Jump to content
Masatenisi.org Forum

Forehand'a Çin Lastiği Takmalı Mıyız

swan

41 oy

1. 1. forehand tarafına çin lastiği takalım mı

• tak
      8
    • takma
      2
    • takacağın lastiğe göre değişir
      13
    • backhande de tak raketin 1 kilo gelsin
      5

This poll is closed to new votes

Recommended Posts

şimdi efendim japon ve avrupa lastikleri ile oynadım hasbelkader spin filan da atıyorum.

forehand' e çin lastiği takma zamanım gelmiş midir, çin lastiği takmanın dezavantajları nelerdir? bence bunu forumda düşünen tek kişi değilim üstadlar deneyimlerini yazarsa karar vermek isteyenler de daha doğru bir bakış açısı yakalayabilir

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben tak diye oy verdim ama seni kandırmak icindi tamamen...

benim tecrubelerimden faydalanma sansınız yok ama kurdugum mantıgın dogrulugunu/yanlıslıgını onaylayabilirsiniz sevinirim.

cin lastikleri ile cinliler oynuyor ve beni yenebilecek duzeyde yaklasık 90-100 milyon kadar oyuncuları var. tabiiki nedeni cin lastikleri kullanıyor olmaları degil masa tenisine cin lastikleri ile baslamalarıdır diye dusunuyorum.

10 yıllık altyapı surecinde ellerindeki cin lastikleri ile oynamaları dolayısıyle elleri cin lastiklerine cok yatkın :)

diger konu da fiziki yapıları... zaten yere yakın oldukları icin her hareketi yapabiliyorlar :P e uzerine bir de hareketli oyun tarzları eklenince cin lastikleri zaten alısın oldukları duzenin bir parcası oluyor.

bizler ne cinliler gibi kısa ne de onlar gibi hareketli oynuyoruz (bunu tabii ki kotu anlamda soylemiyorum mesela su an zevkle izledigim xu xin 30 yasını gectiginde su anki oyununun yanından gecemeyecek)

bizim kendi oyunumuza uygun lastikleri kullanmamız cinli, japon, avrupalı diye ayırmamalıyız diye dusunuyorum.

Yasasın Lastiklerin Kardesligi !!!

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben daha yolun çok başında olan ve kendi kendine öğrenmeye çalışan birisiyim spin tekniği konusunda bişey demem yanlış olabilir. O yüzden lastiğin ömrü hakkında yorum yapacağım;

Raketi yazın ebay'den topladım ve forehande Tg3 Skyline Neo aldım. 5 ay geçtikten sonra yapışkanlığı azaldı baya, ama ben temizleyemedim doğru düzgün onunda etkisi vardır illaki. Ama ilk kullanmaya başladığımda verdiği spini son halindeyken veremiyordu, o yüzden yeni lastiğe geçtim.

Alınacaksa yapışkanlığını yitirmeyecek şekilde temizliği yapılmalı ya da fiyatı ucuz olduğundan birkaç tane alınıp ömrü doldukça değiştirilmeli diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

eline sağlık onur. dhs h3 neo kullanmayı düşünüyorum ama youtube da bir videoda kesilmiş halinin 50 gr geldiğini görünce şaşırdım. bunun benim oyunuma pek bir katkısı olmayacağı gibi yeni sakatlanmaları da listeye ekler. mevcut raketim eski raketimden 25 gr daha ağır ve benim kolarımda ağrılar oluşuyor zorlarsam. bu arada kollarım güçlendi çalışırken. acaba tuningle lastiği gerdirirsem 40 grama kadar düşer mi bu ağırlık? deneme amaçlı 2. el bi dhs h3 veya skylne tg3 sorucam zaten foruma yakında.

elbet dediğin doğru, oyundaki gelişim katiyyen lastikle bağlantılı değil hatta her yeni ekipman birkaç seviye düşük oynamana sebep oluyor alışana kadar, ama yeni ekipman da yeni şeyler öğrenmene sebep oluyor diğer yandan. anketi oluşturma amacım da bu zaten; kullananlar deneyimlerini bizimle paylaşsın

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tuning bastikca lastik agirlasiyor. Icinda az da olsa tuning kaldigi icin lastik agirlasir. O yuzden gerilip yogunlugu azalsa bile eskisine gore daha agir bile olabilir.

Ne yapabilirsin? Nittaku h3 js alabilirsin. Nittaku dhs'dano meşhur h3 ust lastigini alip beyaz ve yumusak japon sungeri yapistirip satiyor. Boylece jem ustu yapiskan ve spinli hem de gorece hafif, hisli bir lastik oluyor. Ben penhold oynarken birkaç tane js kullanmistim. Speedglue ile inanilmazi, eminim nooster il3 de cok iyi olur...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba Sevan bence alıp denemen senin merakını gidermesi için yaralı ama senin de söylediğin gibi oyun düzeyin için gerileme sebebi olabilir.

Lastikten öğreneceğin yeni şeyler yada alacağın farklı oyun zevki oyun düzeyinin gerilemesine deyecekmi iyi düşünmek lazım.

Forumdan bir kaç arkadaşa da denettiğim Bir DHS h3 mavi süngerim vardı inanılmaz spinli ve tuning etkisi ile inanılmaz iyi atan oynaması çok keyifli bir lastikti rahmetli..

