Jump to content
Masatenisi.org Forum

Forumun Gece Kuşları

bellek

Recommended Posts

Geldim.....Artık gece nöbeti bende...

Kendime gece nöbetleri yazdım ..Gündüzcüler rahat etsin diye...

Swan da yok artık forum bana kaldı. 10 numara keyiflendim bak şimdi...

Arada sırada Ersun hoca mı görüyorum , elinde sopa gibi bir şey var...bak kıllandım, ne işin var gecenin bilmem kaçında forumun dar sokaklarında..

Ersun hocam bana niye görünüyor anlamış da değilim...Bir konu açtı hasbihal diye forum çalkalandı deprem oldu sandık..İkinci bir konu açarsa alayımızı yıkılırız bak şimdiden söyliyeyim... Ersun hocama dikkat diyeyim ne olur ne olmaz...

ufak ufak turluyorum ...durum normal...sıkıntı yok...

Olsa olsa elimizde kalem olur, sizi sevdiğimdendir be Selim hocam.. Gece nöbeti senin, gündüz nöbeti benim..Arada Levent hocam da(Ledo)bize destek verir,Tufan hocam da geri döndü...Yıktırmayız forumumuzu....Bunlar artçı deprem..Gazını aldık forumun..Swan da (diğer arkadaşlarda..)dönerler yakında....Canlanıyor forumumuz yavaş yavaş...İyileşiyoruz be hocam...:)

NOT:Madem istedin 2. konu geliyor Selim hocam..Bence canlanma adına herkes mantıklı ,seviyeli,tartışılabilecek birer konu açsın ortalık biraz şenlensin derim..Ne dersiniz?..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Olsa olsa elimizde kalem olur, sizi sevdiğimdendir be Selim hocam.. Gece nöbeti senin, gündüz nöbeti benim..Arada Levent hocam da(Ledo)bize destek verir,Tufan hocam da geri döndü...Yıktırmayız forumumuzu....Bunlar artçı deprem..Gazını aldık forumun..Swan da (diğer arkadaşlarda..)dönerler yakında....Canlanıyor forumumuz yavaş yavaş...İyileşiyoruz be hocam...:)

NOT:Madem istedin 2. konu geliyor Selim hocam..Bence canlanma adına herkes mantıklı ,seviyeli,tartışılabilecek birer konu açsın ortalık biraz şenlensin derim..Ne dersiniz?..

Doğru dersini sayın hocam...Güzel bir konu açılsa da bayram yapsak....

Hocam bu forumu yıkacak insan evladı daha doğmadı....doğacağını da hiç sanmam..

Ben biraz zamanında debelendim yıkmak için olmadı..Temel çok sağlam..yapacak bir şey yok..

Sayın yöneticilerimiz zamanında beni de keto ya benzettiler. Forum da beni ibreti aleme bir ders olayım diye tutuyorlar...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şu bir haftadır forumda serseri mayın gibi dolanıp duruyorum...üzerimdeki voltaj fazlasıyla bir iki üyeyi çarpmam lazım ama bulmadım..

Çok değerli bilgiler veren üyelerimiz de aktif olmayanlar ibaresine de sıkça rastlıyorum...Bu pasif bir direniş mi gerçekten işlerin güçlerinin yoğunluğu mu..

Hadi hayırlısı....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Forumda malzeme konularında ara sırada olsa bakıyorum....Anlıyorum anlamıyorum..işin içinden bir türlü çıkamıyorum...

Neden bu kadar çoktur bu ekipmanlar da anlamış değilim...Üretici için ne kadar çok çeşit, o kadar çok değişik malzemeden, çok çeşitli para...,Bu üreticiler bu kadar değişik ekipmanı diğer rakip üreticileri paralamak için mi yapar aklım almıyor ama bizim paraları aldıkları bir gerçek...

