Jump to content
Masatenisi.org Forum

Benim Problemim Tekrar Başlamak

bellek

Recommended Posts

Konuya en uygun köşe burası olduğunu hissettiğim (şu an vücudum ve beynim dahil her tarafım TAHTA gibi olduğundan) için burada açayım dedim.

İki haftadır toplam 7 kere diyeyim, Bayrampaşaya oynamaya gidiyorum.

Ayak tırnağımdan, saçımın teline kadar tutulmadık bir yerim kalmadı. Hani görende ağır bir idman yaptığımı sanır. Oynamaktan çok milleti seyrediyorum, oynayalım mı diyenlere çok yoruldum daha sonra diyip geçiştiriyorum.

Ağrı kesici alıyorum banamısın demiyor. Her tarafım sanki ayrı hareket ediyor. Kukla gibi oldum desem yeridir. Durum felaket, inat ettim bırakmıyacağım diye ama sonum kötüden bile beter olacak.

Ne yapmamı önerirsiniz.

Bırak oynama gibi diyenler çıkarsa, ne yaparım diyede kara kara düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bende en son 2007 de ye kadar oynamıstım bu sene tekrar baslım dedım senın kı kadar olmasada baya yorucu oluyor eskıye nazaran coookk korelmısım kılo da etkılıyor tabı ama sz bı kac defa antrenman yapın ınat edın devam edın acılırsınız duzelırsınız zamanla ..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

senin problemin kondüsyonsuzluk.birde eger devam edersen üzerine eklem agrilarin baslar cünkü adalelerin vücudun yükünü cekmiyor bunun icin heryerin agriyor.tavsiyem hemen birakman ve devam etmeden önce bir vücut gelistirme salonunda öncelikle bacaklarini güclendirmen 1-2 ay bunu yapmadan devam etme yoksa geriye dönemiyecek hasarlar verirsin bedenine.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

senin problemin kondüsyonsuzluk.birde eger devam edersen üzerine eklem agrilarin baslar cünkü adalelerin vücudun yükünü cekmiyor bunun icin heryerin agriyor.tavsiyem hemen birakman ve devam etmeden önce bir vücut gelistirme salonunda öncelikle bacaklarini güclendirmen 1-2 ay bunu yapmadan devam etme yoksa geriye dönemiyecek hasarlar verirsin bedenine.

Kondüsyonsuz olduğum kesin artı olarak kaslar da vücutun yükünü çekmiyor. Boş çuvalamı döndüm yoksa ben.

Bu sporu fazla ağırdan yapmadan oynarsam kondüsyon olarak vede bacaklarımın gücünde bir artış gösteremezmiyim...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Her sabah uyandığınızda evin içinde koşun açma germe hareketleri yapın şınav çekin mekik çekin hocam bildiğin hamlamışsınız :) Bende birkaç ay spordan uzak kaldığımda yaşıyorum böyle şeyleri yaşım 20 olmasına rağmen :)

Evet hamlamanın dışına çıktık ki ne çıktık.

Benim yaşta sizinkine yakın sayılır.

Artık ,gencim ,güzelim ve atletiğim de diyemiyeceğime göre.. İhtiyarmıydı, ehtiyarmıydı ...bunlardan hangisiydik biz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bende en son 2007 de ye kadar oynamıstım bu sene tekrar baslım dedım senın kı kadar olmasada baya yorucu oluyor eskıye nazaran coookk korelmısım kılo da etkılıyor tabı ama sz bı kac defa antrenman yapın ınat edın devam edın acılırsınız duzelırsınız zamanla ..

İnat edeceğim, bakalım hayırlısıyla..teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

valla bu sekilde devam edersen sonun iyi olmaz.ben 15 yil boyunca senede belki 300 gün masa tenisi oynamis biriyim buna ragmen 5 yil ara verip tekrar baslayinca biraktigim yerden devam ederim sandim ama nasil yanildigimi 1 ay sürmedi anladim simdi eklem agrilari cekiyorum ve gecicek gibide görünmüyor.ben bu sporu hastalik derecesinde seven biriyim ama maalesef yapamiyorum.yani inatlasmak basina dert acabilir benden demesi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

valla bu sekilde devam edersen sonun iyi olmaz.ben 15 yil boyunca senede belki 300 gün masa tenisi oynamis biriyim buna ragmen 5 yil ara verip tekrar baslayinca biraktigim yerden devam ederim sandim ama nasil yanildigimi 1 ay sürmedi anladim simdi eklem agrilari cekiyorum ve gecicek gibide görünmüyor.ben bu sporu hastalik derecesinde seven biriyim ama maalesef yapamiyorum.yani inatlasmak basina dert acabilir benden demesi.

