Jump to content
Masatenisi.org Forum

Butterfly Zhang Jike Super Zlc

Recommended Posts

Kullanmadım denemedim ama;

Tsu nunda dediği gibi hızlıymış gibi iyiymiş gibidir,

normal zlc ye göre kullanılan karbon kumaşının dokuma sıklığı çok çok daha sık (bty kataloğunda incelemiştim) dolayısıyla daha hızlıdır tahminen.

ve muhtemelen zlc de zaten iyi olan sap vs işçiliği biraz daha da iyidir.

ama kesinlikle abartılı pahalı [ gibisi mibisi yok]

Bence hiiç gerenk te yok.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

almanyada bu tahtalardan bedava dağıtılıyo sanmıştım, bilenin bilmeyenin elinde bundan vardı üzerine de tenergy 05fx

içim gitti içim

çok güzel spin kombinasyonu, ilginç bir şekilde de kontrollü aman of bu ne dedirtecek bir hızı yok o da tahtanın fazla kalın olmaması yüzündendir

edit: 170 euro filandı 1500 tl de bir yanlışlık olması lazım

edit 2 : japonya fiyatı 288 dolarmış yükselmiş bunun fiyatı butterfly sitesi 360 dolara satıyor böyle değildi

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Butterfly Zhang Jike 130$

Butterfly Zhang Jike ALC 162$

Butterfly Zhang Jike ZLC 237.99$

Butterfly Zhang Jike Super ZLC 350$

bunlar tabii ki yurtdışı ortalama fiyatlar.10-20 dolar artar,azalır(veya 50 dolar artabilir).sanırım 1500tl ürkiye fiyatı.%10-20 neyse,iki katı biraz haddinden fazla.bunda da sanırım şu önemli:türkiyede kaç kişi bu tahtayı alır?butterfly ın oyuncusu,birkaç paralı kulüp oyuncusu ve birkaç paralı kolleksiyoncu. o yüzden saıtıcılar, "madem sürümden kazanamıyorum,o zaman tek alandan iyi kar edeyim" diyor.hayırlı işler.

bahsettiğiniz tahta off+ klasmanında ve oldukça sert bir tahta.hem yumuşak hem ofansif olsa neyse de,sert ve ofansif tahta bulmak zaten oldukça kolay ve ucuz.üst düzey oyuncuların çoğu gerçek off kategorisini tercih ediyorlar.hatta bu tahta serisi aslen dünya şampiyonu da olmuş bir çinli bir oyuncu olan zhang jike adına çıkarılmış ama kendisi hala viscaria kullanıyor. o tahta da dışarıda 120-160$ arasında,türkiyede 400-500 tl aralığıunda.

butterfly tartışmasız en geniş yelpazede ürün sunuyor.kalitesi tartışılmaz,ama fiyatları da çok daha uçuk.bir zamanlar viscaria ve tbs vardı bende.şimdiki aklım olsa, hayatta almazdım (viscaria nın tadı damağımda olsa bile).belki daha uzun ömürlüdür,daha farklı hissi vardır ama o parayı bence haketmiyorlar.(çok üst düzey oyuncuysanız durum farklı)

bizlere ve hatta j.o waldner gibi efsanelere bile off-, off- ile off arasındaki hızlarda olan tahtalar fazlasıyla yeterli.lastiği biraz daha hızlı alırsanız daha da hızlanırsınız.super,mega,giga lara evet,hiç gerek yok!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

süper olanda sweet spot daha genişmiş belki de normal zlc dir gördüğüm

viscaria ile karşılaştırırsam normal olanını viscaria'dan daha yumuşak daha kontrollü biraz daha hızlı ve titreşimsiz. aynı salonda viscaria ile oynayan da vardı.

