Jump to content
Masatenisi.org Forum

Anti-Spin Lastiği Ile Oynayanlara Karşı Nasıl Oynamalıyız?

Recommended Posts

Bir kaç seçeneğin var.

Ya sabredip eni yenmelerini de göze alıp öğreneceksin. ( ki iyi bir çalıştırıcı partner lazım herkezle pütür antrenmanı yapılamıyor)

ya tövbe edip düz lastiğe döneceksin.

ya da benim gibi ikisinin arası kısa pütürde şansını deneyeceksin. :)

Son seçenek şimdilik bende fana sonuç vermedi. Hem servis yemiyorsun. Hem bloklarda topu bozuyor. Hem de becerebilirsen kesme spin ne geliyorsa çakıyorsun :) Yalnız rakipler daha çabuk adapte oluyor o nedenle ben evire çevire oynuyorum. FH de kullanmaya alışmak biraz zaman alıyor ama artık pütürle fena spin çekiyorum. Rakip fark etmezse bloklarda yanılıyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir kaç seçeneğin var.

Ya sabredip eni yenmelerini de göze alıp öğreneceksin. ( ki iyi bir çalıştırıcı partner lazım herkezle pütür antrenmanı yapılamıyor)

ya tövbe edip düz lastiğe döneceksin.

ya da benim gibi ikisinin arası kısa pütürde şansını deneyeceksin. :)

Son seçenek şimdilik bende fana sonuç vermedi. Hem servis yemiyorsun. Hem bloklarda topu bozuyor. Hem de becerebilirsen kesme spin ne geliyorsa çakıyorsun :) Yalnız rakipler daha çabuk adapte oluyor o nedenle ben evire çevire oynuyorum. FH de kullanmaya alışmak biraz zaman alıyor ama artık pütürle fena spin çekiyorum. Rakip fark etmezse bloklarda yanılıyor.

kısa pütür oyunu çok bozmuyor diye düşünüyorum? Yanlış mı düşünüyorum. Benim bh'de bloklarım iyi aslında tek sıkıntı fh 'e gelen servisleri kaldırıyorum. Ama en güçlü yönümde fh :) öyle karmaşık bir durumdayım

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet kısa pütür oyunu çok bozmuyor. Bazı lastikler daha fazla bozucu etkisi var ama kullanımı zorlaşıyor bu sefer. Kısa pütürü daha çok atak oynamak için kullanmak doğru.

Fh de servisleri kaldırıyor san bh ye pütür takmanın faydası olmaz. Genelde servisleri kaldırmanın en önemli sebebi side spinli ya da boş gelen topları keserek içeri atmaya çalışmaktır. Servisi iyi okursanız o sorun ortadan kalkar.

Eğer sporcu olarak bir kariyer beklentiniz varsa pütür macerasına girmeye gerek yok.

Bizimkisi daha çok elimiz halen raket tutarken herşeyi deneme arzusundan kaynaklanıyor. Malum orta yaş bunalımı :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 27 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..