Jump to content
Masatenisi.org Forum

Gencay Menge - Niagol Stoyanov

Recommended Posts

Tebrikler Gencaya takım maçını çevirmiş....Yanlız bir şeyi anlayamadım sanırım 2. sette gencay servis attı italyan backhandle servisi açtı top önce fileye sonrada gencay tarafında masanın kenarına çarpıp çıktı ama sayıyı gencaya verdiler sanki gencayda masaya değdiğini söyledi ama hakem dinlemedi her iki oyuncuda aynı görüşte ise hakemlerin uyması gerekmezmi ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

öncelikle hakem söylenenlere uymayabilir ve sadece gördüğünü dikkate alıp sayıyı verebilir. böyle bir durum benim maçımda olmuştu. her ikimizde topun değdiğini söylediğimiz halde hakem ben görmedim deyip sayıyı vermemişti.

Bu sayıya gelince top masaya değil fileyi tutan demirin masanın dışında kalan kısmına değmiş Gençay da oraya değdiğini yani demire değdiğini söylemiş onun için sayı Gençay a verildi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

çekim harika olmuş emeğinize sağlık. dikkatimi çeken nokta 22:50 de gencayın servisi sekerek beklemesi oldu birçok maçında da yaptığını gördüm ve sanki önemli sayılar da daha çok yapıyor bu benim nacizane görüşümdür milli bir oyuncunun yapmaması gereken bir hata diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

öncelikle hakem söylenenlere uymayabilir ve sadece gördüğünü dikkate alıp sayıyı verebilir. böyle bir durum benim maçımda olmuştu. her ikimizde topun değdiğini söylediğimiz halde hakem ben görmedim deyip sayıyı vermemişti.

Bu sayıya gelince top masaya değil fileyi tutan demirin masanın dışında kalan kısmına değmiş Gençay da oraya değdiğini yani demire değdiğini söylemiş onun için sayı Gençay a verildi.

Mustafa bey yanlışta biliyor olabilirim ama sanki fileyi tutan demirin iki tarafıda oldukları tarafın masasına dahildir diye biliyordum... heralde masaya değen kısımlar için geçerli bi kural yoksa fileyi tutan demir her durumda masadan sayılmıyormu?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

kural : top rakibin tarafına değmesi gerekir...
kural : file, tüm parçalarıyla file sayılır... kenar, demir vs. dahil (yani masaya dahil değil hiç bir kısmı)

Hakeme göre o top karşı tarafa değil filenin demirine değmiştir, o yüzden sayı bizim..

Fakat diğer açıdan gören arkadaşlar topun ilk önce masa sonra file demirine değdiğini iddia ediyorlar. diğer hakem de bu yönde karar vermişti ama sonra aleyhimiz yönünde değişti....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İşte sıkıntı da orada. Masatenisinde servis beklerken hep hareketli olmak gerekir ve zıplamak gerekir. Zıplayıp hareketli olduğunuz zaman daha çabuk tepki verirsiniz. Penaltı karşılayan kalecileri düşün ne demek istediğimi iyi anlarsınız. Zaten her servisi beklerken hareketli ve zıplayarak bekleriz ama bunu fazla belli etmeyiz ayağımızın üzerinde hafif kalmaya çalışırız o kadar. Çok kritik bir sayı olduğu için Gencay burada çok hareketlenmiş ve ödülünü de almış...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

kural : top rakibin tarafına değmesi gerekir...

kural : file, tüm parçalarıyla file sayılır... kenar, demir vs. dahil (yani masaya dahil değil hiç bir kısmı)

Hakeme göre o top karşı tarafa değil filenin demirine değmiştir, o yüzden sayı bizim..

Fakat diğer açıdan gören arkadaşlar topun ilk önce masa sonra file demirine değdiğini iddia ediyorlar. diğer hakem de bu yönde karar vermişti ama sonra aleyhimiz yönünde değişti....

Hayda biraz garip ama yani diğer bölgeler için tamamda demirin masanın içerisinde olan uzantıları var topun oraya gelmesi durumunda oyunun devam etmesi gerekmezmi sonucunda masanın içi yani kenar bile değil....İzmirdeki turnuvalarda sanki bir iki kere denk gelmiştim demirin masanın içerisindeki kısmına top gelmiş sayıyı o vuruşu yapan kişi almıştı ama sorayım bi daha buradaki hakem arkadaşlarımıza bari....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

2.02.01 The net assembly shall consist of the net, its
suspension and the supporting posts, including the clamps attaching them to the
table.

masanın üzerindeki kısım masaya, dışındaki kısım fileye dahildir yazısını göremedim.....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..