Jump to content
Masatenisi.org Forum

Lastik Hızları Ile Bir Sorum Olacak?

Recommended Posts

selamün aleyküm arkadaşlar lastik özelliklerine sitelere bakıyorum:bazıları onlu sistem kullanıyor bazıları yüzlü bu nasıl iş anlamadım tabi sizde soruyu anlamadınız örneğin masatenisi.com sitesinde mesela xiom musa lastik özellikleri hız:10 spin:12 kontrol:15 yazıyor ama Andro hexer powersponge lastiğinde hız:101 kontrol:96 spin:110 yazıyor bu acaba diğerinin 10'u bunun 100'ü mü oluyor.

saygılar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yaşadığın yer neresi bilmiyorum ama en iyi çözüm oyunculara danışman yada almak istediğin lastikleri belirlersen bizlerde oyununa göre yardımcı olmaya çalışırız. Ancak ilk kez raket profesyonel raket alacaksan yavaş bir raket oluşturman daha iyi olacaktır. Çünkü amatör raketlere göre çok hızlı kalıyorlar...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sayın Tsubasa ""O değerleri unut, onların bir standardı yok. Musa görece yavaş ve spinlidir, powersponge daha zıplak ve hızlıdır.; demişsiniz bu değerleri hız değerleri değilmi o zaman size şu şekilde bir soru daha sormam gerekiyor.

mesela tenergy 05fx lastiğinin hızı:13 kontrolu:10 spin:11 xiom sigma II pronun ise hızı:15 kontrol:11,5 spin:15 şimdi xiom sigma pro II tenergyden hızlı yada üstün diyemezmiyiz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sayın Tsubasa ""O değerleri unut, onların bir standardı yok. Musa görece yavaş ve spinlidir, powersponge daha zıplak ve hızlıdır.; demişsiniz bu değerleri hız değerleri değilmi o zaman size şu şekilde bir soru daha sormam gerekiyor.

mesela tenergy 05fx lastiğinin hızı:13 kontrolu:10 spin:11 xiom sigma II pronun ise hızı:15 kontrol:11,5 spin:15 şimdi xiom sigma pro II tenergyden hızlı yada üstün diyemezmiyiz.

diyemeyiz. Her firma kendi ürünlerinin hız, spin gibi değerlerini kendisi belirliyor. Yani uluslararası tek bir kuruluşun belirlediği değerler değil.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu değerler konusunda Tsubasa ve dent64 arkadaşlarımıza tamamen katılıyorum.

Bu değerler belki aynı marka iki lastiğin karşılaştırılmasında iş görebilir diye düşünüyorum. Farklı markalarda kesinlikle işe yaramaz bu rakamlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Firma verileri ornegin stiga 100 lerde yasaka 16-17 lerde xiomda 11-12 lerde geziniyo rakamlar. Birisi 120 uzerinden digeri 20 uzerinden veriyor. Internet uzerinden yapilabilecek en en iyisi Http://www.tabletennisdb.com/rubber/ burdan bakip yorumlari okuyup yabanci forumlari da incelemek

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

selamün aleyküm arkadaşlar lastik özelliklerine sitelere bakıyorum:bazıları onlu sistem kullanıyor bazıları yüzlü bu nasıl iş anlamadım tabi sizde soruyu anlamadınız örneğin masatenisi.com sitesinde mesela xiom musa lastik özellikleri hız:10 spin:12 kontrol:15 yazıyor ama Andro hexer powersponge lastiğinde hız:101 kontrol:96 spin:110 yazıyor bu acaba diğerinin 10'u bunun 100'ü mü oluyor.

saygılar.

Aleykum selam.

Lastiklerin gerçek değerleri onu üreten firmanın vermiş olduğu değerlerdir.

Mesela donic lastiklerini örnek alalım.

Burada çoğu arkadaşımız donic acuda s1in; donic desto f3 ten daha hızlı ve spinli olduğunu bilir .

fakat fabrikanın vermiş olduğu rakamsal değerler hemen hemen aynı.

Örn: Acuda S1 1.8/2.0/max --> kontrol= 6 – hız=10 + spin=10 ++.

Desto F3 1.8/2.0/max --> kontrol= 7 hız= 8 + spin=10 +

burada dikkat etmemiz gereken en önemli etken lastiğin hangi sınıf olduğu

Acuda S1= singeri Max kalınlıkta(2.2) OFF+ sınıfında; Min kalınlıkta(1.8) OFF sınıfında.

Desto F3= singeri Max kalınlıkta(2.2) OFF- sınıfında; Min kalınlıkta(1.8) AR sınıfında.

Bir diğer onemli nokta ise burada verilen rakamlar kendi sınıfının en yüksek seviyesini gösterir.

Yani desto f3'ün max kalınlıktaki hızı acuda s1'in ancak min kalınlıktaki hızına yaklaşabilir.

Bir diğer çıkarım ise acuda s1 asla off- ve AR sınıfında olamaz.

Her lastikte once o lastiğin hangi sınıf olduğunu bilmek gerek.

Kendi oyun tarzına göre uygun lastiği seçmen gerek.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 12 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..