Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yardım Eder Misiniz

mehmet55c

Recommended Posts

selam arkadaslar

forumda yeniyim yaklasık bir bucuk senddir masa tenisi ile ilgileniyorum.şu anda kullandıgım raket butterfly gold serisi bir raket .genelde arkadaslarla okul cıkısı oynuyorum ve kendimi geliştirmeye calısıyorum yeni bir kombo raket almak istiyorum oyun tarzım genelde iyi servis kullanıp daha sonra defans aparak rakibin hata yapmasını bekliyorum daha sonra spinle cevap veriyorum terimleri pek bilmiyorum hata yapmıs olabilirim internetten bir kombinasyon yaptım

tahta:http://www.masatenisi.com/urun.aspx?id=704

lastikler:http://www.masatenisi.com/urun.aspx?id=125

http://www.masatenisi.com/urun.aspx?id=387

sizce nasıl 80-90 tl civarın da daha iyi kombinasyonlar yapabilirmiyim tavsiyeleriniz nelerdir(16 yasındayım)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın kardeşim defans oynuyorum diyorsun seçtiğin malzemelerin hapsi all+ oyunla malzeme birbirini tutmuyor. Defans enfazla allraund bir tahra seçip üstüne daha kontrollu lastikleri tercih etmelisin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Oyununu görmeden net bir şey söylenemez. Ama genel olarak defensif bir tahta olmalıdır. Lastiklerde hız değeri kesinlikle düşük olmalıdır. Senin kabiliyetine bağlı olarak spin değerini yükselebilir. Bir tarafta pütürlü bir lastik bile düşünülebilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Oyununu görmeden net bir şey söylenemez. Ama genel olarak defensif bir tahta olmalıdır. Lastiklerde hız değeri kesinlikle düşük olmalıdır. Senin kabiliyetine bağlı olarak spin değerini yükselebilir. Bir tarafta pütürlü bir lastik bile düşünülebilir.

defansif derken aslın da iki turlude oynuyorum ama cok hızlı şutlar kullan mıyorom hızı dusuk all+ tahta uzerine all iki lastık alsam kontrolu ve spin degiri 9un ustunde olan

cunku genllde deffansif lastiklerin fiyatları fazla oluor dedigim gibi bütce biraz kısıtlı

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tırtıksız defansçı pek yok şimdilerde, ucuz bir tırtık al defans oynayacaksan normal gelişeceksen hazır raket tahtanı da kullanabilirsin stag alacağına. hazır raket tahtana çift taraflı upgrade yapıştır benim var bir hazır raket tahtasında upgrade bir hobi lastiğinden çok daha iyi performans gösteriyor, dayanıklı da. spin yaparsın, kesik atarsın servis atarsın ama unutmamak gerekir ki upgrade profosyonel ekipmana geçiştir, hobiden çok performanslı, profosyonel herhangi bir lastiğe göre güçsüz.

bu işte ciddi düşünüyorsanız gidin bir yerde eğitime başlayın antrenmana başlayan 6 yaşında bir çocuk spin öğreniyor ve terimleri de gayet güzel biliyor eğer ben spin atamam onlar ne acayip vuruşlar bu adam servis atarken sallıyor raketi çok komik havalarında iseniz gold serisi raketinizle devam edin paranız cebinizde kalsın, kendi tecrübem, kombinasyon raket alınca olmuyor her şey. öğrenmen gerek ilk önce siz şu an yeni başlayansınız 1,5 yıllık masa tenisi deneyiminiz yok onun adı pinpon oyunu.

masa tenisi kordinasyon gerektiren denge gerektiren bir oyun ve daha top taşıyarak sayı alan biriyseniz birkaç hafta eğitilmiş bir çocuk sizi yener. öyle bir imkanım hiç yok derseniz forehand- backhand counterhit, spin temel duruş ve tutuşa bir bakın internetteki videolara. saçmalamayın raket tutmayı da biliyoruz herhalde demeden.

