Jump to content
Masatenisi.org Forum

Vega Europa Yerine Yanus Df Takmak?

Recommended Posts

Bh ve fh de 2.0mm Vega Europe kullanıyorum. bh de yakın mesafede sorun yok ama orta mesafeden kesiğe kesik attığımda topu karşıya göndermekte zorlanıyorum ve güçlü spinlere blok yapmakta zorlanıyorum.

Kesik rallilerinde başarılı, orta mesafeden de kesikleri karşıya atabileceğim, blokta başarılı bir bh lastiği arıyorum.

Europe yerine Yanus DF ya da başka bir lastik tavsiye eder misiniz? Yoksa antremanları mı artırmalıyım? :whistle:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bh ve fh de 2.0mm Vega Europe kullanıyorum. bh de yakın mesafede sorun yok ama orta mesafeden kesiğe kesik attığımda topu karşıya göndermekte zorlanıyorum ve güçlü spinlere blok yapmakta zorlanıyorum.

Kesik rallilerinde başarılı, orta mesafeden de kesikleri karşıya atabileceğim, blokta başarılı bir bh lastiği arıyorum.

Europe yerine Yanus DF ya da başka bir lastik tavsiye eder misiniz? Yoksa antremanları mı artırmalıyım? :whistle:

Fatihcim merhabalar kardeşim sondan başa doğru sana cevap vermeye çalışayım

1- antremanları artır :) gelmiyorsun pek son zamanlarda salona :)

2- oyununu bildiğim için söylüyorum sakın yanlış anlama bileğini spinlerde biraz daha kapatmaya alış bende yapıyordum aynı hatayı böyle düzeltmeye başladım

3- backhadde aurus saund kullanmaya başladıktan sonra çok daha iyi oynamaya başladım backhand sorununu halleti aurus saundu tavsiye ederim salonda benim rakette denersin kendine iyi bak görüşmek üzere genelde pazartesi ve cuma salondayız haberin olsun

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Fatihcim merhabalar kardeşim sondan başa doğru sana cevap vermeye çalışayım

1- antremanları artır :) gelmiyorsun pek son zamanlarda salona :)

2- oyununu bildiğim için söylüyorum sakın yanlış anlama bileğini spinlerde biraz daha kapatmaya alış bende yapıyordum aynı hatayı böyle düzeltmeye başladım

3- backhadde aurus saund kullanmaya başladıktan sonra çok daha iyi oynamaya başladım backhand sorununu halleti aurus saundu tavsiye ederim salonda benim rakette denersin kendine iyi bak görüşmek üzere genelde pazartesi ve cuma salondayız haberin olsun

Antrenman konusunda çok haklısın abi. Haftada bir zor gelir oldum. Rating maçlarından beri de gelemiyorum zaten. Tabii böyle olunca hangi lastiği alırsam alayım birşeyler her zaman eksik kalacaktır sanırım :down:

Senin lastiği de bir ara denerim inşallah. Selamlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Vega kontrollü topspin lastiğidir. Bu kadar kesik oynuyorsanız zaten Vega gibi ofans bir lastiği kullanmanın da çok bir anlamı yok. Yanus daha iyi gelebilir. Bana göre Aurus Sound da mantıklı görünmüyor.

Sürekli kesik oynamıyorum tabii ki. Ama kısa kesiklere ya da dolu uzun kesiklere bh topspin her zaman vuramıyorum. O tip topları rahat bir şekilde karşıya atabileceğim, uygun pozisyonda da bh topspin vurabileceğim lastik arayışındayım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Mesajınızda sadece kesik ve bloktan bahsetmişsiniz. O yüzden ona göre cevapladım. Rahat bir şekilde karşıya atmaktan istiyorum demişsiniz. Sıkıntınız gelen falsoyu kestirememek bundan dolayı dışarı veya fileye takmaksa daha az top tutan ve daha yavaş bir lastik deneyebilirsiniz. Yok bu topları spinle açmak istiyorum derseniz Vega Euro kesikleri açmak için ideal denebilecek bir lastik. Daha çok top açmaya odaklanıp idman yapmanız bence yeterli. Bana göre lastikten öte teknikle ilgili bir geliştirmeye ihtiyaç var. Yok niyeti bozdum param hazır diyorsanız yanus da olur bunun gibi daha kontrollü başka bir lastik de.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 years later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 11 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..