Jump to content
Masatenisi.org Forum

Uzun Pütürle Oynama Teknikleri

Bilal OLGUN

Recommended Posts

avrupa yakasını istanbuldan sayma :) gercekten de istenbulun iki yakası birbirinden o kadar zıt ki

anadolu yakasında masa tenisi hem salon hem oyuncu olarak cok cok onde avrupadan (daha cok veteranlar biraradalar gencler azınlık ama avrupa tarafında o da yok :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bilal Hocam...Foruma .defansif videolar gönderip...Uzun pütür konusu derken...Gidişatı pek iyi görmüyorum..

Bu yaklaşımlar veteranlığa adım atma bakışlarıdır..

Benim karşılıklı oynadığım birazda imrenip vurduğum uzun pütürden ben pek zevk alamadım..Bilekten hareket yapmaya pek müsait değil gibi..yani sabit bilek istiyor..Kolu bozmadan sağa sola topu ittirmek...,karşınızdaki spini güçlü bir oyuncuysa topu kesmek dışında çok zevli bir artısı yok..

Amaç karşının top tanıma zahafından yararlanıp FH devreye sokmak..yada fazla koşamayan oyuncuya karşı ise bilekten masa üzerinden topu masanın sağına soluna ittirip rakibi dansöze çevirmek...(böyle oynayacağıma raketi kırar dansöz olurum).bu da ne kadar masa tenisi oynamak ya..

Topu bilen hızlı bir oyuncu karşısında kafasına da devamlı şutu yer..En zevkli tarafı ise bu..

Videoda ki hareketler kolay gibi görünüyor ama maç (üst düzey dışında desem) esnasında durum çok benzer olmuyor..

Bin anlatım yerine takıp denemek gerek..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın Abi'm, İzlemesi zevkli olduğundan paylaşımları arttırdım. Biz zaten veteranız. düz lastikle oynayamazken pütürle nasıl oynayabilirim ki;)

Ajda Pekkan ortalıkta genç kız gibi salına salına dolaşırken ....bizi geç bile diyemezken sizlerden vetaran mı olur.

Saldır hocam masa tenisi saldıray oyunu...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın Abi'm, İzlemesi zevkli olduğundan paylaşımları arttırdım. Biz zaten veteranız. düz lastikle oynayamazken pütürle nasıl oynayabilirim ki;)

Bilalim sen bal gibi de oynuyorsun bu oyunu kendine haksızlık etme.

Yoksa kurs almayı ve o verimli antrenmanları bıraktın mı?

Bu arada tüm Samsun ekibine selamlar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bilalim sen bal gibi de oynuyorsun bu oyunu kendine haksızlık etme.

Yoksa kurs almayı ve o verimli antrenmanları bıraktın mı?

Bu arada tüm Samsun ekibine selamlar...

Kardeşim birebir ders almaya devam ediyorum. Üst seviye birilerinden ders almak oyunuma çok şey kattı fakat; tekniğin oturması zaman alacak.

Selamlarını ileteceğim :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 6 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..