Lastik seçimi bizler için bayağı bir sıkıntılı...aldık ..oyun stilimize uymazsa bir çuval para üreticini cebine gitti...Uymadı ...ne yapacağız.. foruma danışalım ... ne istediğimizi derdimizi nasıl anlatacağız...Bize sunulan beylik lastikle var....bu lastikler bizim oyun stilimize ne kadar uyum sağlar...Denemeden anlamanın imkanı yok..

Genelde bulunduğunuz yerde varsa arkadaşlarınızdan alın deneyin...Bu demede bir yere kadar..Benim tahta farklı arkadaşın tahtası farklı bunu nasıl ayırt edeceğim..Söküp kendi tahtamda ver de denemek isterimde diyemem...yine çuvalladım....

Lastik seçiminde...etken üst yüzey mi ?? altındaki sünger mi ??

Ben uzun zamandır o lastik olmadı bu lastik derken....Artık lastik seçerken sünger değerlerini kıstas almaya çalışıyorum....Oyun stilime en uyan orta sert süngerli lastik..de karar verdim...

Lastik seçiminde sünger vede kalınlık çok önemli.... Benim değerlendirmem.

Birde forumda sert tahta yumuşak lastik ...yumuşak tahta sert lastik ...önermeleri çoğunluktadır...Ben bu kalıplaşmış fikir önermelerine pek katılmıyorum....

Örnek ..diyeyim ...Sert hissettiren bir tahta üzerinde orta sertlikte süngeri olan bir lastikle kendi çapıma göre iyi oynuyorum...Yumuşak hissettiren bir tahta üzerine aynı lastikleri taktığımda da 3 aşağı 5 yukarı aynı hisleri yakalıya biliyorum...Çok bir fark algılıyamıyorum...tabi ki bana göre...Elimdeki malzeme sünger etkisini bana daha fazla hissettiriyor..

Sonuç....Hissettiğiniz bir tahta üzerine .... size en iyi oyun uyumu sağlıyacak sünger sertliğine öncelikle karar verin..sonrası ..süngerin üzerindeki lastik topu ısıran türden mi fırçalıyan türden mi olacağına karar verirsiniz...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Malzemelerimize sahip çıkalım...bu döviz artışıyla el yakan fiyatlar daha da el yakacak gibi duruyor.. ne yapacağız şimdi dersek..yapılacak belli....bize uymayan malzemeleri sebat edip oyun şeklimize uydurmaya çalışacağız...Tahtadan çok lastik kısmı bu konuda sıkıntılı..

Yok elimizdekilerde bir işe yaramıyor derseniz..Forum malzeme kısmına sıfır (pahalı almak zor) veya ikinci el kısmına yöneliyoruz...Satılan malzemeyi elde görmek en azından bir fikriniz olabilir( iyi kötü anlamında)..Fakat uzakta ise malzemeyi görme şansınız yok...satıcıyla iletişime geçip bilgi alırsınız..Resimler gönderilir önden arkadan bakarsınız ,iyi yada kötü yönde bir fikre sahip olursunuz...Fikriniz iyi yönde ise bir pazarlık... fiyatta bize iyi geldi aldık....malzeme elimize geçti de keşke alamasaydım dersiniz...Dönersiniz satıcıya yahu bu nasıl oldu resimler farklı gelen farklı...satıcıyı ararsınız cevap yok...Kazığın boyutu bellidir...

Satan kişiyi tanımıyorsanız yada tanıyan bir arkadaşınız yoksa sakın almak için bulaşmayın...Karşınızdaki satıcı kötü niyetli ise sattığı ürünün ayıbını öyle bir gizler ki ürünü yeni diye çakar çıkar...Bu yapılan aslen dolandırıcılıktır..

İkinci eli uzaklarda aramayın oynamaya gittiğiniz yerlerde ikinci el malzeme satışı mutlaka yapılır...Buralardan almaya çalışın...

