Jump to content
Masatenisi.org Forum

Anti-Spin Lastiği Ile Oynayanlara Karşı Nasıl Oynamalıyız?

Recommended Posts

Ben nasıl oynuyorum ?

1- Bir tarafında uzun pütür veya anti varsa genellikle bu lastiklerin bulunduğu tarafa uzun-kısa oynarım, arada diğer tarafa uzun veya kısa top veririm.

2- Kesinlikle cafcaflı servis atmam. Kısa düz kesik, uzun düz kesik, kısa-uzun boş toplar, veya düz ileri servisler, yan falsolu servis atınca dönüşü çok daha kötü olabiliyor.

3- Bu lastiklere karşı en rahat oyun tarzı şutoptur, topspin veya fast spin çektiğinizde geri gelmemesine özen gösterin...

4- Sürekli pütür ve anti tarafına oynayınca karşıdaki oyuncu muhakkak FH'ni geniş tutmaya çalışacaktır, size de geniş FH'den spinle sayı alma veya pütürün olduğu tarafa oyunu yıkma kalacaktır.

Şimdilik aklıma gelen bunlar, iyi oyunlar.

5- Setlerin 4-3, 3-2 bitmesi oldukça normal sayılır, bu durum siz alışıncaya kadar devam eder, sonra arkadaş düz lastiğe geçmeye karar verir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 years later...

ben mavi ege kursuna gidiyorum ve karşıma anti-spin BH lastikli kız cıktı zar zor 2 maç aldım ama sonra oda 2 maç aldı. topları sanki geri çekiyormuş gibi geldi ve o toplara çakamadım. kaldırmak zorunda kaldım o çaktı. spin atın yazmışsınız ama fast-spin atınca dışarı çıkıyo ve top-spin şansı çok zor gelio. lütfen yardım edin. :uzgun::uzgun::uzgun:

raketim

tibhar fx-p FH OFF- 2.1mm

tibhar fx-p BH OFF- 2.1mm

andro nightmare OFF Flare

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 year later...

düz lastik görünümünde olan ama yüzeyi hiç top tutmayan lastiklere anti lastik denir. Avantajı karşıdan gelen topu doğru şekilde bloklarsan mükemmel bir şekilde backspin alır yoksa tam tersi top havaya kalkar veya boş gider. Oynaması çok zor bir lastik en az 1 yıl idman gerekli biraz oynayabilmek için :P

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

düz lastik görünümünde olan ama yüzeyi hiç top tutmayan lastiklere anti lastik denir. Avantajı karşıdan gelen topu doğru şekilde bloklarsan mükemmel bir şekilde backspin alır yoksa tam tersi top havaya kalkar veya boş gider. Oynaması çok zor bir lastik en az 1 yıl idman gerekli biraz oynayabilmek için :P

bunla düz şekilde mi oynıcaz yoksa kesik mi oynıcaz bilal hocam ?

ve 1 yıl idman konusunda ciddimisin ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

eski bir konuyu hortlatıyorum ama merak ettiğim birşeyi soracağım.

anti lastik denilen lastik düz lastik mi oluyor yoksa pütür mü ?

http://www.masatenisi.com/urun.aspx?id=172bunu almayı düşünüyorum. 2 yıldır bh 'de düz lastikle oynuyordum buna geçmemin avantajı/dezavantajı ne olabilir ?

Dandik 2 tl lik raketler varya yüzey sürtünmesi mermer gibi olan hic cekmeyen,ayni onlara benziyor. Spin atiyosun atiyosun etkilenmiyor karsidaki

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1 yıl iyimser bir süre :)

anti ile oynayacaksanız çoğunlukla masadan açılıp kesmeniz gerekecek. O nedenle çok hızlı olmanız ve rakibin uzun kısa attığı toplara yetişmeniz lazım.

Avantajlı tarafı doğru şekilde kestiğiniz topların büyük bir kısmı içeri düşer. Blokları etkilidir. Bazı durumlarda spinli yada kesik gelen toplara atak yapabilirsiniz.

Dezavantajı masa başında oynuyorsanız ve gelen topları içeri atmak isterseniz kolay toplar verirsiniz. Genelde çok atmadığı için yavaş gelen topları fileye takmaya meyilli olursunuz.

Tabi tüm söylediklerim uzun zaman antrenman sonrası geçerlidir. İlk defa kullanmaya başlayacaksanız çoluk çocuğa maç vermeye hazır olun :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bunla düz şekilde mi oynıcaz yoksa kesik mi oynıcaz bilal hocam ?

ve 1 yıl idman konusunda ciddimisin ?