almanya ilginç bir memleket timo boll 'u sevmiyorlar ve dandik oynadığına inanıyorlar. çinlilerden de zhang jike i seviyolar olay ma long dur dedim ama dinletemedim :)

not: o tahta tbs den de yumuşak fatih beyin yazısında gördüm ekleyeyim dedim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

süper olanda sweet spot daha genişmiş belki de normal zlc dir gördüğüm

viscaria ile karşılaştırırsam normal olanını viscaria'dan daha yumuşak daha kontrollü biraz daha hızlı ve titreşimsiz. aynı salonda viscaria ile oynayan da vardı.

almanya ilginç bir memleket timo boll 'u sevmiyorlar ve dandik oynadığına inanıyorlar. çinlilerden de zhang jike i seviyolar olay ma long dur dedim ama dinletemedim :)

not: o tahta tbs den de yumuşak fatih beyin yazısında gördüm ekleyeyim dedim

bu tahtayla hiç oynamadım.tahtanın fiyatı çok pahalı olduğu ve bunun neden böyle olduğunu merak ettiğimden birkaç yer araştırmıştım,oynamak için o kadar para vermeyi düşünmüyorum :). klasik zhang jike; tbs ve viscaria ile aynı paralelde. üçünün arasında en yavaş ve yumuşak olanı.(aralarındaki fark öyle fazla da değil).bunu uzun bir süre önce şurada okumuştum,birçok yerde çeşitli karşılaştırmalar var,ama bunu çok beğenmiştim.http://tabletennisonline.org/blades/zhang-jike-vs-viscaria-vs-timo-boll-spirit/

ileriki bir dönemde innerforce zlf veya zhang jike ı almayı düşünüyorum. zhang jike ı, viscaria dan biraz daha yavaş ve kontrollü olduğu için, innerforce zlf yi ise çok büyük methiyeler edildiği için.bakalım,duruma göre :)

super zhang jike ın ise sert bir tahta olduğunu öğrenmiştim.ayrıca gerçek bir off+ yumuşak olmaz diye düşünüyorum.

timo boll un tekniği bence de göze çok hoş gelmiyor.(ama o tekniğe sahip olmak isterdim,ma long olmasın da tb olsun,o da yeter bana)aynı alman milli futbol takımı;baktığında fazla birşey yok ama dünya klasmanında kendine yer buluyor mutlaka.zhang jike henüz istikrarlı değil.ma lon;gerçekten komple bir sporcu.teknik,taktik,sporcu ahlakı vb....ma long sporcu.zhang jike ise daha 16 yaşındaki çocuk ayarında.daha çok ekmek yemesi lazım.

bir de bir reklam yapayım:rıodvan beyin tahtalarını neden merak etmiyorsunuz?masa tenisine ara veripp geri döndüğümde bir karar vermiştim.önceliğim el yapımı tahtalar olacaktı. araştırmalarım sonucunda borko,ross leidy,bbc,osp,american hinoki ve richar smiths isimli şahıs ve üreticileri gördüm.ross leidy aslında onlardan bir adım öndeydi.çünkü diğerlerinin bulamadığı bazı kompozit ve ağaç malzemeleri bulabiliyor.ama bunun bedeli de ona göre fazla.sonra bir baktım,aaa türkiyede de tahta yapan birisi var.yabancılara verdiğimiz primi,şansı,güveni,parayı,desteği niye bir türke,yerli malına destek vermiyoruz dedim. hani diyorsunuz ya merak,ben de bunu merak ettim.rıdvan beyle konuştuğum kadarıyla farklı tahtalar de üretebilir ama önce şu ankileri satması ve devamında yeni siparişler alması lazımmış.buyrun, size tahta :) rosewood,mapplewood,ebenholdz.... destek verillse zylon,Zephylium,arylate,aramid,kevlar..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yanlış anlaşılma olmasın zj zlc yumuşak değil sadece viscariadan veya tbs den yumuşak yada en azından hissi öyle (belki ağacı daha serttir bilmiyorum)

innerforce zlf photinoya benzetiyolar, photinoyu denedim çok güzel spin raketi; esneyen bir raket.

