Jump to content
Masatenisi.org Forum

Bir Lastik Tavsiyesi Lütfen

selo55

Recommended Posts

ARKADAŞLAR SENELERDEN BERİ MASA TENİSİ OYNUYORUM. BEŞ SENE ÖNCE BİR BUTTERFLY ATTACK RAKET

ALMIŞTIM. FLEXTRA LASTİĞİ VAR. HALA ONLA OYNARIM . AMA ARTIK SIKILDIM. ESKİDİDE. PROFESYONEL BİR RAKET ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM. BU İŞ FAZLA KARIŞIK BENİM İÇİN . YÜZDE ALTMIŞ DEFANS OYNUYORUM. FORHAND İNCE SPİNİM BAYAĞI İYİ. TOP SPİNLERİM DE BAYAĞI İİ. BİRAZ BACKHAND SPİN SORUNUM VAR. YANİ SPİNİ ÇOK SEVİYORUM . BANA BU ÖZELLİKLERİME GÖRE BİR LASTİK VE TAHTA TAVSİYE EDEBİLİRMİSİNİZ. KLUP GEÇMİŞİN YOK . YANİ BOL SPİNLİ KONTROLLÜ BİRAZ DA HIZLI . SRİVER DÜŞÜNÜYORDUM BANA FLEXTRA KADAR ÇEKMEDİĞİNİ SÖYLEDİLER . NE DERSİNİZ . ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

birader butterflyonline.com adresine gir biraz ingilizcen varsa; orada ofensif ve defansif oyuncular icin tahta ve lastik esdegerini gosterir tablolar var; oradan control ve hiz ayarlarına gore alman gereken raketi kolay bir sekilde bulursun, bryfx su an cok iyi lastik vsf2000/3000 serisi raketle cok hizli olabilirsin

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Flextra da fazla çekmez herhalde.Ama Sriver, Joola Air, Mark V, Rapid, Mendo(bu aileye Friendship 729 da katılabilir) gibi lastikler masa tenisine yeni başlayan, temel hareketleri yeni öğrenen oyuncular için uygundur.(bu lastikler birçok kez dünya şampiyonu olup kalitelerini kanıtlamışlardır).Fkt bu lastikler çok iyi spin atmaz, çok hızlı değillerdir.

Bence Friendship 729 olabilir.Kendisiyle oynadım(zati oynamayan var mı bilmiyorum).Çok iyi bir lastik.Klasik çin lastiği.Onun dışında Tacknikess C/D ("c" chop,"d" drive), sriver'a kıyasla süngeri %10 daha yumuşak olan sriver fx(bu özellikle shakend oynayıp da topspin yapmak isteyen oyunclar için biçilmiş bir kaftandır; kalitesini kanıtlamıştır)

Oyun stilinize bakarsak biraz All gibi(All-).Yani hem spin atacak hem de gelen topları keseceksniz.Benim tavsiyem tahtanızı da değiştirip yerine bir allround tahta alın.Profesyonel raket ile hazır raket çok fark edecektir.Bh'nizeTacknikess Chop(Friendship 729 da olabilir), Fh'nize Sriver Fx türü bir şey alın.

Eğer çok çok çeken bir şey arıyosanız Juic 999 Elite Ultima(galiba Ozan abi-TSuBaSa- oynamıştı)

Sağlıcakla kalın :bye:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İLGİLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER. TACKİFİRE SOFY DİYE BİR LASTİK VAR. ONU GÖRDÜM. BOL SPİNLİ. NASIL GİDER BANA ACABA NE DERSİNİZ.. BİR DE TAHTA . O YORUMLARDAN OKUDUĞUM KADAR LASTİK KADAR ÖNEMLİ DİİL. HERHALDE. NE DERSİNİZ. BİRDE HAZIR RAKETTEN SONRA PROFESYONEL RAKETE GEÇTİĞİM ZAMAN NE KADAR FARK EDER ACABA BU FARK NE YÖNDE OLUR DERSİNİZ.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 9 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..