Anladım...Gerçi ben kendimi tam anlamıyla bırakmadım ama tekrar başlamak haftada 3 gün 2 saat gibi ağır geldi heralde. Zaman olarak 2 saat 1 saate indereceğim yada hareketsizlikten güçsüz kalan bacakları güçlendirme hareketleri yapacağım. Kendime bir ay zaman tanıdım o zamana kadar genel (vücut drumumda) gidiş durumumda bir değişme olmaz ise havlu atabilirim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yazdığınız iki yazıyı da okudum, biraz felaket tellallığı yapmışsınız sanki. ''Sonun iyi olmaz'' vb cümleleri neye dayanarak yazdınız merak ettim. Bu konudaki uzmanlığınız nedir? Hangi düzeyde masa tenisi oynadınız ya da oynuyorsunuz? Ülkemizde veteran düzeyde bu sporu yapan oyuncuların yaş düzeyi belli. Sizin dediğinize göre birçoğunun masa başında ruhunu teslim etmesi, bir kısmının da sakat kalması lazım. Fakat benim gördüğüm gayet sağlıklılar ve masa tenisi onların zinde ve sağlıklı olmalarında en önemli faktör. Spordan kimse zarar görmemiş, hele de masa tenisinden. Elbette bilinçsizce yapılan hareketler ve fazla zorlamak dediğiniz cinsten büyük tahribatlara yol açabilir ama Selim abinin (bellek) ne yoğunlukta ve nasıl bir tempoda oynadığını gayet iyi biliyorum. Bence olay hamlıktan ibaret, e haliyle yaş belli bir noktaya gelince bu hamlığı atmak biraz daha zor olabilir ki bence tek problem bu. Zamanla geçecektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

. Bence olay hamlıktan ibaret, e haliyle yaş belli bir noktaya gelince bu hamlığı atmak biraz daha zor olabilir ki bence tek problem bu. Zamanla geçecektir.

Allahtan böyle bir yazı karşıma geldi de biraz ferahladım. Boğaz Köprüsüne doğru yola çıkmaya hazırlanıyordum.

Eyvallah Çağan. (tv yi fazla seyredince yazma dilimizde ister istemez değişiyor)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sakin yazdiklarim yanlis anlasilmasin .ben felaket tellalligi yapmak icin yazmadim ama bellek arkadasin sikayetini okurken benim sorunlariminda böyle baslamisti onun icin ona tavsiyede bulunmak istedim.fiziksel sorun yoksa bu spor tabiki her yasta yapilabilir ama bunu herkes kendi daha iyi bilir. uzmanlik konusunuda abartmak istemem ama bu sporu iyi bildigimi biliyorum.oyun seviyemede gelince 20 yasimda almanya 2-liginden teklif aldim fakat özel sebeplerden degerlendiremedim.ben sadece benim cektigim eklem agrilarini oda yasamasin diye yazdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sakin yazdiklarim yanlis anlasilmasin .ben felaket tellalligi yapmak icin yazmadim ama bellek arkadasin sikayetini okurken benim sorunlariminda böyle baslamisti onun icin ona tavsiyede bulunmak istedim.fiziksel sorun yoksa bu spor tabiki her yasta yapilabilir ama bunu herkes kendi daha iyi bilir. uzmanlik konusunuda abartmak istemem ama bu sporu iyi bildigimi biliyorum.oyun seviyemede gelince 20 yasimda almanya 2-liginden teklif aldim fakat özel sebeplerden degerlendiremedim.ben sadece benim cektigim eklem agrilarini oda yasamasin diye yazdim.

Sayın murti-ffm

Yazdıklarınızı felaket tellallığı yapmak için yazmadığınızı biliyorum. Yaşadıklarınızı bize yansıtmışsınız.

Beni bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bellek arkadaş; özellikle küçük yaşta bu spora başlamayanların en büyük sorunu ısınma hareketlerini yapmadan doğrudan maça başlamaktır. Benim gördüğün neredeyse bütün veteran düzeyinde oynayanların tamamı böyledir, bende dahil. Vücut ısınmayıncada ani yapılan sert veya ters hareketler sıkıntılara sepep olmaktadır. sizde uzun zamandır oynamadığınıza göre bu durumla karşılaşmanız normal sayılır. hatta olmaması anormal.