zj zlc onun 3 te biri kadar esnemiyor ama viscariadan daha esnek.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bu tahtayla hiç oynamadım.tahtanın fiyatı çok pahalı olduğu ve bunun neden böyle olduğunu merak ettiğimden birkaç yer araştırmıştım,oynamak için o kadar para vermeyi düşünmüyorum :). klasik zhang jike; tbs ve viscaria ile aynı paralelde. üçünün arasında en yavaş ve yumuşak olanı.(aralarındaki fark öyle fazla da değil).bunu uzun bir süre önce şurada okumuştum,birçok yerde çeşitli karşılaştırmalar var,ama bunu çok beğenmiştim.http://tabletennisonline.org/blades/zhang-jike-vs-viscaria-vs-timo-boll-spirit/

ileriki bir dönemde innerforce zlf veya zhang jike ı almayı düşünüyorum. zhang jike ı, viscaria dan biraz daha yavaş ve kontrollü olduğu için, innerforce zlf yi ise çok büyük methiyeler edildiği için.bakalım,duruma göre :)

super zhang jike ın ise sert bir tahta olduğunu öğrenmiştim.ayrıca gerçek bir off+ yumuşak olmaz diye düşünüyorum.

timo boll un tekniği bence de göze çok hoş gelmiyor.(ama o tekniğe sahip olmak isterdim,ma long olmasın da tb olsun,o da yeter bana)aynı alman milli futbol takımı;baktığında fazla birşey yok ama dünya klasmanında kendine yer buluyor mutlaka.zhang jike henüz istikrarlı değil.ma lon;gerçekten komple bir sporcu.teknik,taktik,sporcu ahlakı vb....ma long sporcu.zhang jike ise daha 16 yaşındaki çocuk ayarında.daha çok ekmek yemesi lazım.

bir de bir reklam yapayım:rıodvan beyin tahtalarını neden merak etmiyorsunuz?masa tenisine ara veripp geri döndüğümde bir karar vermiştim.önceliğim el yapımı tahtalar olacaktı. araştırmalarım sonucunda borko,ross leidy,bbc,osp,american hinoki ve richar smiths isimli şahıs ve üreticileri gördüm.ross leidy aslında onlardan bir adım öndeydi.çünkü diğerlerinin bulamadığı bazı kompozit ve ağaç malzemeleri bulabiliyor.ama bunun bedeli de ona göre fazla.sonra bir baktım,aaa türkiyede de tahta yapan birisi var.yabancılara verdiğimiz primi,şansı,güveni,parayı,desteği niye bir türke,yerli malına destek vermiyoruz dedim. hani diyorsunuz ya merak,ben de bunu merak ettim.rıdvan beyle konuştuğum kadarıyla farklı tahtalar de üretebilir ama önce şu ankileri satması ve devamında yeni siparişler alması lazımmış.buyrun, size tahta :) rosewood,mapplewood,ebenholdz.... destek verillse zylon,Zephylium,arylate,aramid,kevlar..

Bilgilendirmeler için teşekkür ediyorum Fatih bey.

Tahta üretmem açısından paylaştığınız fikir ve yorumlarınıza tekrar teşekkürler.

Bizimkisi hobi profesyonel anlamda çok büyük yatırımlar yapan el yapımı tahta üreticileri kadar olmasa da istanbulda olmanın avantajı ile yine de yeterli ahşap çeşidi bulabiliyorum.

Yeri gelmişken haftaya tahtanızı bitirip kargolamayı planlıyorum sabrınıza teşekkür ederim.

Zlc - süper zlc meselesine gelirsek

Kompozit malzemeler konusunda detaylı sayılabilecek araştırmalar yaptığımda 2 komponenetli epoksi adı verilen yapıştırıcının raw fabric adı verilen özel karbon kumaşına emdirilerek donması sonucu oluşuyor meşhur karbonumuz.

bu iki tahtanın farkıda tamda burada oluşuyor.

ikisininde raw fabric kumaşı çok özel çok güzel bilmem ne ama

süper zlc deki raw fabric kumaş kat be kat daha sık dokunmuş bir kumaş dolayısıyla daha çok epoksi reçinesini bünyesinde hapsedecek ve nispeten daha kalın daha sert daha az titreşimli daha az esnek ve daha da hızlı olacaktır.

burda bence bakılması gereken her iki tahtanın toplam kalınlığı daha da önemlisi carbon katmanların kalınlıkları katmanlar aynı kalınlıkta ise vezj zlc tahtası ile 100-150 tl fiyat farkı olsaydı (keşkee) belki denenebilirdi.

