Jump to content
Masatenisi.org Forum

İlk Combo Raket Değerlendirme (Mars Iı, Yanus Df, Hexer Duro, Tibhar İ

Recommended Posts

Daha önceden başka konuda bahsettim mi bilmiyorum. İlk okul çağlarımdan beri düzensiz olarak yaptığım Masa Tenisi Sporuna son bir kaç yıldır benim gibi bu konuda çok hevesli bir arkadaşımla beraber ağırlık vermeye başladık.

Şuan yaşlar 25 hiçbir profesyonel çalışmamız eğitimimiz de yok ama sırf sevdiğimizden her gün 1-2 saat oynuyoruz arkadaşım ile birlikte.

Konuyu açma sebebim de bizim gibi Masa Tenisini çok sevip te bu işi bir adım ileri götürememiş olanlara hiç olmazsa kendi düşüncelerimi aktarmak.

Ben genelde çinlilerin oyun tarzı olan masa başında hemen her topa atak yaparak oynamayı seven biriyim. Arkadaşımda hep benle oynamaktan sanırım sürekli defans yapan sadece çok uygun yakaladığında FH ile atak yapan bir oyuncudur.

Birlikte karar verdik profesyonel ekipmanlar aldık.

Benim ekipman:

Tibhar İnferno

Mars II

Mars II

Arkadaşımın ekipmanı:

Tibhar Sensitec Xeon

FH: Hexer Duro

BH: Yanus DF

Benimde arkadaşım kadar bütçem olsa DHS Tinarc lastiklere meyilliydim ama gel gelelim Mars II ler de beni gayet tatmin etti.

Ben raketimi ilk elime aldığımda özellikle dengesi çok hoşuma gitti. (Arkadaşımın ki benimkinden de iyi bu konuda) Daha önce kullandığım hazır raketlerden daha ağır benim Combo fakat tahminim o denge sayesinde hiç hissettirmiyor bu durumu.

Özellikle değinmek istediğim nokta şudur ki, Bu oyunu benim gibi uzun zamandır oynayıpta "aman ne gerek var o kadar para vereyim o rakete alırım 5-10TL ye oynarım" diyenler çok fazla. Onlara sesleniyorum. Arada dünyalar kadar fark var. Ben bu raketle oynamaya başlayalı spin in nasıl bir şey olduğunu anladım. Meğer ki eskiden boşuna eziyet çekiyormuşum. Topun nasıl kavisli gittiğini gördüğümde gerçekten çok şaşırdım.

Mars II leri yorumlamak gerekirse:

Biraz ilginç kokuyorlar.

Üstü pek yapışkanlı değil. Toz tutuyor fakat aşırı derecede değil.

FH masaya yakın şut ağırlıklı oynayan birisi olarak gayet memnun kaldım. Topu fazla yükseltmiyor ve gayet net hızlı spinli toplar gönderebiliyorum. (Şu ana kadar oynadığım tüm hazır raketlerden çok daha fazla spinli beklediğimden biraz fazla hızlı ama kontrol edilmeyecek gibi değil.)

BH de genellikle büyük hareketlerle atak yaparım (nasıl tarif edeceğimi bilemedim) Topu üsten fırçalamak değilde daha açık bir vuruş stilim vardı. Mars II ile bu vuruş stilimi değiştirmek zorunda kaldım çünkü topu dağlara taşlara gönderiyordum. Topu üsten fırçalayarak göndermeye başladığımda tam randıman aldım.

Defansif açıdan ben çok kötü bir oyuncuyumdur. Fakat Mars II ler en çok beni bu konuda şaşırttı ( Spin olayını kenarda bıraktım :) ) Blocklar da o kadar rahatladım ki anlatamam. Resmen topu istediğim yere gönderebildim ve ilk andan itibaren hiç zorluk çekmedim bu konuda.

Gel gelelim arkadaşımın Raketine. Onunla ben çok az oynadım çünkü ne ben arkadaşımın raketiyle oynamayı becerebildim nede arkadaşım benim ki ile :)

Kısa tecrübeme dayanarak Yanus DF lastiğini çok beğendiğimi söyleyebilirim. Her işi yapabileceğiniz bir lastik. Atak da defans ta her şey kolay geliyor insana bu lastikle. Tek dezavantajı yavaş kalması. Hız için bir hayli yüklenmeme rağmen pek oralı olmadı lastik :) (Kalınlığıda 1.5 bu arada)

Hexer Duro biraz garip geldi bana çok az oynadığımdan alışamadan bıraktım. Şöyle söyleyeyim biraz çalışma istiyor belli ki. 10Dk da ısınamadım kendisine ... :)

Arkadaşımın kendi raketine yorumları ise şöyle. Yanus DF yi oda çok beğendi. Ben ne kadar hızlı ve spinli toplar gönderirsem göndereyim büyük bir isabet oranı ile toplar hep geri döndü. Benim sinirlerim bozuldu onun hoşuna gitti tabi. :)

Ben raketi mi onunkinden önce almıştım ve ben Combo raketle oynarken o hazır raketle oynuyordu ve hemen hemen hiçbir topu çeviremiyordu. Artık mücadele tamamen dengelendi ve oynarken çok eğleniyoruz.

Bu oyunu sevenler bence bizim gibi biraz araştırdıktan sonra kendilerine uygun profesyonel ekipmanlar alarak oynamalılar. Çok açık söylemek gerekirse tadından yenmiyor. :)

Bu duygularımı ve tecrübelerimi paylaşmak istedim.

Saygılar ...

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba artik pinponcu kategorisinden masatenisci kategorisine terfi ettiniz.

Yorumunuz cok faydali olmus(ozellikle kombinasyon rakete gecmeyi dusunupte tereddut edenlere.)

Aramiza hosgeldiniz.Bol masatenisli gunler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 months later...
  • 3 years later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..