Bu yazıyı neden yazdım derseniz ...forumda buna benzer olaylar oldu hatta benim başıma bile gelmişti..Ben zararsız olarak işimi çözdüm ama zarar eden çok arkadaş oldu...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu kurlarla artık butterly tahta lastik alımları bir nebze düşer heralde. Zaten anlamıyorum bizim etimiz budumuz ne ki bu tip lastiklere özeniyoruz. Bu hatayı 3-5 ay önce ben de yaptım pahali bir butterfly tahta üzerine çift taraf tenergy yaptım noldu oyunum çok mu ilerledi hayır tabi ki:) üste düzenli antreman yapmadığım için zararı oldu. Şuan çok daha ucuz ekipmanlarla oynuyorum ve daha rahatım oyunumda da bir eksilme de yok hatta ilerleme var:) Diyeceğim o ki şu lastik tahtalara bu devirde bu kadar yedirmeyelim...

Doğru bir teşhis, ...Çok çok güzel bir yazı olmuş...Çok beğendim....

Senelerdir bu durumu yazmak isterim unutur bir türlü yazamam.... Etimiz ne budumuz ne dir diye....

Yazık derdim senelerdir şu malzemelere verilen paralara....ne oynuyoruz ki bu malzemeleri alıp duruyoruz...

Şimdi tam tersini düşünüyorum...Yazık şu malzemelere....

Bu döviz fiyatlarıya malzemeler artık vitrinli oldu...bol bol bakarız artık...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aramızda TV seyreden var mı..Yok diyen çıkmaz herald e...Yok ben seyretmiyorum kitap okuyorum demeyin bozulurum...

ilkokulda öğretmenlerimiz yaz tatilinde bizlere sorardı bu yazınızı nasıl geçirdiniz diye (bende tık yokta) çalışkan öğrencilerimiz ağız birliği yapmış gibi ..kitap okuduk öğretmenin...ne okudunuz Ömer Seyfettin in tüm serilerini diye başlarlardı..(Tofaş otonun Kuş serisi gibi)..geldik bu günlerimize...

Kitap mı o ne ki...Gazete okuyan bir toplum olduk desem o da yok..Geriye ne kaldı..TV ve Bilgisayar (telefon demeye dilim varmıyor bilgisayarları solladılar..Nasılsın canım iyiyim canım allah nazarlardan saklasın cik cik cik cuk cuk cuk hayat sana güzel tabi)..Bilgisayarlardaki durumumuz malum olmazsa olma .Allah internetimize zeval vermesin...Günlük olaylar klavyenin başında dünyayı kurtarıyoruz......

TV diye başladım ....hakkını yemiyeyim...

Memlekette sonunda bekar insan kalmıyacak bu evlilik yada izdivaç programlarından...hani seyrettiğimize de değiyor..Erkeğiz ya özellikle erkeklerin hal hareket tavırlarına dikkat ediyorum...imrenerek seyrediyorum, hepsi delikanlı çocuklar, sabahtan akşama kadar programdalar birde ne iş yaptıklarını bilsek tadından yenmiyecek...Hanımlara sözüm hiç yok ...hepsi bir pırlanta evlen başını tacı yap ..sen istemesen de olacak zaten...Hepsi 4x4 yok dört dört lük daha uygun oldu...Bu programlar 10 numara dünyada eşi benzeri yoktur heral de...

Aman dizilerimize laf yok bu kadar entrika bir hayatta oluyorsa bizler nerede yaşıyoruz yada yaşıyor muyuz biz, sadece nefes mi alıyoruz..

En güzel tarafı hiç bir dizide para problem değil... cepte para olması önemli değil...evine ekmek alacak para yok ama alacaksa da yoldan taksi çevirip ekmeğini öyle almaya gidiyor.....Üç beş kere ölmek sorun değil....En kötü başka dizide dayı amaca yada abi rolünde hayata sıfırdan başlıyorsun...

Ne olacak benim halim...Kendime bir yol çizemedim..TV deki yayınlar gerçekte ben mi rüya alemin de yaşıyorum...belli değil...

