İçeriğe git

Fotoğraf

Alçıdan Çıkan El

• Cevap yazmak için lütfen giriş yapın
14 cevap

#1 swan

swan

Üye

• Üyeler
  • 734 Mesaj
  • Şehir / Ülke:istanbul

Tarih: 02 Temmuz 2012 - 15:26

dostlar alçıyı açtırdım ancak bu el raket filan tutamıyor. (zombi eli gibi çıktı alçıdan yosun filan bağlamış yer yer)
doktor sıcak suya sok aç kapa plastik top al aç kapa dedi parmağını açamazsanda fizik tedavi yardımı alırsın dedi.
bu eli eski haline döndürecek teknik taktik bilen var mı?
not: "yan yatır panpa" diyenin attığı tüm spinler masanın dışına gitsin :p

nittaku violin
DHS H3 neo National

patlak tenergy 64

sorun her zaman rakettedir..

#2 CyRuss

CyRuss

Üye

• Üyeler
  • 275 Mesaj
  • Şehir / Ülke:İstanbul / Kocaeli
  • Hobileriniz:gemi dizaynı,masa tenisi

Tarih: 02 Temmuz 2012 - 16:05

valla sitede bi fizik-tedavi uzmanımız var sanırım. adını hatırlayamadım şimdi. o yardımcı olacaktır bence..tekrar geçmiş olsun...
  • swan bunu beğendi
Üstada Saygı...J.O.W.
Grubba Carbon All+ / Bluefire M3 / Desto F3 Big Slam

Enes Yaylacı / İstanbul

i build...

Resim eklendi

#3 Rıdvan

Rıdvan

Üye

• Üyeler
  • 866 Mesaj
  • Hobileriniz:Masa Tenisi(HOBİ DEĞİL TUTKU),Sinema,Müzik,Bilgisayar,Teknoloji.

Tarih: 02 Temmuz 2012 - 16:38

dostlar alçıyı açtırdım ancak bu el raket filan tutamıyor. (zombi eli gibi çıktı alçıdan yosun filan bağlamış yer yer)
doktor sıcak suya sok aç kapa plastik top al aç kapa dedi parmağını açamazsanda fizik tedavi yardımı alırsın dedi.
bu eli eski haline döndürecek teknik taktik bilen var mı?
not: "yan yatır panpa" diyenin attığı tüm spinler masanın dışına gitsin :p

Merhaba oncelikle gecmis olsun.
Sonralikla yan yatir panda :)))) (spinlerim zaten daglarda kaybedecek bir seyim yok:)) )
Saka bir yana bence kesinlikle en yakin fizik tedavi merkezine git ve 15-20 seans tedavi al derim.
Ben yanik merkezinde calisiyorum ve hastalarimiza da genellikle alci atel koyuyoruz ve gerekliligi bittigi ve alciyi cikardigimiz zaman size onerilen top vs. seyleri oneriyoruz ama fizyoterapistimiz esliginde calisiyorlar ve fayda goruyorlar.
Tabii bu insanlarin cogusu hatta hepsi masatenisi oynamiyor yada oynamak gibi bir dusunceside yok siz spora devam edeceginize gore tedavi olayi daha da onem kazaniyor, bence muhakkak fizik tedavi merkezinde 2-3 hafta bir tatil yapin.:)
Tekrar gecmis olsun.
  • swan ve Bilal OLGUN bunu beğendi

Nittaku Akustik St. Rakza 9  Omega 4 Asia  (sürekli kullandığım)

Rdvn Maple 5 FL.  Tenergy 05   Tenergy 05   (arasıra kullandığım)

Optimum Sync St.  Omega 4 Asia  Omega 5 Tour

Rıdvan ŞAHİN - istanbul   
Pendikmasatenisi.com

Ekipman Hiçbirşeydir - ANTRENMAN Herşey...

#4 swan

swan

Üye

• Üyeler
  • 734 Mesaj

Tarih: 02 Temmuz 2012 - 16:46

teşekkürler de fizik tedavi merkezine gideceğime o parayla ekipman alsam? buradan da iki taktik alsam.. ordan kalır cepte 200 burdan kalır 400 filan zengin oldum ben şimdiden zaa xdee

nittaku violin
DHS H3 neo National

patlak tenergy 64

#5 Rıdvan

Rıdvan

Üye

• Üyeler
  • 866 Mesaj

Tarih: 02 Temmuz 2012 - 17:05

Bence soyle yap hocam devlet hastanelerinden birinin fizik tedavisine git ve parasal planlarini (ekipman filan) uygulamaya koy:)

Rıdvan ŞAHİN - istanbul   
Pendikmasatenisi.com

#6 bellek

bellek

Üye

• Üyeler
  • 505 Mesaj

Tarih: 02 Temmuz 2012 - 17:13

Benim attığım hiç bir topun masayla yakından uzaktan bir ilişkisi yok zaten...
Eski halinden belki daha iyi olmuştur...Hah hah haaağğğğ..Ülen gülerken bağdemciklerim dışarı çıktı..

