Jump to content
Masatenisi.org Forum

Ittf Top 10

Mustafa Yıldız

Recommended Posts

Ma Long yine en tepede...

World Ranking updated on: 03/01/2013

http://www.ittf.com/_front_page/ittf1.asp?category=wr

1 (2) 2897 MA Long CHN
2 (1) 2873 XU Xin CHN
3 (<<) 2868 ZHANG Jike CHN
4 (<<) 2804 WANG Hao CHN
5 (<<) 2663 BOLL Timo GER
6 (<<) 2648 CHUANG Chih-Yuan TPE
7 (9) 2629 OVTCHAROV Dimitrij GER
8 (7) 2581 MA Lin CHN
9 (8) 2549 MIZUTANI Jun JPN
9 (10) 2549 WANG Liqin CHN
-------
11 (<<) 2509 SAMSONOV Vladimir BLR
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bayanları unuttuk!

Women's World Rankings
01 (<<) DING Ning

02 (<<) LIU Shiwen
03 (<<) LI Xiaoxia
04 (6) FENG Tianwei
0* 5 GUO Yan
06 (5) KIM Kyungah
06 (7) SHEN Yanfei
08 (18) ZHU Yuling
09 (<<) ISHIKAWA Kasumi
10 (8) FUKUHARA Ai
11 (10) CHEN Meng
12 (11) WU Yang

http://www.tabletennisdaily.co.uk/forum/showthread.php?4481-March-World-Rankings-2013

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu Timo'nun çıkıp bir yere oynadığı da yok ama yerini de bırakmıyor maaşallah!

Ma Long ve Zhang Jike 1 ve 2 olmalı şu anda, ya da tersi. Xu Xin'in geçen ayki ve şu anki sıralaması da yine puanlama sistemiyle ilgili pek de adilane olmayan bir şeye işaret ediyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

xu xin şu an hepsinden formda bence. başkasıyla oynadığı zaman canavar, ma long veya zhang jike ile oynadığında al baba vur dercesine top gönderiyor. Ma long 35 yaş üstü bir oyuncu gibi ekonomik oynamaya başladı. hoşuma gitmiyor ama vardır bir bildiği deyip susmak lazım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sadece muhabbet olsun diye biraz yorum yapmak istedim...Ben 1982-83 yıllarında ortaokulda iken 2 sezon masa tenisi eğitimi almıştım.Daha sonra klasik top merakı taki 3 sene öncesinde yan çapraz bağlarımın kopmasına kadar.Sonra sporsuz kalmama adına tekrardan masatenisine dönüş elimizden geldiği kadar ve kabiliyetimiz kadarınca oynamaya çalışıyoruz...Tabi bu süreçte 25-26 sene önce aldığım eğitimin ne kadar faydalı olduğunu anladım yani ağaç yaşken eğilir atasözüne bir kere daha saygı duydum...Biz eğitime raketle top saydırma,duvar çalışmaları falan derken sanırım masaya 4-5 ay sonra geçtik ve hatırlamıyorum ki hocamız hücumda hücum demezki sanki...Şimdiki eğitimler ki doğrusu budur belki hemen masada forhandler backhandler falan işte her topa dön,servisler backhand köşesinden forhand olarak at ki masaya tam hakim ol hemen hücum yap falan yani hücum hücum tam gaz hücum at servisi yap spini bitti gitti...Şahsen bende her servis atacağımda dönen topa hücum yap murat unutma diyorum ama oyun karekterim müsade etmiyor anladım bunu...Şimdi burada ittfnin ilk 10 sıralamasını paylaşmış arkadaşımız sağolsun biraz şöyle yavaş yavaş baktım her ismi okuyunca oyun tarzlarını gözümün önünde canlandırdımda sanki gençlerimiz biraz fazla agrasif oyunamı yönlendiriliyor diye düşünmeye başladım. Mesela bence xu xin,mizutani,liqin ve samsanov çokta agrasif olmayan top seçip daha dengeli ve kontrollü hücum yapan oyuncular .... eeee yani ilk onun hemen hemen yarısı ki aşşağılara doğru bu tarz oyuncuda az değil...Acaba eğitimler hep hücum için verilirde oyuncularda kontrol mekanizması otomatik olarakmı devreye girer yaratılış fıtratlarına göre kimisi ilk topta kimisi 5-6.cı topta diyeceğim ama ben hiç bak geriye açılmak zorunda kaldığında topu içeriye şu şekilde taşımaya çalışmalısın diye bir eğitimde görmedim...Vel hasıl kattım karıştırdım ama heralde anlatmak istediğim anlaşılır,değişik bakış açısı ve yorumlar olursa hem faydalanır hemde uygulamaya çalışırız...Bol masatenisli günler dilerim...

Ma Long yine en tepede...

World Ranking updated on: 03/01/2013

http://www.ittf.com/_front_page/ittf1.asp?category=wr

1 (2) 2897 MA Long CHN
2 (1) 2873 XU Xin CHN
3 (<<) 2868 ZHANG Jike CHN
4 (<<) 2804 WANG Hao CHN
5 (<<) 2663 BOLL Timo GER
6 (<<) 2648 CHUANG Chih-Yuan TPE
7 (9) 2629 OVTCHAROV Dimitrij GER
8 (7) 2581 MA Lin CHN
9 (8) 2549 MIZUTANI Jun JPN
9 (10) 2549 WANG Liqin CHN
-------
11 (<<) 2509 SAMSONOV Vladimir BLR
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Murat abi çok haklısın ağaç yaşken eğilir ve ittf raking listesinin en tepesindekiler genelde ofans oyunu fazla agresif oynayan sporcular.

Bana kalırsa o kadar üst seviyede mücadele eden oyuncular da top seçerek hücum ediyorlar ama onlar için çok kolay (teknik kapasiteleri ve hızları çok yüksek olduğu için) olan toplar bize zor görünüp yuh adam her topa çekiyor vs. dememize sebep olabilir.

Murat abinin yorumunu okuyunca Kıymetli bir abimizin sözü aklıma geldi.

'Rakibinden bir fazla masaya topu atan sayıyı kazanır' (top tutmaya yönlendirmek için söylerdi)

Bence çok doğru bir söz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..