Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tahtaların Katman Listesi

Recommended Posts

• 11 months later...
  • 2 years later...

İyi günler. Ben 15 senedir masa tenisi oynamıyorum. Ancak tekrar oynamayı düşünüyorum.

Tahtam: Butterfly Iolite (hinoki - alc - balsa - alc - hinoki),
Lastiklerim: Yasaka V-Stage (2.0 mm)

idi. Ancak bugün ne tahta, ne de lastikler piyasada bulunabiliyor. Benzer bir raket yapmak için (bu ekipmanlara en yakın) günümüz ekipmalarından hangilerini almalıyım? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tarih: 07.12.2012 Saat: 18:56, TSuBaSa yazdı:

Balsa köpük gibi bir sey, cok yumusak. Dolayisi ile titresimi ele iletiyor tabi. Ama balsanib ustune ayi gibi bir karbon onun uzerine de kalin bi hinoki koyarsaniz tirresim falan kalmaz ama tam bir roketiniz olur ve tahta da hafif olmaz. (ornek schlager carbon, primorac carbon, sardius, gergely). Gene balsalardan donic waldner black devil de roket gibi hizlidir ama en azindan hafif.

Butterfly x5 de hizli saylir ama en azindan hafif ve hisli.

Ben yaklaşık 14-15 senedir masa tenisi oynamıyorum. 16-17 sene önce yaptığım raketin tahtası Butterfly Iolite (hinoki - alc - balsa - alc - hinoki), lastiklerim de Yasaka V-Stage (2.0 mm) idi. Ama tahta gayet hafif. İnce FL saptan mı kaynaklanıyor bilemiyorum ama tahta gerçekten hafif.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şimdi, YılmazS yazdı:

Ben yaklaşık 14-15 senedir masa tenisi oynamıyorum. 16-17 sene önce yaptığım raketin tahtası Butterfly Iolite (hinoki - alc - balsa - alc - hinoki), lastiklerim de Yasaka V-Stage (2.0 mm) idi. Ama tahta gayet hafif. İnce FL saptan mı kaynaklanıyor bilemiyorum ama tahta gerçekten hafif.

Katman sayısının az olması ve içerisinde balsa olmasından dolayı hafif. Tabiki sapın ince olmasıda etkendir. Bugün BTF de ona benzer hatırlafığım kadarı ile Garaydia ALC var. Üzeri hinoki alc ve yine balsa diye hatırlıyorum..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Bilal OLGUN yazdı:

Katman sayısının az olması ve içerisinde balsa olmasından dolayı hafif. Tabiki sapın ince olmasıda etkendir. Bugün BTF de ona benzer hatırlafığım kadarı ile Garaydia ALC var. Üzeri hinoki alc ve yine balsa diye hatırlıyorum..

Bu arada bu konuyla alakalı mesajları okurken, "tahta katmanları hakkında bilgi veren site" diye paylaşım yapmış olan arkadaşlardan birinin verdiği linkte Butterfly Iolite'nin orta katmanı için balsa değil "kiri" yazıyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

45 dakika önce, YılmazS yazdı:

Bu arada bu konuyla alakalı mesajları okurken, "tahta katmanları hakkında bilgi veren site" diye paylaşım yapmış olan arkadaşlardan birinin verdiği linkte Butterfly Iolite'nin orta katmanı için balsa değil "kiri" yazıyor.

Kiri de bir balsa çeşidi

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..