Jump to content
Masatenisi.org Forum

Sahte Ekipmanlar

swan

Recommended Posts

arkadaşlar tenergy'den sriver 'a nittaku acousticten butterfly petr korbel' e her şeyin sahtesi üretiliyor çinden ekipman alırken dikkatli olunuz ve malzemelerinizi güvenilir dükkanlardan temin ediniz. andro blax tahtası dahil herşeyin sahtesi var ki blax 30 -40 dolarlık bir tahtadır.

http://www.aliexpress.com/store/product/Nittaku-Violin-table-tennis-blade-NE-6757-FL-OFF-for-table-tennis-racket/637709_1664549818.html

fotoğrafta nittaku violin 'in sahtesi görülüyor dikkatli bakıldığında ne kadar özensiz kopya edildiği görülebilir

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-Butterfly-TABLE-TENNIS-RACKET-36381-Zhang-Jike-FL-LONG-HANDLE-Blades-Table-Tennis-Bats/1335730274.html?s=p

zhang jike kopyası

http://www.aliexpress.com/item/Nittaku-acoustic-table-tennis-blade-FL-long-handle-for-table-tennis-racket/1659675518.html

acoustic kopyası

http://www.aliexpress.com/item/T05fx-table-tennis-ball-rubber-25-bus-superacids-64-rotating-spin-art-anti-plastic-sleeve-size/1741231204.html

kopya lastikler 1

http://www.aliexpress.com/item/Butterfly-bus-table-tennis-ball-rubber-05870-spin-art-anti-plastic-sleeve/1170469436.html

kopya lastikler 2

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Zhang Jike nin viscariasının bile sahte olduğu söyleniyor yabncı sitelerde...

ben de okumuştum o tür yorumları."herhalde orjinal ve kopya olan bir düzineyi denedi ve kendine uygun olanı böylece buldu" diye düşünmüştüm.tahta+lastik olayı yarış araba ve kadın gibi;önemli olan ne kadar süper,hızlı olması değil sizin onunla ne kadar uyumlu olduğunuz önemli.

bu arada Huaruite ve yinhe yi tebrik etmek lazım.adamlar "bu tahta şu marka ve modelin klonudur" diye direk söylüyor.gidip bir markanın sahtesini yapmaya çalışmıyorlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar tenergy'den sriver 'a nittaku acousticten butterfly petr korbel' e her şeyin sahtesi üretiliyor çinden ekipman alırken dikkatli olunuz ve malzemelerinizi güvenilir dükkanlardan temin ediniz. andro blax tahtası dahil herşeyin sahtesi var ki blax 30 -40 dolarlık bir tahtadır.

http://www.aliexpress.com/store/product/Nittaku-Violin-table-tennis-blade-NE-6757-FL-OFF-for-table-tennis-racket/637709_1664549818.html

fotoğrafta nittaku violin 'in sahtesi görülüyor dikkatli bakıldığında ne kadar özensiz kopya edildiği görülebilir

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-Butterfly-TABLE-TENNIS-RACKET-36381-Zhang-Jike-FL-LONG-HANDLE-Blades-Table-Tennis-Bats/1335730274.html?s=p

zhang jike kopyası

http://www.aliexpress.com/item/Nittaku-acoustic-table-tennis-blade-FL-long-handle-for-table-tennis-racket/1659675518.html

acoustic kopyası

http://www.aliexpress.com/item/T05fx-table-tennis-ball-rubber-25-bus-superacids-64-rotating-spin-art-anti-plastic-sleeve-size/1741231204.html

kopya lastikler 1

http://www.aliexpress.com/item/Butterfly-bus-table-tennis-ball-rubber-05870-spin-art-anti-plastic-sleeve/1170469436.html

kopya lastikler 2

verdiğiniz linklerden birini açtım ve "S..n" isimli bir türkten şöyle bir yorum gördüm: "thank you.products a i want" yani "tam istediğim gibi" :alkis:

sanki sizin nickle aynı gibi geldi bu müşteri.

aliexpress ilginç bir site.garip bir site yönetimi ve satıcılık ilkesi var.1 kere polarize yazdığı için 3 dolara güneş gözlüğü aldım.ama polarize değildi.adamlara durumu söyleyip şikayet edince "3 dolara polarize gözlük olamayacağını bilmeniz gerekir.açıklamalara yanlış yazılmış,düzeltilir" gibi cevaplar aldım hem satıcıdan hem de siteden. :frust:

bir kere de bu kopya lastiklerden bir çift almıştım.baktım,neyse ki ucuzdu. :whistle:

daha sonra aliexpress'te şöyle bir satın alma tarzı geliştirdim.

