Jump to content
Masatenisi.org Forum

Herkese Merhaba

Guest Nils

Recommended Posts

Herkese merhaba,

Öncelikle site kurucusu Ertan Bey’ e ve yazılarıyla siteye destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Bu sporun ülkemizde yaygınlaşmasında ve daha bilinçli olarak yapılmasında bu sitenin çok faydalı olacağına inanıyorum. Bir süredir sitede yazılanları okumakla vakit geçirmekteyim. Ben de sizler gibi masa tenisi oynamaktan oldukça keyif alıyorum. Bugüne kadar vakit buldukça oynuyordum. Şu sıralar biraz daha ciddi olarak ilgilenebileceğimi düşünüyorum. Hep hazır raketler kullandım şu ana kadar. Öncelikle raketimi değiştirmekle işe başlamam gerekiyor. Sizlerden lastik ve tahta seçimi konusunda yardım isteyeceğim. Uzun süredir internette masa tenisi ekipmanı satan sitelerdeki ürünleri inceliyorum. Markalar ve ürünleri hakkında genel bir fikrim oluştu. Oyun sitilim hücuma yönelik, hızlı oynamayı, masadan biraz uzak oynamayı seviyorum. Düz oynuyorum, kesme vuruşları pek fazla yapmıyorum ama bir süre sonra bu tür vuruşlara da ihtiyacım olabilir.

Butterfly Viscaria + Sriver FX ve Joola K3 + AirRossNet ile kısa bir süre oynama şansım oldu. AirRossnet biraz sert geldi ,Sriver FX in ilk başta çok attığını hissetim ama bir süre sonra alıştım.

Kafamdaki tahta ve lastikleri sizlere söyleyeyim tahta olarak Butterfly Balsa Carbo X5, lastik olarak Bryce FX, Catapult, Cermet, Sriver EL veya FX var. Stiganın da oldukça iyi tahata ve lastikleri var gördüğüm kadarıyla. Stiga Carbon 7,6, Stiga Optimum Plus veya Sync bana uygun olabilirmiş gibi güzüküyor. Lastik olarak Magna, Carbo, Almana Sound olabilir.

Butterfly oynamayı biraz daha fazla istiyorum. Farklı lastikleri denemek istediğimden tahtamda iki farklı çeşit olsa iyi olabilir gibi geliyor ama, farklı olması konusunda çok da emin değilim açıkçası. Forehand im backhand ime biraz daha zayıf olduğunu söyleyebilirim sizlere.

Balsa Carbo X5 i seçmemdeki sebep uygun fiyatlalı carbon bir off tahta olması. Onun dışında birşey bilmiyorum hakkında. İmzalarınızdan gördüğüm kadarıyla bu tahtayı kullanan yok aranızda.

Seçim işini fazla uzatmadan, biran evvel karar vermek istiyorum. Sizlerin fikirleri karar vermemde tahmin ediyorum oldukça yardımcı olacaktır.

Yorumda bulunacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.

Erhan Özsüer

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Önerin için sağol TSuBaSa,

Butterfly Primorac OFF- uygun olabilir mi?

butterflyonlie.com da ki hocalar genellikle başlangıçtan orta seviyeye kadar olan oyuncular için Primorac önermişler. Lastik için de Sriver FX (2.1) veya EL (1.9) yazmışlar. Flextra da var ama bu lastik daha çok başlangıç düzeyi için sanırım.

Ankara' da İzmir Cad.' de ITTF logosunun olduğu bir spor mağazası Sriver FX için 60 YTL gibi bir fiyat vermişti birkaç hafta önce. Ellerinde tahta yoktu carbon tahtaların fiyatı da 180 YTL civarındaymış. Gördüğüm kadarıyla Ankara'daki fiyatlar anlamız derecede yüksek. Forumda konuşulan dandoy-sports' un fiyatları oldukça uygun gözüküyor. Ne alacağıma karar verdiğimde bu siteden sipariş vermeyi ciddi anlamda düşünüyüyorum.

Yukarıda bahsettiğim farklı lastik takmak konusunu netleştiremedim henüz.

BH:Sriver FX (1.9mm)

FH: Sriver EL olabilir mi, yoksa FX mi yine.

Stiga Energy veya Optimum Sync için tavsiye edebileceğiniz Stiga lastikler var mı acaba?

Erhan Özsüer

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bahsettiğin arkadaşların telefonlarını verirsen çok iyi olur TSuBaSa.

Farklı lastiklerle oynama konusunda da birşeyler söyleyebilirsen çok sevinirim.

Daha ilk rakette farklı lastikler kullanmak çok mu lüzumsuz olur.

Optimum Sync + 2 x Neos Sound (2 mm) için ne dersin.

Neos Sound çok mu fazla olur.

Stiga'nın kendi lastiklerinin özelliklerini gösterdiği tabloda Neos Sound un hız ve kontrolu Innova Premium' dan çok az daha yüksek gözüküyor.

Erhan Özsüer

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tahta o zaman Butterfly Primorac veya Stiga Energy den biri olacak.

Galiba tercihim Primorac tan yana kullanacağım.

Sriver FX mi EL mi ? Sonradan alışmıştım belki ama FX yumuşak geldiği için EL daha iyi olabilir mi ?

Bir FX bir EL kombinasyonu kötü mü olur.

Primorac + Sriver FX (1.9, 2.1) + Sriver EL (1.9, 2.1)

Primorac + 2 x Sriver FX (1.9, 2.1)

Primorac + 2 x Sriver EL (1.9, 2.1)

Bir an evvel karar vermek istediğimden soru üzerine soru sorduğumun fakındayım. Umarım çok yormuyorumdur seni.

Yukarıya yazdığım seçeneklerden lastik kalınlıklarıyla birlikte senin kendi tercihini yazmanı rica edebilir miyim.

Erhan Özsüer

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..