Geçmiş olsun...Sevgili Sevan..
  • swan bunu beğendi

#7 Ertunga

Ertunga

Üye

• Üyeler
  • 290 Mesaj
  • Şehir / Ülke:Türkiye / Rize

Tarih: 02 Temmuz 2012 - 17:21

teşekkürler de fizik tedavi merkezine gideceğime o parayla ekipman alsam? buradan da iki taktik alsam.. ordan kalır cepte 200 burdan kalır 400 filan zengin oldum ben şimdiden zaa xdee

burası sözlük müydü ya :) yoksa forum mu :)

Stiga Offensive Classic WRB

Stiga Magna Tx II

Stiga Calibra LT Sound

ATMIYORR BU RAKET :)

#8 Bora

Bora

Üye

• Moderatörler
  • 1.941 Mesaj
  • Şehir / Ülke:İstanbul

Tarih: 02 Temmuz 2012 - 17:57

geçmiş olsun :|

YEO + T05 + T64

#9 Junk Player

Junk Player

Üye

• Aktif_Olmayanlar
  • PipPip
  • 23 Mesaj

Tarih: 02 Temmuz 2012 - 19:10

Geçmiş olsun, bence iyi olmuş çünkü tekniğe format atmış oldunuz bu sayede önceden yanlış öğrendiğiniz hareketlere doğru biçimde alışarak tekniğinizi düzeltebilirsiniz. :P (Farklı bir bakış açısı)
  • bellek bunu beğendi
TIBHAR Samsonov Alpha SGS
FH: XIOM Omega 4 PRO
BH: Donic Acuda S1 TURBO

#10 Hüseyin Can Aydın

Hüseyin Can Aydın

Üye

• Üyeler
  • 26 Mesaj
  • Hobileriniz:masatenisi,fotoğrafçılık,bisiklet,satranç,dağ bayır dolaşmak :)

Tarih: 03 Temmuz 2012 - 09:37

selamlar..öncelikle ne gibi bir etkilenim olduğunu ve bunun tedaviyi nasıl etkileyeceğini bilmemiz için şu alçıdan çıkan elin neden alçıya alındığını bilsek iyi olur:) (kırık?çıkık?çatlak?ezik?bağ yırtılması?..gibi..) alçı nekadar süre kaldı? iyileşme tam olarak tamamlandı mı? (çoğu hekim callus(yeni kemik dokusu) tam oluşmadan alçıyı söküyor diyelim de açıklık getirelim)..tam teşhis elinizdeki raporlarda vardır..bu raporlar ve filmlerle bir fizik tedavi doktoruna gidiniz..sonrasında ise mutlaka fizyoterapiste görününüz..(ağrı..şişlik..yangı..hassasiyet..hareket kısıtlılığı..kavrama gücü..dayanıklılık..pozisyon hissi..vb. birçok konuda )eğer sıkıntı çekiyorsanız..mutlaka şu erken dönemde önerilerimizi dinleyiniz..bilinen birçok yaklaşım aksine elinizdeki problemlerin artmasına neden olabilir..(ör:top sıkmak,sıcak suya koymak tamam eyvallah ama nasıl..ne kadar? hangi pozisyonlarda?bunlara dikkat edilmeli,ayrıca bilirli iyileşme süreçlerini de atlatacaksınız sabırlı olun..spinim dağlara taşlara deyin ..sabreden backhandçi bloğu koyar deyin..sürece başlayın:))(fizyoterapist tavsiyesidir)
  • swan bunu beğendi

#11 swan

swan

Üye

• Üyeler
  • 734 Mesaj

Tarih: 03 Temmuz 2012 - 10:33

yorumlar ve iyi dilekler için çok teşekkürler öncelikle
hüseyin hocam kırık sol el başparmağın tarak kemiğinde idi ve 35 güne yakın alçıda kaldı, doktor kemiğin sorunsuz kaynadığını söyledi dün ancak alçıdan çıkan elim incelmiş muşmula gibi ve yosunlu çıktı. bugün sanki üzerine et döveceği ile vurulmuş gibi morlu yeşilli ve şiş. (çok hafif ama bu morluklar yeşillikler vs gittikçe de azalıyor.) başparmağım hasarlı olduğu halde tüm elim donmuş gibiydi zorlamadan çalıştırınca düne oranla epey ilerleme kaydettim. yine de raket tutacak kıvamda değil
koservatif yazıyor kırık elimin dosyasında herhalde kırık üzerine bilgi verir bu. kayma riski olduğundan iki kez röntgen çektiler iyileşme sürecinde (sorun çıkmadı)
çok hafif bir ağrı vardı bu sabah ama bu da elimi dün azar azar da olsa çok çalıştırdığımdan olabilir diye düşünüyorum. hiç zorlamıyorum zaten. şimdilik pek zorlanacak halde değil gibi.
raket tutabilecek olsam oynadığımda kötü bir etkisi olur mu vibrasyonun veya hareketin. (sakin oynıycam söz)

nittaku violin
DHS H3 neo National

patlak tenergy 64

#12 Hüseyin Can Aydın

Hüseyin Can Aydın

Üye

• Üyeler
  • 26 Mesaj
  • Hobileriniz:masatenisi,fotoğrafçılık,bisiklet,satranç,dağ bayır dolaşmak :)