1.önce kaç kişiye satış yapmış,yorumlar ne.şayet sattıığı malı henüz belli bir miktarda satmadığı için (10tane ve üstü) yorum ve puanı yoksa, bu adamın profiline girip başka ne satmış ve ne yorumlar almış,ona bakıyorum.

2.adama mesaj yollayıp "bu mal orjinal mi?orjinalse nasıl ucuz oluyor?bunlar geçen sezonlardan elde kalan mallar mı?" gibi bir soru. adam cevap vermiyorsa,sudan ucuz olsa almıyorum.

ebay gerçekten profesyonel bir site.sahte bir mal aldığınızda,fotoğraflarıyla gösterirseniz (hatta çok pahalı olmayan ürünlerde göstermeseniz bile) ve ona göre yourum ve puan verirseniz herşey sizin lehinize düzeltiliyor.ama aliexpress sanki meydan pazarını andırıyor.çok rahat kazıklanabilirsiniz.mesela aliexpress'te şu tarz yorumlarla karşılaştım: satıcı normalde 500-1000 dolarlık malı 250 dolara satıyor.alıcı malı alıyor,2 ay sonra mal gönderilmediği için alıcıya para iade edliyor.ama işlemler yavaş oluyor.üstelik satıcı bunu birkaç kez yapmış.ve bunu yapan bir tane değil. :down:

aliexpress'te biraz daha temkinli olmak lazım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 months later...

Merhaba

Mutlaka sorunlar yaşanmakta.Buna şüphem yok.Ama baştan çizmemek gerekir.Ben ülkemizde masatenisi ekipmanının bu denli yüksek olmasını kabul etmiyorum.Satıcıların karı anormal yüksek.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bilgilendirme Gerçekten iyi olmuş.. Site ne kadar da güvenilir olsa hizmetin Çin İşi olduğu gayet net anlaşılıyor :)

Zaten Orjinal ürün olsa da ve her ne kadar "Free Shipping" yazsada kargoyu fiyata ekliyorlar ve Türkiye'deki Tedarikçi Firmaların satış fiyatları ile fiyat aynı oluyor. Elinize en fazla geçen kâr 10$ civarı oluyor..

Ürünleri ucuz alacaksak 2. El az kullanılmış almak her zaman daha makul oluyor yani :)

Kauçuk bir lastiği 200tl ye almaktansa kesilmişini 100-150ye almak (Tenergy Serisi İçin) her zaman daha makbul olur diye düşünüyorum :)

İyi Raket Sallamalar Dileğiyle..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ali expresste her satıcı taklit satmıyor elbet ama orjinal ürün satanlar da hemen hemen ürünü aynı fiyattan satıyorlar. ucuza ekipman almanın en iyi yolu alacağınız şeyi belirledikten sonra internette official satıcıları araştırarak indirime girmesini beklemektir. bazen %50 indirim bile yakalanabilir böylece. adamın da elinde tek kalmıştır yada satıp stoğu yenilemek istiyordur vs. satan da alan da memnun olur böylece.

ali expresste birkaç çeşit satıcı var

orjinal ürün satanlar

sahte ürün satanlar ama sahte olduğunu belirtenler

sahte ürün satanlar ama hiçbir ibare koymayanlar

sahte ürün satanlar ama gerçek %100 orjinal diyenler

ürünü vaat edenler ama parayı ödeyince kayıplara karışanlar

vs vb

dikkatli olunuz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

www.masatenisi.com , www.spinspor.com.tr/

orjinal butterfly ürünü alabileceğiniz yer.