bugün okulda bu lafları söyleyen bir çocuk gördüm de temel vuruşları bilmiyor, duruşu bilmiyor 2 yıldır oynuyormuş arkadaşlarına ders veriyor ona biraz sinirliyim kusura bakmayın ama gerçekten de bilinçli bir şekilde yapmıyorsanız gerek yok kırtasiye raketleri de top taşıyor oyunda.

eğer başlayacaksanız bilinçli oynamayı mutlaka upgrade'i yapıştırın pan asia lastikler spin falan atamıyor doğru hareketi yapsanız bile çok çok az.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ufuk kardeşim.....eeeeeeeeeee ben top taşıyarak bir sürü maç alıyorum kırtasiye raketleriylede bu iş oluyorsa ben şimdi elimdeki rakete boşunamı bir sürü para verdim yaaaa... :shock:

tırtıksız defansçı pek yok şimdilerde, ucuz bir tırtık al defans oynayacaksan normal gelişeceksen hazır raket tahtanı da kullanabilirsin stag alacağına. hazır raket tahtana çift taraflı upgrade yapıştır benim var bir hazır raket tahtasında upgrade bir hobi lastiğinden çok daha iyi performans gösteriyor, dayanıklı da. spin yaparsın, kesik atarsın servis atarsın ama unutmamak gerekir ki upgrade profosyonel ekipmana geçiştir, hobiden çok performanslı, profosyonel herhangi bir lastiğe göre güçsüz.

bu işte ciddi düşünüyorsanız gidin bir yerde eğitime başlayın antrenmana başlayan 6 yaşında bir çocuk spin öğreniyor ve terimleri de gayet güzel biliyor eğer ben spin atamam onlar ne acayip vuruşlar bu adam servis atarken sallıyor raketi çok komik havalarında iseniz gold serisi raketinizle devam edin paranız cebinizde kalsın, kendi tecrübem, kombinasyon raket alınca olmuyor her şey. öğrenmen gerek ilk önce siz şu an yeni başlayansınız 1,5 yıllık masa tenisi deneyiminiz yok onun adı pinpon oyunu.

masa tenisi kordinasyon gerektiren denge gerektiren bir oyun ve daha top taşıyarak sayı alan biriyseniz birkaç hafta eğitilmiş bir çocuk sizi yener. öyle bir imkanım hiç yok derseniz forehand- backhand counterhit, spin temel duruş ve tutuşa bir bakın internetteki videolara. saçmalamayın raket tutmayı da biliyoruz herhalde demeden.

bugün okulda bu lafları söyleyen bir çocuk gördüm de temel vuruşları bilmiyor, duruşu bilmiyor 2 yıldır oynuyormuş arkadaşlarına ders veriyor ona biraz sinirliyim kusura bakmayın ama gerçekten de bilinçli bir şekilde yapmıyorsanız gerek yok kırtasiye raketleri de top taşıyor oyunda.

eğer başlayacaksanız bilinçli oynamayı mutlaka upgrade'i yapıştırın pan asia lastikler spin falan atamıyor doğru hareketi yapsanız bile çok çok az.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ufuk kardeşim.....eeeeeeeeeee ben top taşıyarak bir sürü maç alıyorum kırtasiye raketleriylede bu iş oluyorsa ben şimdi elimdeki rakete boşunamı bir sürü para verdim yaaaa... :shock:

murat bey estağfurullah haddim değil size bunu söyleyebilmek top taşımak derken bu arkadaşın oynadığı rakiplerle sizin rakipleriniz bir değil ki sizin yaptığınız top taşımayla da bir değil zannediyorum ki.

defans oyunu yaptığını düşünüyor masa başı blokla bu arkadaş. siz gerektiği yerde hücuma da geçersiziniz spin de çekersiniz ve bu allround oyuna çoğu kişi karşı koyamaz ama ben bu arkadaşın bunları yaptığını zannetmiyorum spin ve kesiğin kelime anlamlarını bilemeden. o yüzden diyorum ki onunki gibi tahtayla bile top taşıma yapılır. Yoksa Samsonov da top taşıyor ama bunun benzediğini düşünebilir miyiz yeni başlayan allround bir oyuncuya.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 9 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..