Jump to content
Masatenisi.org Forum

Bel Ağrısı

echsoua

Recommended Posts

antrenmana başlamadan önce ısınma hareketlerini doğru şekilde yapıyorum antrenmana forhand ile masada top tutarak başlıyorum belirgin ağrı olmuyor ancak backhande geçince ayakta duramıyorum.oturuncada dik duruken yine ağrı geliyor kambur oturmak zorunda kalıyorum.doktora gitmeden geçebilir mi bu ağrı bilginiz var mı ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Belirtilerin fıtık başlangıcını işaret ediyor. Çektiğim için biliyorum. Öncelikle masa tenisi, tenis, futbol gibi ani hareket ve reflex gerektiren sporlardan uzak dur. Doktora görünmeden asla yüzme vb. işler yapma. Zİra bilinenin aksine bazı durumlarda yüzme bile zararlı olabilir. Doktora göründükten sonra iyi bir spor salonuna git ve karın kaslarını kuvvetlendir. Zira vücudun asıl yükünü taşıyan kaslar karın kaslarıdır. Bir miktar rahatlama için lokal ısıtma yapan kremlerden kullanabilirsin. Geçmiş Olsun.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir beyin cerrahi doktoruna gidin masatenissiz yasayamam gibi duygu somurusu yapin gerekirse igne yaptirabileceginizi soyleyin o da size uygun igneleri onersin ignenizi yaptirin ve yuzde atmis yada yetmis kapasitenizi aşmadan masatenisinizi oynayin :)

Bizzat yasiyorum bizzat denedim.

Not: alti yil kadar ameliyathanede beyin cerrahi bolumunde calismam dr iknasini kolaylastirdi.

2.Not: 2008 yili sonunda bel fitigindan ameliyat oldum ve hala israrla imzamdaki kombimle inadina spin inadina sut oynuyorum elimden geldigince.

Saka bir yana.

Dr muayenesinden gecmeden raketi elinize almayin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Artık yapacak bir şey yok bıçak kemiğe dayandı noktasına mı geldim ben 16 yaşında :frust::down:

Rıdvan arkadaşın dediği gibi bunu doktora söyleyebilirsin :salak: . Şaka bir yana bir kaç kortizonlu iğne :excl: (sakın, ama sakın doktor önermeden kullanma) ve stresten uzak durarak bu işi atlatırsın gibime geliyor. Yaşın genç. Ama mutlak suretle karın kaslarını çalıştır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Karın değil bel çalış bence. Mekik çekerken daha çok belini çalıştır .. işe yarıyacaktır ..

iyi niyetinden şüphem yok ama arkadaşın durumunu bilmeden bu tip öneriler vermemeye dikkat edelim. mekik bel fıtığı hastaları için son derece tehlikelidir.Kaldı ki mekik hareketi yerine beli yerden kesmeden çalışılacak yarım mekik çok daha faydalıdır. 10 küsür senedir bu sıkıntıyı çeken biri olarak tecrübeyle sabittir. en iyisi yüzme derler ama aslında tam olarak en iyisi doktor tavsiyesini aldıktan sonra sırt üstü yüzmektir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

yaptığın egzersiz programını derleyip bunlarla birlikte bir fizik tedavi hekimi ve sonrasında bir fizyoterapiste görünmeni öneririm..şayet antrenman öncesi ısınma hareketi olarak şematize edilen bir çok hareket,doğru yapıldığına inanılsa bile birçok yeni sorunu beraberinde getirir..''şematize edilen her hareket..her bünyeye uygun değildir..ve hatta bünyesini yeterince iyi tanımayan insanlarda hareket sistemi bozukluklarını gidereceğini umarken yeni rahatsızlıklar da açığa çıkabilir..rahatsızlığın kökeni iyi araştırılmalı ve kişiye özel egzersiz programı verilmelidir..'' fizyoterapist tavsiyesidir:)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 year later...

benim de belim ağrıyor yine. bu ne bahtsızlık arkadaş ya.. yazılanlar hiç iç açıcı değil, ne yani masatenisi zaten ayda yılda bir oynuyorum oynayamayacak mıyım :(

Geçmiş olsun Sevan ....Benimde belim yaklaşık bir senedir ağrıp duruyor zorda olsa oynamaya çalışıyorum...Dirsek, bilek vede omuzuda bu ağrı kısmına ekledim...

Yıkılmadım ayaktayım demek isterdim de....üfleseler düşeceğim...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

geçmiş olsun selim abi .. senle bendeki yedek parçaları toplayıp bi masatenisçi çıkarırız bence. bi ara oynayalım yahu haber et bana

Valla benden pek işe yarar yedek parça çıkmaz.,,,çıksada işe yaramaz.....Pinokya ya döndüm...her bir tarafım ayrı telden çalıyor..

Oynayalım da.... yaz muhabbeti başladı..Eylül gibi karşılıklı debeleniriz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

ben almanyada naturopata gittim ve düzeltti beni. manuel tedavi yaptı egzersiz verdi bol bol su iç dedi. 100 kg lik Alman hanımefendi canın acıyacak bana vurabilrsin, ama vurursan bene sana vururum dedi. hiç ses çıkarmadım o muayenedeki acıyı bir daha yaşamamak için verdiği egzersizleri düzenli yapıyor ve günde 3 litre su içiyorum. sonuç mükemmel

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 6 months later...

benim belim de yazın çok ağrırdı oynarken, ama bel bölgesindeki kasları geliştirdiğimden beri ağrı nerdeyse artık hiç olmuyor, mekik ve yan karın kasları geliştiren hareketler yapıyorum ve cidden faydasını gördüm diyebilirim, ama doktora gitmek en iyisi olacaktır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 year later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..