Jump to content
Masatenisi.org Forum

En Iyi Yapıştırıcı (Acil)

EBX

VOC Free yapıştırıcı  

63 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

• 2 weeks later...

Süt gibi sıvı olanlar da iyidir. Bunlara örnek olarak Butterfly Free Chack, Donic VarioClean verilebilir.

Çevremdeki oyuncu arkadaşlarının çoğunun yapıştırıcıyı temizlemekle ilgilendiğini görüyorum. Oysa benim sıkça kullandığım bir metod var. Bu metodu kullanan arkadaşlar da var.

Temiz lastiği ilk yapıştıracağımız zaman ince bir katman lastiğe, ince bir katman da tahtaya süreriz. Kurutup yapıştırırız, lastiği keseriz. Buraya kadar herşey normal.

Diyelim lastik kenarlardan açıldı (tahtadan ayrılmaya başladı) ya da yeni bir tahta aldık, lastikleri bu tahtadan söküp yeni tahtaya takacağız. O zaman lastikleri çıkartıyoruz. Lastikleri çıkarttığımızda görüyoruz ki, lastiğin tarafı yapış yapış. Yani aslında bu taraf yapışmaya hazır (yapışma özelliğini koruyor). Tahta üzerinde (varsa) lastik kalıntılarını temizliyoruz. Bunu yapmanın en kolay yolu bir bezle tahtanın üzerini ovalamaktır. Tahta temizlendikten sonra tahtanın üzerine ince bir katman yapıştırıcı sürüyoruz. Birazcık kurutup zaten yapışmaya hazır olan lastiğimizi (yapıştırıcı ilave etmeden) tahtaya yapıştırıyoruz.

Bu şekilde yaptığınızda lastik üzerinde hemen hemen hiç yapıştırıcı birikmez. Siz de yapıştırıcıyı lastikten temizlemek zorunda kalmazsınız. Bir de şunu düşünün, zaten artık Tenergy, Bluefire, Hexer, Aurus vs. dinamik lastiklerle oynuyorsunuz. Bir kere yapıştırdığınız zaman bir daha hiç söküp tekrar yapıştırmanıza gerek kalmıyor. Neden lastiği temizleme ihtiyacı hissedesiniz ki ?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Herhangi bir nedenle tahtadan ayrılan lastiğin süngerine 4-5 damla bebe yağı sürüp yayıyorum.Süngerdeki eski yapışkan, yağın etkisiyle iyice yumuşuyor. Yumuşayan bu tabaka tekrardan yapıştırılmaya uygun kıvama geliyor. 20-30 dakika sonra lastiği tekrardan tahtaya yapıştırıyorum. Yani sadece ilk yapıştırmada yapıştırıcı kullanıyorum.Süngerdeki eski yapıştırıcı tabakasını ben de temizlemem.Daha önceleri süngeri temizlerken ne kadar dikkatli olsam da süngere hasar verdiğim gibi parmak uçlarım da su toplardı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 5 years later...

Sipariş vermeden önce epey yapıştırıcılar hakkında kullanıcı yorumu okudum. Nittaku Fine Zip, Stiga Attach Power Glue ve Butterfly Free Chack Pro, viskosizite (koyuluk) açısından eşit diyorlar. En beğenilenler, Stiga ve Nittaku'nunkiler. İkisinin arasındaki fark ise, Nittaku'nun daha sağlam yapıştırması. Eğer lastiği sökerken tahtaya zarar verme endişesi taşıyorsanız, Stiga'nınkini tavsiye ediyorlar. Benim tercihim, Nittaku'nunkiydi. Abimin tercihi, Stiga idi. Siparişi o vereceği için onun kararına uydum ve Stiga söyledik.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben yüksek viskoziteli yapıştırıcıları pek sevmiyorum, normal olanları kullanıyorum.

Bana göre tüm yapıştırıcılar, doğru uygularsan, lastik ile tahtayı yapıştırıyor. Esas mesele işin sökme kısmı! Öncelikle lastiği tahtadan sökerken, tahtaya zarar vermeden çıkması önemli. Sonrasında da yapıştırıcının lastiğin üstünden kolay sökülmesi ve zarara yol açmaması...

Bu doğrultuda, bence de en iyi yapıştırıcı Revolution nr 3 normal viskozite.

