Jump to content
Masatenisi.org Forum

Pütür Yasaklanıyor Mu ?

Kerem Erböke

Recommended Posts

Banamısın diyen oyuncuyu deviren bir pütürcü abime düz lastikli raket vererek 3-0 tertemiz yenmiştim :) (:

Sanmam ama bakmışsın pütür yasaklanıvermiş / hepsi tertemiz 3-0 olmuş hahahahhaha ne komik olur :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Joo se Hyuk a ayıp olmaz mı :)

Orhan hocam haklısın da joo defans tahtası ile de ne biçim hücum ediyor.

Kaldı ki putur ve antiyi layıkıyla kullanmak icin sizde bilirsiniz ki düz lastiği oldukca iyi kullanmak o yoldan gecmek gereklidir

Bence kendisi pek fazla bocalamaz :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Orhan hocam haklısın da joo defans tahtası ile de ne biçim hücum ediyor.

Kaldı ki putur ve antiyi layıkıyla kullanmak icin sizde bilirsiniz ki düz lastiği oldukca iyi kullanmak o yoldan gecmek gereklidir

Bence kendisi pek fazla bocalamaz :)

Rıdvan hocam üst klasman defans oyuncuları modern defans oynar ve özellikle forehand dan çok iyi atak yapabilirler.Ancak bu oyuncuları oyuncu yapan pütür lastikleridir.Pütür lastiksiz Joo denizden çıkmış balık gibi olur :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Duyduğum kadarıyla bu olay sadece minikler kategorisindeki oyuncular için düşünülüyor, tekniklerin tam oturması , ondan sonra pütür kullanımına geçilmesi gerektiğini düşünen birçok saygıdeğer, tecrübeli hoca var ki bir kısmı aynı zamanda teknik komitede de aktif görev alıyor... ben de bu tarz bi fikrin çok yerinde olduğunu düşünüyorum aslında

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Duyduğum kadarıyla bu olay sadece minikler kategorisindeki oyuncular için düşünülüyor, tekniklerin tam oturması , ondan sonra pütür kullanımına geçilmesi gerektiğini düşünen birçok saygıdeğer, tecrübeli hoca var ki bir kısmı aynı zamanda teknik komitede de aktif görev alıyor... ben de bu tarz bi fikrin çok yerinde olduğunu düşünüyorum aslında

süper fikir.

maç kazanma uğruna pek çok çocuk feda ediliyor miniklerde. tak pütürü kazan maçı, ne kendine yarasın, ne de düz lastikle oynayan rakibine.

yıldıza gence geçince taksın ne takıcaksa, ama minikte, düz lastikle oynamayı bi öğrensinler iyice.

pütür komple yasaklanamaz bence, hele bayanlar, veteranlar kategorisini düşününce bindikleri dalı kesme anlamına gelir.

Ama bu iş türkiyede nasıl yasaklanır onu bilemem, sonuçta oyun kitapçığında, kullanılabilir lastikler listesinde bu pütürler var. kuralı değiştirmek gerekir. global bir yasakla... belki kamplara davet edilen sporcular arasında pütür olmaz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 7 months later...

sevancım şöyle düşünmek lazım ben kısa pütür taksam 3-4 ay antrenmandan sonra çoğu maç kazanma heveslisi tatlı su pütürcüsünden çok çok daha güzel kullanırım.

peki bu bahsettiğim tatlısu pütürcüleri (ittir kaktırcılar oyunda zevk mevk bırakmayanlar.) düz lastik taksalar 4 ay da değil 1 sene sonra benim gibi oynayabilirler mi? :thup:

Not: Adam akıllı modern defans vs. yapan zevkli ve güzel maçlar çıkaran pütüristlere değildir lafım...

Dip Not: şahsi fikrim yasaklanmasın pütür de anti de bu oyunun bir rengidir..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ekipman hiçbir şeydir, antrenman her şeydir :P

Sayın Berkay bey şöyle özetliyorum;

Yeterince antrenman yapan iyi seviye oyuncular pütür mütür anti bilmemne dinlemeden zaman zaman zorlansalar da, genelde maçıp alıp geçip gidiyorlar.

O yüzden Antrenman herşeydir - Antrenman CAN dır :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..