Fiyatı anlamaya çalışalım:Bu raw fabric denen karbon kumaşının dokuma sıklığı misal 2kat artınca fiyat 8-10 kat artıyor muhtemelen bahsettiğimiz süper zlc deki tek bir karbon katmanın sadece kumaşı en az 150 tl civarıdır hadi bty büyük firma 100 e maletsin de bunun reçineside 404 yapıştırısı değil hani, oda epey pahalı birşey karbonu tahtaya ekleme işçiliği filan derken o gördüğümüz incecik renkli karbon tabaka tahta fiyatına en az 250 tl ek maliyet ve dolayısıyle etki yapıyor ha bide üretici caponların karınıda koyunca fiyat pahalı olur tabi ama bence bunlara rağmen 1500 tl çok - araba alınıyor o paralara

şimdi sonuç olarak fazla hızlı - fazla sert - fazla hissiz - çok çok az esnekliğe sahip ve en önemlisi çok fazla pahalı bir tahtayı kim alıp naapsın.

Yok ben almıyım alana da mani olmaya çalışayım cinsinden bir tahta.

Not:forumdaşlar carbon olayını da epey çözdüm,1 seneye kalmaz el yapımı carbON lu tahtalarda yolda haberiniz ola

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar

Ben emin olarak çok çeşitli tahtalar denediğimi söyleyebilirim... Nedense Maze dışında oynayamıyorum ... Tahta vuruşları çok fark ettiriyor.

Tenergy 80 reklamında söylediği gibi nasıl küçük bir kıvılcım büyük bir alev oluyorsa; tahtaya alışıksan ve iyi bir tahtaysa, nasıl vurursan vur masayı buluyorsun ....

Muhakkak kavak ağacı tahtalar ile bu 1500 liralık tahta arasında fark olmalı ... Onu merak ediyorum...

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar

Ben emin olarak çok çeşitli tahtalar denediğimi söyleyebilirim... Nedense Maze dışında oynayamıyorum ... Tahta vuruşları çok fark ettiriyor.

Tenergy 80 reklamında söylediği gibi nasıl küçük bir kıvılcım büyük bir alev oluyorsa; tahtaya alışıksan ve iyi bir tahtaysa, nasıl vurursan vur masayı buluyorsun ....

Muhakkak kavak ağacı tahtalar ile bu 1500 liralık tahta arasında fark olmalı ... Onu merak ediyorum...

Selamlar,

Kerem bey söylediğiniz şey iyi ekipman yoktur kişiye uyan daha uygun olan ekipman vardır sözünü tesciller nitelikte.

Kavak ağacı deyip geçmeyin çoğu tahta üreticisi poplar adı ile tahta katmanlarında yer veriyor kavağa

örnek: butterfly Joo Se Hyuk : planchonello - poplar - kiri - poplar - planchonello katmanlarından oluşur.

Kaldı ki araştırdığım kadarıyla bazı hızlı büyüyen kavak türleri en az oyous - kiri yada balsa kadar tahta imalinde kullanılmaya elverişli.

Hemde çok iyi tahta sesi olacağı (tahtanın güzel öteceği (: ) kanaatindeyim.

Hem de zj. süper zlc gibi pahalı da olmayacaktır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hayır onu geçtim ona 1500 lira vericek Türk yok

emin ol 1500 tl yi verecek te oynayıp sakarlıktan masaya vuracak ta hatta sinirlenince yere atıp kıracak ta çok kişi var da

ama maalesef hiçbiri bu forumun üyesi değilmiş.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 10 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 9 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..