TSuBaSa

Booster Nasıl Kullanılır

Bu konuda 9 ileti var

http://m.youtube.com/watch?v=fVfFjS67bs4

YouTube'da gezerken rastladım.

İngilizcesi olanlar yararlanabilir.

Kısaca çok ince sürün uzun süre bekleyin iyice kuruduğundan emin olun lastik iyice kabardıkdan sonra 24 saat daha bekleyip iyice inmesini bekleyin.

en kabarmış haliyle yetiştirme kalkarsanız henüz tam kurumadan yapıştırmış oluyorsunuz böyle yaparsanız lastiğin hissi iyice kötüleşir. Ayrıca ağırlığı iyice artar.

Bu işin püf noktası bu, iyice beklemek...

Video da sürmeden önce lastiğe ince bir yapıştırıcı sürüyor ben yapıştırıcı sürmeyip buoosteri daha da ince sürüyorum . Dikkat ederseniz yapıştırıcı çok ince sürüyor . Yapıştırıcı biraz kalın olursa bu sefer hiç kurumaz o yüzden ya çok ince sürün ya da hiç sürmeyin

3 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ekstra bilgi: Buradaki boosterdan kullandım. Lastiği biraz yumuşatıp baya bir büyütüyor (küçük lastikleri olanlara duyurulur). Avrupa lastiklerine çok ince bir kat, çin lastiklerine 2 veya daha fazlası yetiyor.

Seamon dan farkı lastiği yumuşatması ve büyütmesi. Seamon lastiğin sertliğini koruyup hemen hemen aynı boyutta bırakıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bir booster markası da yeni ve daha önce tuningli lastiklere uygulanışını şu şekilde tariflemiş:

New Rubber:

Chinese rubbers:

Step 1:
Pretuned: e.g. Neo Hurricane, please REMOVE/PEEL off the original tuning layer from back of the sponge.

Step 2:
Apply water glue, e.g. Dianchi water glue, 4 layers, each layer should let air dry (glue turn from white to transparent) before the next layer. You can use air dryer to help.

If your glue is thicker than Dianchi, then please use less layers e.g. 2 layer

Step 3:
Apply DianChi Oil evenly on back of sponge, (don't need to be very thick)
Wait until the oil completely suck into the sponge. No liquid or shiny layer appeared.
Repeat 4 times for traditional Chinese rubber,
For German/Japanese rubbers, repeat 2 times

Step 4:
Keep in dry clean condition for 6 days.

Step 5:
After 6 days, apply one layer of water glue on blade.
Then you can put the rubber and blade together.

Retuning :
If rubber has NOT been tuned with Dianchi Oil please follow new rubber tuning method.

Dianchi oil can last for ~ 1 month for each tuning. Need retuning if you feel the effect has diminished.

Step 1:
After peeling rubber from blade, apply 1 layer of Dianchi directly on sponge. You don't need to remove the old glue layer.

Step 2:
let dry for 1 night ~ 10 hours

Step 3:
apply water glue on blade , then you can put them together.

özet olarak:

yeni çin lastiğine ilk tuning de:

varsa lastikteki orijinal fabrika tuningini çıkartın.

4 ince kat her kat tam kuruduktan sonra su bazlı yapıştırıcı sürün yapıştırıcınız koyu kıvamlı ise 2 kat yeterlidir.

sonra tuning yağını 1 kat sürün ve fazla kalın yada çok miktarda olmasın. (burada dianchi booster ama biz her ne kullanıyorsak benzer etki gösterecektir.)

ve bu tuning tam emilinceye kadar bekleyin(sünger yüzeyinde ıslak yada parlak bir görüntü kalmayıncaya kadar )

Klasik çin lastiklerinde 4 defa tekrar edin

alman veya japon lastiklerinde 2 defa

sonrasında en az 6 gün kurumaya bırakın

6 gün sonra tahtaya 1 kat su bazlı atarak yapıştırın.

Daha önce tuninglenmiş lastiğe:

Lastiği sökün 1 kat tuningi direk süngere uygulayın.(eski yapıştırıcı katmanını çıkartmaya ihtiyaç yoktur)

Kuruması için 1 gece yada 10 saat bekleyin(bana kalırsa garanti olsun diye 16 hatta 24 saat beklemeli)

Son olarak tahtaya 1 kat su bazlı yapıştırıcı sürerek yapıştırın.

Mutlu spinler. :)

Not:ttnpp sitesinden alıntıdır.

Not2: tercüme bana aittir.

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu arada Bilalcim bana da lastiği ekstra genişleten bir booster lazım

Çok harika ikinci el lastikler var elimde ama küçük kesim olduğu için hiçbir tahtama takamıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Haifu, seamoon, dianchi ve long booster bu pazarın en iyileri.

En uzun sürelisi olarak dianchiyi gösterebilirim. Long booster Avrupa lastiklerine daha uyumlu gibi.

Long booster ile haifuyu çıplak süngrre sürmek mümkün ama dianchi mutlaka ince bir tabaka yapıştırıcı gerektiriyor.

Ben de long booster var. Ama bitince dianchiye mi geçsem diye düşünüyorum. Ama çok pahalı...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

kandil yağı 10 tl kullan kullan bitmiyor 1 lt var hala

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Abi biriniz su kullanmadigini bir lastigi tuningleyip bana yollayabilir misiniz ya.nasil bir hissi var denemek istedim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kandil yağı o kadar etkili değil. Onu da denedim. Bir de kuruması daha bir bela. Mutlaka lastiğin baya düzleşmesi için beklemek lazım, kaç gün sürdüğü önemli değil, gerekirse 3 gün bekle...

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu arada Bilalcim bana da lastiği ekstra genişleten bir booster lazım

Çok harika ikinci el lastikler var elimde ama küçük kesim olduğu için hiçbir tahtama takamıyorum.

Tabletennis11 den Falco booster al Küçük lastiklerine gün doğsun

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok

• Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 0 Kayıtsız, 36 Misafir (Tam liste)