Jump to content
Masatenisi.org Forum

Top Spin

Kerem Erböke

Recommended Posts

Merhaba,

Geçenlerde XIOM'un sitesinde tahtalara bakarken Classic TopSpin, Extreme TopSpin ve Modern TopSpin adı altında 3 değişik spin gördüm ne farkı var yazar mısınz ? Zira bazı raketler Modern TopSpin'i desteklerken diğeri Extreme'i destekliyor. Hayır yapacağımdan değilde en azından kültürümüz artsın...

Selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba,

Geçenlerde XIOM'un sitesinde tahtalara bakarken Classic TopSpin, Extreme TopSpin ve Modern TopSpin adı altında 3 değişik spin gördüm ne farkı var yazar mısınz ? Zira bazı raketler Modern TopSpin'i desteklerken diğeri Extreme'i destekliyor. Hayır yapacağımdan değilde en azından kültürümüz artsın...

Selamlar

Merhaba

Henüz loop ile topspin olayını çözemedik :) ki topspinler ayrışmaya başladı.. Ben de merakla yorumları bekliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eski oyuncuların hızlandırıcı yapışkan sürülmüş lastiklerle çektiği topspin'e "classic topspin", yeni oyuncuların su bazlı lastiklerle çektiği topspin'e "modern topspin", süperligde oynayanların çektiği her türlü topspin"e "extreme topspin" denir:)) Yanlışım varsa düzeltin...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eski oyuncuların hızlandırıcı yapışkan sürülmüş lastiklerle çektiği topspin'e "classic topspin", yeni oyuncuların su bazlı lastiklerle çektiği topspin'e "modern topspin", süperligde oynayanların çektiği her türlü topspin"e "extreme topspin" denir:)) Yanlışım varsa düzeltin...

Rıdvan bunu çok beğendi :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Hocam aklım karıştı (yok olan bir şeydi ama yinede karışı verdi)..

Eski telefonumu değiştireceğimde...hani şu yeni dokunmatiklerden teknolojisi hız kesmeden böyle giderse kendi kendine konuşacak olan yarısı ısırılmış şu elmalardan alsam kullanabilirmiyim..

Birde Çinlilerin attığı spinleri hangi şıkka sokacağım yoksa hiç birisimi...yanlışım varsa düzeltin...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

.......

Birde Çinlilerin attığı spinleri hangi şıkka sokacağım yoksa hiç birisimi...yanlışım varsa düzeltin...

Çinlilerin attığı spinlere "ultra extreme topspin" deniyor ama, genelde xiom tahtalar bu çeşit topspini desteklemedikleri için xiom firması bunu belirtmemiş.:)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir ayırımda ben yapacağım. Belki yardımı olur.

1. Top spin : Top yukarıya doğru ekseni etrafında dönmesine ve topun hızının az fakat falsosunun fazla olmasına denir.

2. Side spin : Top yan yukarı doğru ve kavis çizerek dönmesine ve topun hızının az falsosunun fazla olmasına denir.

3. Fast spin : İster top spin ister side spin olsun topun hızının fazla ve falsosunun daha az olmasına denir.

Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...
  • 2 weeks later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 0 Gizli, 12 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..