Ancak trm yapıştırıcının lastikten çıkma videosunu gördüm ve denemek için bir şişe aldım.  Denedikten sonra onu da burada değerlendireceğim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...
Tarih: 19.03.2019 Saat: 11:49, Levend yazdı:

Ben yüksek viskoziteli yapıştırıcıları pek sevmiyorum, normal olanları kullanıyorum.

Bana göre tüm yapıştırıcılar, doğru uygularsan, lastik ile tahtayı yapıştırıyor. Esas mesele işin sökme kısmı! Öncelikle lastiği tahtadan sökerken, tahtaya zarar vermeden çıkması önemli. Sonrasında da yapıştırıcının lastiğin üstünden kolay sökülmesi ve zarara yol açmaması...

Bu doğrultuda, bence de en iyi yapıştırıcı Revolution nr 3 normal viskozite.

Ancak trm yapıştırıcının lastikten çıkma videosunu gördüm ve denemek için bir şişe aldım.  Denedikten sonra onu da burada değerlendireceğim.

Evet bir değerlendirme bekliyoruz...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, TSuBaSa yazdı:

Yalnız huieson beklemeye hiç gelmiyor. Kutuyu hemen bitirmek lazım. Kutuda beklese bile hemen kuruyor. 

Huiesonların ağız kısmı damlalıkların ağzı gibi.  Çuvaldızın ucu kadar bir delik var zaten.  Bu deliğin bulunduğu kapağı tamamen çıkarmazsanız bence sorun olmaz.  

Bende şu ana kadar herhangi bir problem olmadı.. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şimdi, TSuBaSa yazdı:

Ben 5 kutu kullandım. Hepsi 1 ay 2 içinde kurudu. Kapaklar kapalı, hatta ilki kuruyunca diğerlerini sıkıp içinde hava bırakmadım ama yine de kurudu. 

Çin malı yapıştırıcıların kurumayanı yok. Hepsi kısa sürede :bye:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

TRM yapıştırıcı ile birkaç tane lastik yapıştırdım ama henüz sökmedim. Bu yüzden bekliyordum. Ama zaten kendileri tarafından gösterilen videoda gayet kolay çıktığı gözüküyor. Bu durumda beyanı kabul edip, ben diğer yönlerden değerlendireyim.

Anlatırken referans olarak kullandığım en beğendiğim yapıştırıcı olan, Revolution Nr 3 normal yoğunluk ile kıyaslamalar yapacağım.

Öncelikle TRM ortaya yakın vizkozite kıvamı olan bir yapıştırıcı. R nr 3’ e göre daha kıvamlı. Bence 2 kat uygulama ile gayet sağlıklı bir yapışma oldu. Bu kıvam seviyesinin bir faydası da var. Fabrika tuningli ya da evde boostlanmış lastiklerin kıvrık kenarları sebebi ile ilk uygulama esnasında akma kayma olmaz.

Kokusu var evet, ama ben ne kokular çektim. Kötü kuku sıralaması yapılsa pek üst sıralarda yarışamaz, yani makul.

Kuruma hızı da oldukça makul. Zaten vizkozitesi biraz yüksek olduğu için bunu tahmin etmek zor değil. Lastiğin süngeri üzerine eşit olarak tatbik edilmesi de sorunsuz.

Özet olarak kullanımı kolay, yapışma gücü iyi olan düzgün bir yapıştırıcı. Fiyatı da çok uygun. Üstelik yurtdışından sipariş işi ile uğraşmaya gerek yok.

Bana soracak olursanız, “ yapıştırıcını değiştiriyor musun?” diye, “hayır” derim belki ama kullandığım marka bimiş olursa, acil işlerim için ilk başvuracağım ürün de bu olur. ( En az 8-10 arkadaşımın lastiklerini de ben yapıştırdığım için, sarfiyatım fazladır. Zaten ben de bir “EJ”’im malum...)

Not: Yukarda bahsettiğim gibi, lastiği tahtadan sökme ve yapıştırıcıyı lastikten sökme tecrübelerini yaşamadım. Eğer bunlardan birinde sorun yaşarsam, yorumum negatif olur. Ancak verdiği his itibarı ile de pek olumsuz bir durum beklemiyorum.

Bu arada meraktan bir şişe de huesion sipariş ettim. Ona da bakacaz tabii :)

• Beğen 2
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 9 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..