Jump to content
Masatenisi.org Forum

Detaylara Dikkat: Backhand

swan

Recommended Posts

fransızcam olmadıgı icin hicbirseye dikkat edemedim.

Adam ne diyor dirseğini gövdenden ayırma diyor - top en yüksekde iken yap diyor - hareketi çok büyük yapma diyor - vuruş anında topu darbele diyor - kesiğe backhand banana flipde raketin rakibe değil hafiften tavana baksın bilekten çevir diyor.(aslında gizliden kilo ver de diyor.)

Rıdvan da bu bilgiler ışığında videoyu bir daha izle diyor. :bonus:

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Adam ne diyor dirseğini gövdenden ayırma diyor - top en yüksekde iken yap diyor - hareketi çok büyük yapma diyor - vuruş anında topu darbele diyor - kesiğe backhand banana flipde raketin rakibe değil hafiften tavana baksın bilekten çevir diyor.(aslında gizliden kilo ver de diyor.)

çinli amcaların iki vuruş tekniğini çok beğendim.birincisi hareketi yaparken bilek+kol+vücut muhabbeti.darbeleme olayında da bri teknikte hakeketi sonuna kadar deva ettiriyor,ikinci teknikte darbeleme yaptırıyor.bu darbeleme hareketi uzak doğu dövüş sanatlarında da bahsi geçen bir olay.yumruk atarken yumruğu sonuna kadar atmak da var,yumruğu vururken ani bir darbe yapıp geri çekme de var.ben yine bu kulübün bu tarz bir videosunu seyretmiştim.yaşlı çinli antrenör forehand için de bu darbelemeyi gösteriyordu.çok etkileyici.bir de bunlar fransız.çinlilerin kendi ülkelerindeki en son teknikler nasıldır acaba?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 7 months later...
  • 10 months later...
  • 5 months later...
  • 3 weeks later...

Hocam dirseği gövdeden ayırmamakdan kasdınız nedir dirdek gövdeden ne kadar uzaklaşabilir? Videoyu defalarca seyrettim ancak bu dediğinizi anlayamadım.
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 0 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..