Jump to content
Masatenisi.org Forum

Defansçı Olmak

Guest YusufEnes3

Recommended Posts

Arkadaşlar mümkünatı varmıdır bilmiyorum ama ben bu yaştan ve bunca seneden sonra defansçı olmaya karar verdim. Doğal olarak konuyla alakalı bir çok soru ve çelişkilerim var. Bunlar hakkında bilgisi yorumu vs. olan varsa yardım istiyorum. Şimdiden teşekkürler...

1. Bu yaştan sonra bir insan oyun anlayışını değiştirip defansçı olabilirmi? Çevrenizde buna örnekler varmı?

2. Defans oyuncusu olmak için işe nerden başlamalı?

3. Elinizde defansçılara uygulanan eğitim tekniklerini içeren döküman video vs. ekipman varmı?

4. Defans oynamak için ne tarz bir raket oluşturmalıyım.(tahta olarak muhtemelen Nittaku shake def kullanıcam).

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

iyi bir defansçının oyununu izlemek doğrusu keyifli oluyor. Çoğumuz işlemişizdir, Timo Boll ile Ding Song'un maçından bir sayı var, 50 vuruş civarında sürüyor sayı. Doğrusu ben zevkle izliyorum. Bence iyi bir defansçı için ayak hareketleri ve ayak çalışmaları çok önemli. Atak oyuncu için de önemli tabi ama sonradan defans oynamaya başlayacak biri için bence ayrı önem kazanıyor. Topu doğru noktada yakalamak ve doğru vuruşu yapmak için iyi ayak hareketleri çok önemli...

e hadi hayırlı olsun Enes, nereden çıktı şimdi bu kadar :gulumse: h3 falan güzel güzel takılıp gidiyordun, davaya ihanet ettin sanırım :lol:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

nittaku shake def tahtayı uzun süre inceledim ve bizzat Haydarpaşa'daki turnuvada bir kaç gün önce Diler Bey'in maçlarında izleme fırsatım oldu. Tahta içerdiği karbon katmanlar sayesinde müsait zamanlarda atak yapayada müsait gibi geldi bana.Zira Diler Bey'in topspinleri zaman zaman karşısındakine beklenmedik anlar yaşattı. Aynı zamanda tahtanın bir yüzünün karbon katmandan sonraki kısmı biraz daha kalın. Yani bu tarafı atak yapacağınız tarafınızda kullanın demeye getirmişler sanırım.

Barış'cım defansçı olmaya karar vermemin sebebi sensin. :P Bizi burada H3 süz bırak sonra neden diye sor. cık cık cık :D Tabi ki şaka yapıyorum. Eskiden beridir maç esnasında benimsediğim anlayış genelde defansif olmuştur. Hayallerimi süslemiştir hep zehir gibi toplarla karşı tarafı mağdur etmek. İnşallah bu hayalimi gerçekleştirmek için ilk adımı atıp bu yolda ilerlemek istiyorum.

Değerli yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 9 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..