Ben bu aralar 2-3 haftada bir oynamama rağmen neredeyse her seferinde sanki uzun zamandır oynamıyormuşum gibi her tarafım ağrıyor.

sizinde kendinizi çok yormadan haftada 2 gün 1-2 saat oynamaya devam ederseniz yaklaşık 1 ay sonra hiç bir şeyiniz kalmaz hatta kendinizi daha zinde hissedersiniz.

Bu arada yaklaşık 3-4 yıl önce tenisçi dirseğimde uzun süre ağrılarım olmuştu. maçlarda olduğundan uzun süre atlatamamıştım. şimdi pek oynamadığımdan olsa gerek bu dirsek ağrısı tekrar nüksetti. bu konuda tecrübeli olan arkadaşlardan tavsiyelerini beklerim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bellek arkadaş; özellikle küçük yaşta bu spora başlamayanların en büyük sorunu ısınma hareketlerini yapmadan doğrudan maça başlamaktır. Benim gördüğün neredeyse bütün veteran düzeyinde oynayanların tamamı böyledir, bende dahil. Vücut ısınmayıncada ani yapılan sert veya ters hareketler sıkıntılara sepep olmaktadır. sizde uzun zamandır oynamadığınıza göre bu durumla karşılaşmanız normal sayılır. hatta olmaması anormal.

Ben bu aralar 2-3 haftada bir oynamama rağmen neredeyse her seferinde sanki uzun zamandır oynamıyormuşum gibi her tarafım ağrıyor.

sizinde kendinizi çok yormadan haftada 2 gün 1-2 saat oynamaya devam ederseniz yaklaşık 1 ay sonra hiç bir şeyiniz kalmaz hatta kendinizi daha zinde hissedersiniz.

Bu arada yaklaşık 3-4 yıl önce tenisçi dirseğimde uzun süre ağrılarım olmuştu. maçlarda olduğundan uzun süre atlatamamıştım. şimdi pek oynamadığımdan olsa gerek bu dirsek ağrısı tekrar nüksetti. bu konuda tecrübeli olan arkadaşlardan tavsiyelerini beklerim.

Teşekkürler Mustafa Hocam.

Bende böyle düşünüyordum..Bir iki ay içersinde az çok toparlanırım diye..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Dost acı söylermiş. Zamanında en az 20 tane mesaj yazmıştım başla artık diye, şöförlük yapıyorum, getir götür işleri yapıyorum, üniversite imtihanı falan diye devamlı bahane buldun. Şimdi 2-3 ay hamlık ağrısı olacak.

Onun da çaresini söyleyeyim bana devamlı faydası oluyor. Bir tane bundan alacaksın, her akşam ağrıyan yerlere masaj yapacaksın. Ertesi gün ağrı kalmıyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Dost acı söylermiş. Zamanında en az 20 tane mesaj yazmıştım başla artık diye, şöförlük yapıyorum, getir götür işleri yapıyorum, üniversite imtihanı falan diye devamlı bahane buldun. Şimdi 2-3 ay hamlık ağrısı olacak.

Onun da çaresini söyleyeyim bana devamlı faydası oluyor. Bir tane bundan alacaksın, her akşam ağrıyan yerlere masaj yapacaksın. Ertesi gün ağrı kalmıyor.

Doğru söylersin Ertan Hocam...Hani bin nasihat mı bir kötek mi..Sözünü biliriz ama kötek yemeden durumun vehametini anlıyamayız.

Benim de kötek yemem şartmış.

Alette ilginç bir ürünmüş.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Dünde 2 saat civarı oynadım.. İlk saati randımanlı ikinci saati yarım randımanlı yani kaçak güreştim.

Benim bu ağrı yaygaramın temel nedeni hamlık dediğimiz türden bir durum olsa gerek. Her tarafım pas tutmuş demek ki. Tüm vücudumu saran ağrılarımın genel durumu hafiflemiş durumda...Şimdilik yola devam.

Bu sporda (her spor için geçerli) şuna değinmek istiyorum. Haz duymadıktan (başarıyı yakalıyamazsanız duyulmuyor) sonra, havlu atmamak vede yola devam etmek için aşırı istekli (inatçı ) olmak gerekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İlla başarı yakalamak önemli değil..ufak başarılarla yetinmesini bilmek lazım...arkasından başarı kendinden gelecektir sanırım..bana göre bıkmadan usanmadan devam etmek lazım bunu başarabilirsek yolu yarılarız..önemli olan benim için bu saatten sonra iyi masatenisi oynamak başarı ikinci planda...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 9 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..