yurtdısına gore lastikler 40 tl civarı daha pahalı ulkemizde, butterfly kullanmak isteniyorsa katlanacaksınız.

ya da japonya seferleri yapan bir pilot arkadas edinip ona rica edeceksiniz

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tenergy 80 için; 130TL Lastiğin kendisi, 30TL' de kargo Lastik,

eline160TL' ye geçicek.. Risk almaya gerek yok Açıkçası.. Türkiye'den az kullanılmış çıkma lastik alman daha mantıklı olur..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

japonya seferleri yapan bir pilot arkadas edinip ona rica edeceksiniz

Keşke Japonya' ya uçan arkadaşlarımız olsa da Ucuza lastik, tahta getirsek :D

Atatürk Havalimanı Dış Hatlarında Japonya Seferleri yapan Pilot arkadaşlarla tanışırsam Forum Ahalisine kendi ellerimle çifter çifter Tenergy hediye ederim :D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

spinspor bildigim kadarı ile butterfly distributoru her kalınlıga hitap edebilen de bir yapısı var

spinspor un bence en iyi özelliği de bayat lastik asla olmuyor 2-3 ay önce üretilen lastiği takıp tahtana oynuyosun.

sn. pek geçinemediğim sugar efendi sana da yardımcı olayım eşref saatimdeyim

ucuz tenergy almak niyetindeysen japonya ya çin bile olmaz illa japonya olacak giden bir tanıdık olmazsa o iş zor ve meşakkatli.

tanıdık yıoksa da ttjapan sitesinden arap yada kuzey afrika ülkelerine göderiyor diye biliyorum oralarda tanıdık akraban vs. varsa siparişi verip ödemeyi yapıp yurt dışındaki afrika yada arap yarımadasındaki tanıdığının adresine kargolatacaksın. başka yolu yok maalesef ama bu zahmetlere deyiyor epey makul fiyata tenergy kullanabiliyorsun. :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ttjapan sitesinden arap yada kuzey afrika ülkelerine gönderiyor diye biliyorum oralarda tanıdık akraban vs. varsa siparişi verip ödemeyi yapıp yurt dışındaki afrika yada arap yarımadasındaki tanıdığının adresine kargolatacaksın. başka yolu yok maalesef ama bu zahmetlere deyiyor epey makul fiyata tenergy kullanabiliyorsun. :)

tt-japan butterfly ürünlerini deniz aşırı (oversea) yollamıyordu. Ancak daha demin shipping returns kısmına baktığımda bu ibare kalkmış onun yerine eu/eea ülkelerine gönderemedikleri yazıyor. Belki Türkiyeye tekrar göndermeye başlamışlardır. Mail ile sormak lazım. 50 dolara tenergy çok iyi bir fiyat.

Edit: Tenergy 64 FX in açıklamasında butterfly ürünlerini japonya dışına yollamadıklarını yazmışlar. Sitenin farklı yerlerindeki farklı açıklamalar olması ilginç.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

""Yollamıyorlar biz denedik hatta nittaku tahtayla karışıp tenergy arada kaynar mı diye sipariş verdik tenergy kısmını iptal edip tahtayı yolladılar...""

Anlamdım..Lütfen sorduğum için

Siz Nittaku tahta istediniz..

Tenergy lastik arada kaynar mı diye

Sipariş veriyorsunuz.

Tahtayı yollamışlar.

Lütfen açıklar mısınız.Siz Nittaku tahta siparişi verdiniz ise Tenergy lastiği niye araya sokyunuz.

Nittaku tahta elinize gçti mi.? Sahte mi ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tt-japan'dan bahsediyorum elbette sahte değil. Tt-japan Japonya'da bildiğiniz gidip alışveriş ettiğiniz bir dükkanı olan gerçek bir şirket ve orijinal ürün satıyor.

Biz nittaku ludeack sipariş ederken tenergy densipariş edelim nasıl olsa yollamazlarsa da yollamazlar, unutup yollarlarsa da ucuza almış oluruz dedik. Siparişi aldılar sonra tenergyleri iptal edip paraları iade edip sadece tahtayı yolladılar...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 20 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..