Jump to content
Masatenisi.org Forum

Sizce Hangi Raketi Seçeyim? (2 Seçenek)

safak123

7 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Masa tenisine yeni başladım. Pek iyi sayılmam. Servis karşılama özürlüsüyüm resmen :D Gelen her servis sayı oluyor diyebilirim. Lise öğrencisiyim okuldaki masada arkadaşlarla oynuyoruz. Nerdeyse tüm sayılarımı servisi sağ köşeden sol köşeye biraz hızlı şekilde atıp rakibin karşılamasını engelleyerek atıyorum. Elimde 2 tanesini 7,5tlye aldığım raketler var :D

Bende ki raketlerin bir yüzü kırmızı renk, pürüzlü ve sert. hızlı vuruyor ama pek kontrol sağlayamıyorsun.

Diğer yüzeyi siyah ama plastikmi desem bezmi desem bilemedim. baya yumuşak. ben bu kısımla oynuyorum. Kırmızı ile oynaması zor oluyor. Siyahla servisleri karşılamam daha kolay çünkü. Bir de kırmızıda servis kullanınca masanın 2-3cm ötesinden geçiyor hep. ama hep aynı şey oluyor :D tam yanı yerden masaya çarpmadan geçiyor :D

Şimdi ben daha iyi bir raket almak istiyorum. Sizce hangisini almalıyım? Eğer bunları beğenmezseniz 30tlye kadar başka bir raket önerebilirsiniz.

20tl olan: http://www.masatenisi.com/urun.aspx?id=609

30tl olan: http://www.masatenisi.com/urun.aspx?id=605

Yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

UNUTMADAN: Toplama raket olarak aynı fiyata düzgün bir şey yapılabiliyorsa onuda önerebilirsiniz. Bu arada lastik satıl alırken süngerde almak gerekir mi? Süngerin etkisi nedir? Bir de sünger ve lastik aldığımızda raketin 2 yüzeyi içinde gelirmi yoksa arka için ayrı ön için ayrı ayrı mı satın almalıyız?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

senin elindeki raket büyük ihtimalle bizim önereceğimiz raketten çok daha yavaş, raket alınca raket çok kontrollü olcak servisleri karşılayabileceksin diye bir şey yok sonuçta bu seninle ilgili servis karşılamadaki doğru tekniği öğren ve bu problemi çöz oyunun yarısı servis zaten. elindeki raketle karşılayamoıyorsan olmaz o iş. tabiki hareketleri öğrenmek açısından daha hızlı ilerleme için (top spin, fast spin, kesme) önerdiğin raketlerden birini alabilirsin toplama raket olarak en ucuz 60 -70 tl. gözümü kararttım ben geliştiricem, gerçekten bir "masa tenisçi" olucam diyorsan başlangıç raketi olarak w 1030 üzerine çift taraflı andro upgrade öneririm kontrollü olur, elindekinden hızlı ve spinlidir. kontrol konusunda boş tahtanın kontrolü yüz üzerinden bindir yani şöyle düşün genellikle lastikler ne kadar spin üretiyorsa o kadar etkilenir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

lastik süngeriyle beraber satılır, tek yüzey olarak satılır. süngerin önemi kalınlık ve sertliktir. yumuşak sünger genellikle daha kontrollü ve spinli olurken sert sünger daha hızlı, dinamik ve kontrolsüz olur sert süngerde üst yüzey daha önem kazanıyor ve ince lastıikler daha kontrollü, internette verilen lastik kalınlıkları ikisinin toplamı 4 mm, ona göre almalısınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

lastik süngeriyle beraber satılır, tek yüzey olarak satılır. süngerin önemi kalınlık ve sertliktir. yumuşak sünger genellikle daha kontrollü ve spinli olurken sert sünger daha hızlı, dinamik ve kontrolsüz olur sert süngerde üst yüzey daha önem kazanıyor ve kalın süngerli lastıikler daha kontrollü, internette verilen lastik kalınlıkları ikisinin toplamı 4 mm, ona göre almalısınız.

bu konuyu da ekipman tavsiyesi isteyenler bölümüne açsaydın daha makbule geçerdi ayrıca.

senin elindeki raket büyük ihtimalle bizim önereceğimiz raketten çok daha yavaş, raket alınca raket çok kontrollü olcak servisleri karşılayabileceksin diye bir şey yok sonuçta bu seninle ilgili servis karşılamadaki doğru tekniği öğren ve bu problemi çöz oyunun yarısı servis zaten. elindeki raketle karşılayamoıyorsan olmaz o iş. tabiki hareketleri öğrenmek açısından daha hızlı ilerleme için (top spin, fast spin, kesme) önerdiğin raketlerden birini alabilirsin toplama raket olarak en ucuz 60 -70 tl. gözümü kararttım ben geliştiricem, gerçekten bir "masa tenisçi" olucam diyorsan başlangıç raketi olarak w 1030 üzerine çift taraflı andro upgrade öneririm kontrollü olur, elindekinden hızlı ve spinlidir. kontrol konusunda boş tahtanın kontrolü yüz üzerinden bindir yani şöyle düşün genellikle lastikler ne kadar spin üretiyorsa o kadar etkilenir.

Çok teşekkürler yorumlar için. ben zevk için oynuyorum ve daha öğrenciyim, yani toplama raket beni aşar.

2. raketi almayı düşünüyorum anket sonuçlarına göre.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çok teşekkürler yorumlar için. ben zevk için oynuyorum ve daha öğrenciyim, yani toplama raket beni aşar.

2. raketi almayı düşünüyorum anket sonuçlarına göre.

Tahtanı lastiklerini sök üzerine 2 tane lastik yapıştır (kullanılmış lastikte olabilir) zevkine vara vara oyna her halükarda spinli, hızlı tatminkar olacaktır. :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tahtanı lastiklerini sök üzerine 2 tane lastik yapıştır (kullanılmış lastikte olabilir) zevkine vara vara oyna her halükarda spinli, hızlı tatminkar olacaktır. :thup:

forumda kullanılmış lastiklerden alıp tahtana yapıştırırsan benim önerdiğim kombodan daha iyi bile olabilir hemde bütçeni aşmaz :thup:

bi göz atıyım o zaman lastiklere

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 months later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 6 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..