Ben 3 ay süre ile oynadım hiç kesmedim dersem yeridir (yırtılınca çıkarmak zorunda kaldım) çünkü bomboş gidiyor. 3 ayda ise yeni yeni bloklarım aşağıdaki linkteki toplar kadar dolu gitmiyordu Kesecek olsam uzun pütür ile o işi yapardım.

Aşagıdaki linkteki lastikler en mükemmel antiler bu lastikle oynamak çok ciddi idman ve teknik bilgisi istiyor. Öğrendikten sonra orta seviye ve üst seviyedeki çoğu kişiyi darmadağın ederek yenersin iyi bir fh ile. Bu video daki elemanlarda gayet 2.liğ veya üstünde adamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben 3 ay süre ile oynadım hiç kesmedim dersem yeridir (yırtılınca çıkarmak zorunda kaldım) çünkü bomboş gidiyor. 3 ayda ise yeni yeni bloklarım aşağıdaki linkteki toplar kadar dolu gitmiyordu Kesecek olsam uzun pütür ile o işi yapardım.

Aşagıdaki linkteki lastikler en mükemmel antiler bu lastikle oynamak çok ciddi idman ve teknik bilgisi istiyor. Öğrendikten sonra orta seviye ve üst seviyedeki çoğu kişiyi darmadağın ederek yenersin iyi bir fh ile. Bu video daki elemanlarda gayet 2.liğ veya üstünde adamlar

bunu kullanmak içinde temiz bir bh olması lazım anladığım kadarıyla. benim sorunum zaten bh 'e gelen servisleri karşılarken kaldırmak. bu benlik biişiy değil sanki

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bunu kullanmak içinde temiz bir bh olması lazım anladığım kadarıyla. benim sorunum zaten bh 'e gelen servisleri karşılarken kaldırmak. bu benlik biişiy değil sanki

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bh gelen servisleri pütür veya anti lastik kullanarak halledemezsin... birilerinin sana ciddi bir şekilde öğretmesi gerek maalesef :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bilal abi backspin alıyor mu yoksa top tutmayan bir lastiğin spine bir etkisinin olmayacağından dolayı bize top spin olarak gelen top karşıya tersten gittiği için back spin olarak mı gidiyor?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bilal abi backspin alıyor mu yoksa top tutmayan bir lastiğin spine bir etkisinin olmayacağından dolayı bize top spin olarak gelen top karşıya tersten gittiği için back spin olarak mı gidiyor?

kendiliğinden kesik üretmez. Gelen topun kalitesine göre kesik mükemmel veya boş olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bizde Salih abi anti kullanıyor. Aşağıda bir videosunu buldum. Arada lig oyuncuları ile olan maçlarını seyrediyorum. Şiir gibi kesiyor anti ile :)

Kesilmez değil ama kesikler pütürdeki gibi hard maalesef olmuyor. Tek + tarafı kestiğinde ilginçtir ki top masaya düşene kadar kesik mi boş mu pek anlaşılmıyor top kayarak geliyor. asıldığında perdelerden topluyorsun topları :) bu arada liğlerde oynayıp ta kesen var ismini hatırlayamıyorum belkide bu arkadaştır adanalı diyorlardı

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Salih abiyi tanırım. Ama yaptığının mantıklı tarafını göremiyorum. Çünkü kesik yapınca anti den giden toplar uzun pütüre göre çok bok gidecektir. Evet belli bir seviyenin altındaki rakipler inadına topspin çekiyor topu dışarı atıyor. Ama masatenisi tecrübesi olan sporcular o toplara şut atıyor. Öylece bakıyorsunuz topa

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ozan abi anti sürtünmezsizleştikçe reversal özelliği artıyor. Oda aynı senin dediğin gibi top takipten spinli gelirse. ama kesik yapınca durum öyle değil. Yine senin dediğin gibi top kayıyor ve en sürtünmesiz lastik bile topu bomboş bir kesik olarak gönderiyor. kesik haketinde raket blok hareketine göre oldukça yukarı baktığı için rakibin falsosunu rakibe göndermek neredeyse imkansız bir hal alıyor. uzun pütürde ise sürtünme olduğu için rakibin falsosunu ona geri verebiliyorsun

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Salih abi butterfly super anti kullanıyor.

Bir çok defa maç yaptım her açıdan keserek masaya rahatlıkla gönderiyor topu. Çok dolu olmasalarda etkili geliyor toplar. Şut çekince de masadan açılıp geriden lob atıyor. Bir süre sonra kalkan toplara vurmaktan yorulup hata yapıyorsunuz.

Vurmayıp içeri atarsanız anti ile fena şut çekiyor.

Ben en çok sayıyı henüz masa başından ayrılmamışken dağıttığım toplardan alıyorum. Açılınca işler çirkinleşiyor :)

İyi rakip gelince tam seyirlik maçlar çıkarıyor. Zevkle seyrediyoruz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 10 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..