Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tahtaların Katman Listesi

Recommended Posts

Gerçekten bencede çok değerli bir bilgilendirme paylaşım için teşekkürler.Birde sorum olacak ama topu daha iyi hissedebilmemiz için tahtamızdaki hangi katmanların yoğun olması gerekmektedir acaba?Hatta bu katmanların tahtaya ne gibi özellikler kattığınıda (çok zor birşeymi onuda bilmiyorum ama) paylaşabilirseniz tadından yenmez.Emeğiniz ve bilgilendirmemiz için tekrar teşekkürler....

Kendi yazdığım soruya verilen bilgilerden yola çıkarak ilk yorumu ben yapayım bari İnşallah doğru bir tesbittir.

Stiga grubunun hemen hemen bütün tahtalarında bol bol Ayous katmanı var Butterfly grubunda ise pek kullanılmayan bir katman gibi gözüküyor.Hisli tahta isteyenlerede genelde stiga grubu tavsiye edildiğine göre sanırım bu Ayous katmanı tahtaya bir titreşim ve topu hissettirme özelliği katıyor olmalı....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Valla balsa görmemiş ellememiş olsam tamam derim de, bence bu da alc, spirit, maze vs gibi kiri. Viscariam da oldu diğer söylediğim tahtalar da. Bana göre fark yok, aynı orta kat.

Sn. bellek, başka tahta öyle diye bunu da otomatikman kabullenmemize gerek yok.

Sayın Yöneticim.

Gergely den yola çıkarak. Viscaria'nın orta katmanınıda balsa kullanmış olabilir. diye bir cümle kurdum. Kabullenmedi zaten..Sadece olabilir dedim.

Yüzde 50 balsa, yüzde 50 başka bir ağaç anlamında.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...
  • 2 months later...

Stiga all evo. ve all classic' te kullanılan ağaçlar aynı ama kontrol ve hız değerleri farklı. Bunun sebebi nedir acaba ? Bu iki tahta birbirlerinden çok farklı mı dır ? Yapıştırıcıdan diye tahmin ediyorum ama sizlere bi danışmak istedim.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Balsa ağacı tahtayı hafifletmesi bakımından bazılarına iyi geliyor da..

Topun tahtaya temasında elimize iletkenlikte etkisi nasıl oluyor..

Titreşimli mi..?

Bize hissetirme etkisi bakımından iyi mi.?

Tahtaya hafif olması dışında üst katmanlara artı bir etkisi var mı..?

Yada başka eksileri ,,,,artıları..?

Yaşlanıyoruz demek ki artık elimiz kolumuz hafiflik istiyor..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Balsa köpük gibi bir sey, cok yumusak. Dolayisi ile titresimi ele iletiyor tabi. Ama balsanib ustune ayi gibi bir karbon onun uzerine de kalin bi hinoki koyarsaniz tirresim falan kalmaz ama tam bir roketiniz olur ve tahta da hafif olmaz. (ornek schlager carbon, primorac carbon, sardius, gergely). Gene balsalardan donic waldner black devil de roket gibi hizlidir ama en azindan hafif.

Butterfly x5 de hizli saylir ama en azindan hafif ve hisli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Balsa köpük gibi bir sey, cok yumusak. Dolayisi ile titresimi ele iletiyor tabi. Ama balsanib ustune ayi gibi bir karbon onun uzerine de kalin bi hinoki koyarsaniz tirresim falan kalmaz ama tam bir roketiniz olur ve tahta da hafif olmaz. (ornek schlager carbon, primorac carbon, sardius, gergely). Gene balsalardan donic waldner black devil de roket gibi hizlidir ama en azindan hafif.

Butterfly x5 de hizli saylir ama en azindan hafif ve hisli.

Gergeliyi biliyordum ...Schager, sardius ve primo. nun damı iç katmanı balsa..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..