Ne yazdım ne için yazdım onuda bilmiyorum...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Dilin Kadar Varsın

Adamın biri babadan yadigâr antik ipek bir halısı varmış. Satmaya karar vermiş. Ona göstermiş buna göstermiş, ama kimse talip olmamış. Sonunda zengin birini bulmuş ve ona götürmüş.

Zengin halıya bir bakmış ve sormuş, kaç para? Adam cevap vermiş 100 altın. Zengin tereddüt etmeden tamam demiş ve çıkartıp 100 altın vermiş.

Adam sevinmiş. O sırada zengin sormuş bu halının kaç para ettiğini biliyor musun? Adam cevap vermiş hayır bayım. Zengin devam etmiş en az 3000 altın eder. Adam susmuş. Zengin sormuş, niye 100 altına verdin? Adam biraz düşünmüş ve cevap vermiş, bayım bağışlayın ama benim bildiğim en büyük rakam 100!

Şimdi aklıma Ludwig Wittgenstein geldi “Dilimin sınırları dünyamın sınırlarıdır.” Dilin anlam zenginliği ve anlam derinliği gelişmedikçe o dil ile yapılan iş sayısı sınırlı kalacaktır.

Konuşma dili 150-200 kelime/dakika ve okuma dili 200-250 kelime/ dakika iken, düşünme dili 1300-1800 kelime/dakika düzeyindedir. Bu yüzden yeterince sözcük, anlam, kavram ve düşünsel bağlantıya sahip olmayan zihin kısır döngüde çıkmazları yaşayacaktır.

Bu durumda, 200 kelime ile düşünen, 2000 kelime ile düşüneni anlamayacaktır.

Parafı şöyle bitirmek isterim:“Dilin kadar varsın.”

Anooshirvan Miandji

Bu yazı ilgimi çekti paylaşayım dedim...

Bizim insanımız için pek geçerli değil gibi geldi..Hepimiz her şeyi bilen bir toplum olduk çıktık..Doktor mu hadi yahu istediğim ilacı bile bana yazmadı(doktor olan o ilacı o yazacak ..olmaz...benim istediğimi yazacak o ne anlar ilaç yazmaktan).Bu örnekler çoğaldıkça çoğalır..İşin ehli olan bilen kişi arada kaynar cehalet ön plana çıkar..Ben kimseyi dinlemem biat edeceğim kişiye taparım sözünden dışarı çıkmam... diğerleri boşuna çenelerini yormasınlar ben her şeyi bilirim o kadar...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 months later...

Ludwig wintgenstein he mi?  aldım topu oynıyım biraz

Romantik dönemde filozoflarımız da romantik

Bir kitap yazayım tüm dünyayı açıklayayım. 

En önde gelen örnekler Marx ve Hegel. böyle bir dertleri var bu arkadaşların. Hatta bu dille yazılan çalışmaların adı da var "grand lactis". Büyük söylev demek bu türkçede pek bir şeye benzemiyor doğal olarak. Neyse son post romantiklerden Ludwig de bir dizi önermeyle tüm dünyayı açıklayayım diyor kendini romantiklere eklemeye çalışıyor. Ve onların da açığını kapatmaya çalışıyor. Aslında bi kitapta dünyayı açıklarız da dil buna izin vermiyor diyor.

bokumu açıklarsın.net

elbette güzel bir buluş ludwig 'in buluşu. düşüncenin sınırlarını dil belirler. ama bütünü açıklayabilme hususunda romantiklikten taviz vermiyor, iyi de yapıyor çünkü tractatus logico philosopicus zamanından bağımsız tek başına bir yapıt olsa pek kıymeti olmazdı. önerme mantığıyla okursan düşüncenin kuruluşunda hata yok kitabı okursan ee nereye vardık biz şimdi.. böyle bir kitap

kendi çapımızda yazıyoduk adına goygoy dediler eyvallah dedik.

