Jump to content
Masatenisi.org Forum

Dirsek Ağrısı

şükrü gül

Recommended Posts

Geçen gün antrenmanda çok zorladığım için dirseğimde bir ağrı oluştu. Şu anda merhemler kullanmaktayım ve bandajla dirseğimin çevresini sarmaktayım. Bu ağrılar daha önce de olmuştu ama bu sefer fazla acıyor. Dirseği desteklemek için ne önerirsiniz?( 5 gündür oynamıyorum ve her gün buz tutup merhem kullanmaktayım.)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Raketi sıkıp kolunuzu kasarak oynarsanız tenisçi dirseği denilen sakatlığı yaşarsınız. Bu sakatlığı yaşayanlar kolunu rahatlatmak için ön kol kısmını sıkan bir ekipman kullanır. Medikalcilere sorun versinler 40tl falandı sanırım. Bir süre de oynamayın elbette. Daha sonra ise kolunuzu kasmadan raketi sıkmadan oynayın. Aynı teknikle kısa sürede sakatlık tekrarlar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Cevabınız için teşekkürler. Bir sorum daha olacaktı: rakete birkaç kat overgrip sarsam bu sorun ortadan kalkar mı?( Genetik olarak avuç içim büyük ve 8 yıl kort tenisi oynadım. Kort tenisinde de raketin sapını büyük boy seçip overgrip taktırıyordum.)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 5 weeks later...

Sapı sıkmanızı ne engellerde onu yapın. Sapı sıkmanın sebebi güvensizlik hissi ve kontrol ihtiyacıdır. Belki dikenli bir overgrip taksanız daha çok işe yarar :)

TSUBASA bende de tenisçi dirsegi rahatsızlığı başladı. Dr. A gittim o bahsettiğin bandajdan verdi. Krem ve bandajin etkisiyle biraz hafifledi ama tam geçmiş degil. Rahatsızlığın sürekli tekrar etmesinden ve m. Tenisi oynayamamaktan korkuyorum. Profesyonel oyuncular bu sıkıntıyı nasıl aşıyor. Ne gerekiyorsa yapacağım ama rehberliğe ihtiyacım var.
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

TSUBASA bende de tenisçi dirsegi rahatsızlığı başladı. Dr. A gittim o bahsettiğin bandajdan verdi. Krem ve bandajin etkisiyle biraz hafifledi ama tam geçmiş degil. Rahatsızlığın sürekli tekrar etmesinden ve m. Tenisi oynayamamaktan korkuyorum. Profesyonel oyuncular bu sıkıntıyı nasıl aşıyor. Ne gerekiyorsa yapacağım ama rehberliğe ihtiyacım var.

Ben sorunu masa tenis oynamamakla ve ağır hiçbir şeyi kaldırmamakla çözdüm. Ayrıca bir şey kaldırman gerekiyorsa, avuç içlerin kendine baksın. Bu arada masa tenisini de en az bir buçuk aylığına bırak.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

O sakatlık ısınmadan oynamaktan değil, gereksiz zorlamaktan oluyor genelde. Ben doktor değilim, böyle şeyleri doktora sorduğunu, bize de ek bilgi olarak sorduğunu farzederek yazıyorum.

Normal şekilde ısınıp, oynadıktan sonra da yine germe çekme yaparsan tahlikeyi azaltırsın. En önemlisi kendini kasmamak...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 18 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..