yazmıyordu :)

siz bu isleri neden buralara kadar getirdiniz anlamadım.

birbirinizle olan sorunlarınızı ozel mesajla ya da bi sutlaccıda oturup sutlac yerken tartısın. yeter ki tenergy sohbetleri bolunmesin...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yoo ben yeri gelmişken yazayım diyorum.

Burada çok mesaj atan uzun süredir üye olan buranın sahibi olmaz.

Bunlar net. Ama daha kim kimdir bilmeden teknik bilgisi yokmuş vs demek de hata değil mi? 2011 de Zhang jike t64 kullanmış onu bilmiyormuşum bu mı teknik bilgisizlik.

Benim foruma gelen bazı üyelerden şikayetim var.

Foruma her türlü soru sorulmaz. Forumun kuralları var o kurallara bir zahmet uyacaksınız. Önce açılmış konu var mı bakacaksınız. Bunu ben söylemiyorum bu bir kural.
Sonra soruyu sorarken kendini ile ilgili bilgi vereceksiniz. Vs vs...

Şimdi bu vatandaş siteye girmiş arkadaşlar ben hangi lastiği alayım demiş. Bu ne saçma sapan sorudur. Birader sen kimsin? Kaç yaşındasın kaç yıldır oynuyorsun? Kaç senedir profesyonel ekipman kullanıyorsun? Son ekipmanının nesini sevmedin de başka ekipman istiyorsun ne bilelim? Saçma sapan sorular. Ve biz bu uyarıları 10 küsur yıldır yüzbinmilyontrilyarkez söyledik uyardık vs ama vatandaş önceki konulara bakmıyor ki vatandaşın zamanı değerli, vatandaş ne arayacak... Burada biz ne güne duruyoruz? Netten bakmış, yaldır yaldır spin çeken saldır saldır hızlı ama çok kontrollü lastiği mi alayım, haldır huldur spin yapan mega hızlı Hipo kontrollü lastiği mi alayım diyor. Ne bilelim lan biz? Onur kardeşim henüz sinirleri yıpranmamış gencecik bir kardeşimiz, kızmadan Zhang jike gibi işe şunu kullan vs gibi kibarca iğneleyerek cevap vermiş ben bodoz daldım. Fark bu.

Şimdi benden şikayetçi olan vatandaş önce kendisine bakacak. Şu kuralları kaç kişi okudu forumda?

Uyarınca hemen ezik ezik cevaplar, mesaj sayısından ezilmeler daha iyi oyuncuysak eziklenmeler, yahu kardeşim bir allahın kulu da has kurallara baktım böyle bir arama seçeneğin varmış oradan arayınca bulunuyormuş diyen çıkmadı. Her gelen ne artislik yapıyonuz bi soru sorduk efendi gibi moduna giriyor.
Baydınız hakikaten. Biri de gidip baksın be arkadaş ya... Okumaya o kadar eriniyoruz ki...
Daha bu konuyu bile okuyup anlamaktan aciziz.
Adam gelmiş beni bi şey bilmeden atıp tutan biri sanıyor. İki dakika okusa bi ah ah...

10 küsur senede burada moderatörlük yaptım, buluşmalar düzenledim, yazılar yazdım, çok emek verdim ama gerçekten buraya emekli verenler kaybetti, parazitler ödüllendirildi.

Hakaret eden, kuralları takmayan, ticaret yapan, sahtekarlık yapan, hackercılık oynayan herkes buraya geri döndü bizim gibi biter üye oldu.
Üye olur olmaz özelden bana mesaj atıp lastik tahta soran, hayatında ilk defa o da Sriver Fx kullanıp onu da kontrol edemiyorum diyen tip bir hafta sonra canavar olmuş bana atıp tutuyor. Bunu okuyan başka biri de bana bakın zaten teknik bilgisi yetersizmiş diyor. :)

Bi tane olsa amaaan der geçersin ama 10 sene sonra ufaktan sinir bozmaya başlıyorsunuz arkadaşlar. Şu saatten sonra zaten pek umrumda değil ya neyse. İnceldiği ywrd ne kopsun arkadaşlar. Zaten bilen çoğu arkadaş susmakla yetiniyor. Hayatında ilk profesyonel kombinasyonunu alanlar da iki hafta sonra profesör oluyor millete tavsiye vermeye başlıyor. En onun Nicki var benim var. Adam ne bilsin kim doğru söylüyor, bakın sugar nickli vatandaş hemen fikrini vermiş benim teknik bilgim yokmuş :) ama bana özelden soru soran adamın bilgisi varmış :)

Yav he he...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 9 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..