şurda tek paragrafta verilen bilgiyi öğrenebilmen için en az 20 kitap okuman lazım ve okuduğun halde bu bilgiyi çıkaramayabilirsin de.. al sana hayır

şurda yazdıklarımı okuyup anladığını da sanabilirsin ama bişeyler okumadıysan dünyanın en saçma yazısı da sanarsın. 

sonuçta burası masatenisi forumu.

sonsöz

Gidenden dönenden bir hayır görmeyen ertan beye selamlar olsun. kenan evren gibi geldi bir sağdan bir soldan kesti sağolsun. ötesinde ne mi oldu? hayvan barınağındaki psikolojisi bozuk köpekler gibi kavgaya havlarken millet yanındakini ısırmaya başladı.

eleştiri hayati bir gereksinim değildir ama gereklidir bir şekilde. ama artık bunu ben yapmayacağım. daha az görüşmek dileğiyle herkese sevgiler saygılar

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tarih: 06.04.2017 Saat: 17:27, swan yazdı:

Ludwig wintgenstein he mi?  aldım topu oynıyım biraz

Romantik dönemde filozoflarımız da romantik

bokumu açıklarsın.net

eleştiri hayati bir gereksinim değildir ama gereklidir bir şekilde. ama artık bunu ben yapmayacağım. daha az görüşmek dileğiyle herkese sevgiler saygılar

Eyyyyy....Sevan ....

Hiç görüşmesek daha iyi olmaz mı..?  dileklerimizle....

Yazının sonuna bu cümle daha yakışır gibi geldi bana..

Ben elimde değnek turluyorum..

iki satır yazıp Behlül kaçar mı..? kaçmaz mı..?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın Swan ağzımıza bir parmak bal çaldın ..tadını anlamadan kaçtın..

Bak TV de dizi seyretmekten beynim durma noktasına geldi mi gelmedi mi onu bile anlamıyorum...İş işten geçmeden yaz bir şeyler ....Güncel aklımla yazdıklarını yarım yamalak anlıyorum....beynim birde tam durursa,  foruma girip boşuna bir şeyler çiziktirme.... , nasılsa anlamayacağım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu yolda yürümek cesaret ister..Başlığı adı altında Çin'nin Zhangjiajie bölgesinde yer alan Tianmen dağına cam zeminli yürüyüş yolu yapmışlar..100 metre uzunluğunda 1.6 metre genişliğinde..Kıvrılarak kayalıkların etrafında dolaştıracak şekilde yapılan dizayna ’99 dönüşlü yol’ adı verildi. 

Hadi buyurun gezin...Ben bu resimlere bakarken başım dönüyor..Birde bunu yapanlar nasıl yapmış aklım almıyor...Bir çivi çak bu yapımda seninde bir izin olsun....dedikleri an..hadi bana eyvallah diyemeden...ruhumu teslim ederim..

k1-5.jpg

k3-3.jpg

k2-4.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 8 months later...
  • 4 months later...

Üyenin birisi 3 senedir ortada yok. Foruma video üstüne video, yazı üstüne yazı yada eline ne geçerse, dört bir koldan yazıyor mu? Saldırıyor mu?  Bilemedim. Arada birde bizi mundar etmek için imzalı maze tahtam var (düz saplı) diyip duruyor. Kullanmıyor ya saksıya ekmiş ..... beklet  saksıda biraz suyunu bol ver belki flared olur. Böyle yazmaya devam ederse forum patlıyacak haberi yok. Bizde bu arada işsiz bırakacak. Beklediği lastikler bir an önce gelsede oyununa bakıp forumu rahat bıraksa. Ne güzel baltasını gömmüştü kafa dinliyorduk, nerden bulupta ortaya çıkardı. Forumda ne güzel bir kütüphane havası oluşmuştu . Yazan yok çizen yok dert yok tasa yok. Yok yani.  Birde ortalığı ayağa kaldırmak için forum buluşmasına bulaşıyor. Uyuyoruz ağa, uyandırmayın diye kapıya levha asmıştık görmedin herhalde. Durum bu Ongun bey. Uyandırmayın levhasını daha kaldırmadık. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..