Jump to content
Masatenisi.org Forum

İnce Süngerli Hızlı Lastikler

Misafir

Recommended Posts

Merhaba!Yine forumdayım :)

Ben Stiga Energy veya Gatien Extra alarak hızımı düşürmek istiyor daha çok Off- kategorisine kaymak istiyorum.Bunun çin uygun tahtalarımı buldum.Şimdi de uygun lastik bulmaya geldi.

Yeni nesil sert süngerli lastiklerin ince süngerli olanlarını mı almalıyım(hani şu bryce, desto f1 türü olanlar),

yoksa klasik sriver fx türü lastikler mi kullanmalıyım, ya da çin lastiklerini mi kullanmalıyım?Yardımcı olursanız sevinirim.

Oyun stilimi yazayım.İlk başlardan blok oynarım sonra sayıyı almak için top spin oynarım.Servisi chop şeklinde karşılarım.Kısa servis atarım.

Sağlıcakla kalın...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...
Yeni nesil sert süngerli lastiklerin ince süngerli olanlarını mı almalıyım(hani şu bryce, desto f1 türü olanlar),

yoksa klasik sriver fx türü lastikler mi kullanmalıyım, ya da çin lastiklerini mi kullanmalıyım?Yardımcı olursanız sevinirim.

Oyun stilimi yazayım.İlk başlardan blok oynarım sonra sayıyı almak için top spin oynarım.Servisi chop şeklinde karşılarım.Kısa servis atarım.

Meraba ben sitede yeniyim. Ben de henüz tarzımı bulamadım. Ama bu sitede okuduklarımdan edindiğim kanıya göre ben de all around tahtaya ince ve sert süngerli lastiğin bana uygun olabileceğini düşündüm. Ama açıkçası ben daha düz oynamayı seviyorum.

Düşündüm de sana sandığımdan daha yakın bir stilim var aslında. Blok, top spin, servisi chop (kesme oluyo sanırım) ile karşılama.

Gerçekten, bir arkadaş bu konuda yardımcı olsa baya iyi olurdu. İyi günler.

Bu arada bekhendde tibhar vari spin d.tecs lastik kullanıyorum. Gayet memnunum. Hem yumuşak bekhend spin yapıyor hem düz vurabiliyorsun hem kesme yapıyorsun. Ankara süper ligde Tigem takımında oynayan Murat adlı arkadaşım -ki kendisi bryce lastik kullanıyor- bekhend için çok beğenmişti lastiği. Forhend için o kadar iyi değil ama sanırım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba!Yine forumdayım :)

Ben Stiga Energy veya Gatien Extra alarak hızımı düşürmek istiyor daha çok Off- kategorisine kaymak istiyorum.Bunun çin uygun tahtalarımı buldum.Şimdi de uygun lastik bulmaya geldi.

Sağlıcakla kalın...

Tahtanın hızını düşürmüşsün bide lastikleri ince alırsan oyunda bocalarsın.Backhandine kalın bir çin lastiği ( Hurricane 2 veya 3 )alırsan servisi chopla rahatlıkla karşılar ve blogda zorlanmazsın.Forehand da medium sertlikte bir lastiği denemelisin top spin için ideal olabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 8 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..