Tarih: 03 Temmuz 2012 - 11:06

yorumlar ve iyi dilekler için çok teşekkürler öncelikle
hüseyin hocam kırık sol el başparmağın tarak kemiğinde idi ve 35 güne yakın alçıda kaldı, doktor kemiğin sorunsuz kaynadığını söyledi dün ancak alçıdan çıkan elim incelmiş muşmula gibi ve yosunlu çıktı. bugün sanki üzerine et döveceği ile vurulmuş gibi morlu yeşilli ve şiş. (çok hafif ama bu morluklar yeşillikler vs gittikçe de azalıyor.) başparmağım hasarlı olduğu halde tüm elim donmuş gibiydi zorlamadan çalıştırınca düne oranla epey ilerleme kaydettim. yine de raket tutacak kıvamda değil
koservatif yazıyor kırık elimin dosyasında herhalde kırık üzerine bilgi verir bu. kayma riski olduğundan iki kez röntgen çektiler iyileşme sürecinde (sorun çıkmadı)
çok hafif bir ağrı vardı bu sabah ama bu da elimi dün azar azar da olsa çok çalıştırdığımdan olabilir diye düşünüyorum. hiç zorlamıyorum zaten. şimdilik pek zorlanacak halde değil gibi.
raket tutabilecek olsam oynadığımda kötü bir etkisi olur mu vibrasyonun veya hareketin. (sakin oynıycam söz)

swan..bu gibi kemiklerin iyileşmesi hızlı olur fakat kırığın ardından gelişen olaylar etkili oluyor şu anda..sana tavsiyem şu:ağrı sana önemli bir referans olsun..ufak..sakin..ağrı sınırında ve az tekrarlı hareketlerle çalışmana devam et..gece üzerine yatma..hatta elinin altına yastık koyup kalp seviyesinden yüksek tutmaya çalış..''el bileğinin'' yukarı aşağı hareketleri inme basma tulumba etkisi gösterip şişliğin inmesine faydalı olacaktır..ayrıca refleks bir yolla şişlik-katılık hissini geçirmenin yolu da var:tamamen sıcak suyla çalışmak yerine 4 dakika sıcak-1 dakika soğuk (tolere edebildiğin sıcaklık ve soğukluklar) kombinasyonunu 4 defa tekrarlaman ve üzerine en son 4 dakika daha sıcak uygulayıp bitirmen gerekir..güvenilirdir..risk yoktur..rahatlatır..günde 2 -3 seans yapabilirsin..(4-1/4-1/4-1/4-1/en son 4sıcak)top sıkma meselesini abartmayın şimdilik..1-2 dakika kadar ve her sıkışınızda 5 e kadar sayarak tekrarlayın..sürekli olmasın..dinlenme periyodu bırakın..ve eliniz mümkün olduğunca kalp hizasının üstünde olsun..''birkaç hafta içinde'' el dinamometrelerine filan geçebilirsiniz güçlendirmelerin boyutunu değiştirmek için..şu an korunaklı ..sakin yaklaşımlar söz konusu olmalı..geçmiş olsun..oyuna ara!
  • swan ve bellek bunu beğendi

#13 swan

swan

Üye

• Üyeler
  • 734 Mesaj

Tarih: 03 Temmuz 2012 - 14:17

çok teşekkürler hocam

forum sakinleri bu turnuvada kurtuldunuz benden sigara da 3 günde bi pakete doğru azalıyor. sıhhat sıhhat diye çalışıb yeşil masaları dar edeceğim size. (mavimtrak masada yenilebilirim sadece yeşil masaları diyorum)

nittaku violin
DHS H3 neo National

patlak tenergy 64

#14 Ramses

Ramses

Üye

• Üyeler
  • 37 Mesaj
  • Şehir / Ülke:İSTANBUL

Tarih: 06 Temmuz 2012 - 13:36

Hadi geçmiş olsun.. Doktor bilgisayarına kadar gelmiş hakkaten. Forumun güzelliği.. :)

#15 Rıdvan

Rıdvan

Üye

• Üyeler
  • 866 Mesaj

Tarih: 07 Temmuz 2012 - 20:02

çok teşekkürler hocam

forum sakinleri bu turnuvada kurtuldunuz benden sigara da 3 günde bi pakete doğru azalıyor. sıhhat sıhhat diye çalışıb yeşil masaları dar edeceğim size. (mavimtrak masada yenilebilirim sadece yeşil masaları diyorum)

Tekrar gecmis olsun.
Allahtan ben hep mavi masada oynuyorum :)))

Rıdvan ŞAHİN - istanbul   
Pendikmasatenisi.com

Untitled 1

Masatenisi.com