Ama bu kadar mest edici özelliğine rağmen maçlarda beni hem zor durumda bırakıyordu hemde oyun zevkinden eser kalmıyordu.Belki de ben beceriksizim alışamadım yada lastiğe ısrarla devam edip yeterince şans vermedim bilemiyorum ama alacaksan Ozan'ın dediği gibi japon süngerli birşey al veya ağırlık möhüm değil diyorsan h3 national mavi sünger yada h3 provincial alıp bas tuningi.

Not: forehand masa başı spinler inanılmaz güçlü oluyor ama masadan uzaklarda tam kol (wang liqin usulü) spin yapmayı istiyor lastik ve ikinci - üçüncü topa yetişip çekmek epey zorlaşıyor.( yanii masadan açıldın mı zıçtın (: )

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Üst düzey lastiğiyle oynarsan çok zevkli. Alt kalitede olanlar fazla zevk vermiyor. Masa başında kaliteli spinde top sekmiyor bile tam bir canavar.

Geriye açıldığında avrupa lastiği gibi değil boostlaman gerekiyor yada çok fazla kol kuvveti lazım.

Avrupa lastikleri ile daha kolay servis atarken bunda öyle kolay olmuyor daha fazla bilek kullanman gerekiyor (ben çok fazla iyi servis atamadığım için :D)

Sert lastik olmasından dolayı hiç oynamadıysan ölü hissi verir.

Alıştınmıda vay haline avrupa lastikleri o tadı vermiyor.

Ağırlığı benim için hiç bir zaman dezavantaj olmadı. Çin lastiği ile başladığım için olsa gerek.

Çin lastiği güzeldir ama hareketi tam yapman gerek yapmasan sürekli topların filede kalır...

Benden bu kadar...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

çok teşekkürler dostlar. okuduklarım doğrultusunda yavaş yavaş kafamda resim oluşuyor. anladım ki daha 3-4 ay çalışıp iyi bir hız ve kondüsyona ulaşmam lazım, tekniğim de ilerler bu arada. genelde hareketleri büyük yaptığım için eleştiriliyorum ama raketi dizin arkasına kadar gerip attığım spin, kısa ve hızlı olan spinden çok farklı, ama bu sefer de hız sorunu başlıyor çünkü oyun içinde büyük spin hazırlamak hiç kolay değil. Bence benim eşiğim bu, o hareketi otomatikleştirdiğim an çin lastiğiyle antrenmana başlayabilirim, malum büyük hareket sonrası toparlanmak da zor. acele etmiyeyim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

çok teşekkürler dostlar. okuduklarım doğrultusunda yavaş yavaş kafamda resim oluşuyor. anladım ki daha 3-4 ay çalışıp iyi bir hız ve kondüsyona ulaşmam lazım, tekniğim de ilerler bu arada. genelde hareketleri büyük yaptığım için eleştiriliyorum ama raketi dizin arkasına kadar gerip attığım spin, kısa ve hızlı olan spinden çok farklı, ama bu sefer de hız sorunu başlıyor çünkü oyun içinde büyük spin hazırlamak hiç kolay değil. Bence benim eşiğim bu, o hareketi otomatikleştirdiğim an çin lastiğiyle antrenmana başlayabilirim, malum büyük hareket sonrası toparlanmak da zor. acele etmiyeyim

sevan ben salı günü sana bir dhs memo 3 örneği göstereyim..sesi çok cırtlak ama ilginç bir lastik..lastiği birkaç kere denedim ucuz yollu diye ama ben öyle yorum yapabilecek düzeyde bir oyuncu olmadığım için bilen bir adamın eline geçmesi iyi olabilir.agaya beleş:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sağ olasın Hüseyin hocam. Ben masa tenisini eskiden bildiğimi sanıyordum öğrendikçe ne kadar az şey bildiğimi anlıyorum :D benden aga filan olmaz kanaatimce :D

sen rakete yapıştır istersen öyle getir, raketleri değişir oynarız bende görmüş olurum. ama memo 3 galiba avrupa tarzı bir lastikti yanlış mı hatırlıyorum?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sağ olasın Hüseyin hocam. Ben masa tenisini eskiden bildiğimi sanıyordum öğrendikçe ne kadar az şey bildiğimi anlıyorum :D benden aga filan olmaz kanaatimce :D

sen rakete yapıştır istersen öyle getir, raketleri değişir oynarız bende görmüş olurum. ama memo 3 galiba avrupa tarzı bir lastikti yanlış mı hatırlıyorum?

geçen perşembe geldiğimde lastiklerim farklıydı,onları uzun zamandır kullanıyordum,memo 3 yedeklerim arasındaydı..ama yine bir heyecanla yumuşak kontrollüler sınıfına dadanma aşkıyla yeni lastikler almamdan ötürü memo 3 yine yedekte kaldı..yeni lastiklerimi deneme sürecinde olduğum için memo3 ü takıp getiremem ki:( ha bu arada memo 3 ''daha'' avrupai doğrudur..orta yapışkanlıkta..bilgileri gayet cezbedici ama o bilgileri uygulayabilene sanırım:)dhs nin lastik bilgilendirmelerine göre özellikleri neo serisinden daha iyi gibi gösterilmiş.bakalım.gün gelir o da denenir tekrar..bu arada biraz eskimiş te olsa friendship super fx blue sponge da var yedeklerimde:)onu da deneyebilirsin..çok ucuzdur..eskilerin efsane servis karşılama lastiğidir..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevancım yapışkansız (yada çok az yapışkanlı emin değilim) çin lastiği düşünürsen focus 3 snipe da deneyebilirsin yumuşacık sünger iyi çeken üst yüzey ile uzakdoğudaki en popüler lastikler arasındaymış.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 0 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..