Jump to content
Masatenisi.org Forum

En Iyi Servisi Atan Kim?

m1461

108 oy

1. 1. Sizce en iyi servisleri kim atıyor?

• ma long
    • ma lin
    • timo boll
    • werner schlager
    • jo waldner
    • dimitrij ovtcharov
    • vladimir samsonov
    • wang hao
      0
    • xu xin
      0
    • zhang jike
    • kenta matsudaira
    • michael maze

This poll is closed to new votes

Recommended Posts

Ma Lin

Adam sadece servisi olsa neyse....pirihana gibi..bir şey....bakışlarından bile ürküyorum....

Bu adama bırakın rakip olmayı seyirci bile olunmaz....

Düşünün bir kere bizim forumda Ma Lin yazıyor...Allahım sen bizleri (beni) koru..Korkumdan foruma yazı olarak tek nokta bile gönderecek gücüm olmaz..

ktm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ya tabiiki malin ama bu SERVİSÇİ neden demek ya ? servis kullanan desek servis atan desek daha doğru değilmi

benim en iyi hatırladığım servisçi süleyman abi idi 10 dakikada okula götürür 5 dakikada geri getirirdi:))))

Sayın Hocam reklam olmayacaksa ....minübüsün markası neydi ki....bu kadar hızlı servis çekiyor..,

Servisci yerine .....garson mu denilseydi ...diyede düşünmeden edemiyorum..

Anketi hazırlan arkadaşa....Teşbihte yaptıksa bir hata af ola diyelim...

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 months later...
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

ben bu serviste çok farklı bişey göremiyorum. bence zhang yarım vurmuş ondan bir gariplik olmuş. bence bildiğin yan spin.

"bildiğin yan spin" tabiri bu servise az kalır topun zhang in sahasına düştükten sonraki ikinci sekişine dikkatli bak.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Servis atanın Ma Lin olması dışında ekstra bir durum yok. Bildiğiniz side backspin servis bu. Zhang dokunmasa büyük ihtimal masa dışına çıkacaktı, raketin ucuyla değdiği için top masada kaldı. Tabii topa verdiği muazzam falso tartışılmaz ama bu denli etkileyici gözükme sebebi biraz da Zhang'ın ıskası.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Servis atanın Ma Lin olması dışında ekstra bir durum yok. Bildiğiniz side backspin servis bu. Zhang dokunmasa büyük ihtimal masa dışına çıkacaktı, raketin ucuyla değdiği için top masada kaldı. Tabii topa verdiği muazzam falso tartışılmaz ama bu denli etkileyici gözükme sebebi biraz da Zhang'ın ıskası.

Top zaten Zhang'ın sahasında sekiyor bir kere ikinci sekişten önce dokunamadı ?? Ayrıca aynı maç içinde Ma bu servisi defalarca attı, http://www.youtube.com/watch?v=piZUjWU0Gzg Buradan ilk sayıya ve 5:32 de gelen sayıya bakın Zhang yine aynı servisi ilkinde fileye taktı ikincisinde üstte verdiğim linkteki gibi dokunamadı. Ma'nın yaptığı olay dediğin gibi topa muazzam bir falso vermesi, benim bu servisi beğenme nedenim bu zaten. Servise muazzam falsosu var diyip bildiğimiz side-backspin özel bir şeysi yok demek çelişki olur. Servis, Ma Lin attığından değil aşırı spinli geldiği için güzel.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aksini söylüysoun demedim zaten eleştirdiğim nokta bu servisi klasik bi servis diye beğenmiyorsun, ama açılan başlıktaki iyi servis tanımı etkili servis anlamında ve o maçta Ma Lin bu servisi kullanarak Zhang'ı 3-4 kere dumura uğratmış kaldı ki servislerin yarısını da falsoyu daha iyi verebilmek için fileye takmış. O servisi atabileceği en iyi şekilde atmaya çalışmış anlayacağın, bu yüzden güzel o servis.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..