Jump to content
Masatenisi.org Forum

Dandoy Siparişlerimi Yollamıyor.

alişen

Recommended Posts

Arkadaşlar 19 Aralık 2011 tarihinde Dandoydan iki adet “aurus soft” bir adet “joola mambo GP”

sipariş geçtim.

30 Aralıkta mail atmışlar elimizde joola mambo GP olmadığından yerine joola tango tavsiye ediyoruz diye.Maile ,”tavsiyeniz olumlu kabul ediyorum” şeklinde yanıt verdim.

Aradan bir hafta daha geçti siparişlerim hala kargoya verilmemişti.Bunun üzerine tekrar kapsamlı bir mail attım, “siparişlerimle ilgili herhangi bir problem mi var? beni bilgilendirir misiniz” diye, cevap gelmedi. Bugüne kadar 5-6 defa mail attım herhangi bir problem mi var diye hiçbir cevap gelmedi.

Telefonla 3-4 defa aradık flemence konuşan bir telesekreter çıkıyor konuşmayı sonuna kadar bekliyoruz canlı olarak karşımıza kimse çıkmadan telefon meşgule düşüyor. Şuanda da siparişlerim bölümünde siparişler iptal yazıyor.Sipariş geçeli yaklaşık 40 gün oldu “Dandoy”dan ses seda yok.

Arkadaşlar sizce bu aşamadan sonra hangi yolu izlemeli nasıl hareket etmeliyim.

Yardım ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Not: 2005 yılından bu yana yaklaşık olarak 15 defa sipariş geçtim “Dandoy”dan bu tarz bir olay ilk defa başıma geldi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Türkiye'den birebir görerek almak; ellemek, koklamak, sağa sola sallamak, vs. gibi şeyler varken dışarıdan almak her zaman risklidir. Ayrıca bundan böyle gümrükte sorun çıkartacıktır.

Herşeyden önce sitemizin bir sponsoru var ve malzeme satıyor. Onun yanında ülkemizin birçok iyi oyuncusu malzeme satıyor, çeşitli derneklerde malzeme getirip satan yetkililer var ve sadece masa tenisi aşkından firma kurup satanlarda var. Şimdi bu arkadaşlardan birşey alsanız herşeyde bir muhatap bulacaksınız. Belki ürünler daha pahalı diyeceksiniz ama o firmalarada devamlı alarak sürüm yapma şansı tanıyın onlarında fiyatı aşağılara inecektir. Sadece ucuz diye büyük marketlerden alışveriş ederseniz sonra sepetinie ekmek getiren bakkalı bulamazsınız..

Sakın yanlış anlamayın.. yazdıklarım hepimiz için.. çünkü ben bulabildiğim herşeyi ülkemdeki satıcılardan almaya çalışıyorum ve seviyorum. Varsın 3 lira fazla olsun..

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Saadettin abiye katılıyorum fakat eklemek istediğim önemli bir konu var. Tüm aradığım ekipmanlar Türkiye'de olsa, astronomik fiyatlarla satılmadığı sürece hep ülkemden alışveriş yaparım. Fakat bazı marka distribütörleri malesef ki ürün çeşidini kısıtlı tutuyor. X lastiğin 2.1 mm'den aşağısı yok, Y lastiğinin siyahı var kırmızısı yok, Z eşofmanının small bedeni yok vs.. vs.. Sırf talebe göre ekipman çeşidi, sayısı, modeli vs. belirlendiği sürece malesef ki yurtdışı opsiyonu kullanılmaya devam edilecektir. Zaten fiyatlar arasında çok uçurum yok. Getirsinler, alalım. Bu kadar basit.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bulamadığınız her ürün için bende size katılıyorum arkadaşlar. Sadece birkaç lira fazla vermeyeyim diye (astronomik uçanlar hariç) yurdumuzdaki satıcılarımızıda köreltmeyelim. Bu kadar az oyuncunun olduğu bir ülkede 3-5 kişi en yeni çıkanlara meraklı diyede herşeyi acilen getirtmelerini istemek ve hemencecik elimizin altında bulmak zor bu şartlarda... Ama bunu sağlamak için ülkemizdeki alışveriş artırıp firmalarda güçlendirip cesaretlendik mi her ürünü anında bulabilecek konumda olacağız.

Bakın eskiden gittiğiniz bakkala.. Eskiden herşey varken dükkanda artık onlarda büyük marketler yüzünden aradığımız şeyleri satamamaktalar. Haliyle bizde sorduğumuz zaman bulamadıkça bir süre sonra 250 gr. peynir için bile bakkal değilde market yolunu tutar oluyoruz. Oysa eskiden o bakkala istediğimiz ağız tadında peynir getirtebiliyorduk değil mi?! ;):

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Uzun zamandır merak ettiğim konu türkiye ile avrupa arasındaki satış fiyatları bizim satıcılar nasıl dayanıyor bu fiyatlara diyordum arada fark yok bizde gümrük çok vergi cok dükkan kirası elektrik işçilik hayat şartları zor ama yurdum insanı aynı fiyata satar olmuş gecen sene dandoyda tbs tahta 120 tl iken bizde 190 tl di ama şimdi dandoy satmıyor yada satamıyor diğer satanlarda da baksanız aynı fiyat kısaca destek olmak lazım beden yoksa kalınlık yoksa ötekinden deneriz yada bekleriz 20-30 tl için yurtdışı imkanı yok bekleyemem ben bodrumdan izmire dayanamıyorum :) çok fazla uzatmaya gerek yok sahip çıkmak lazım hatta kampanya başlatalım :) HEP DESTEK TAM DESTEK ....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

zaten bizim satıcılarımız yüz yüze görüştüğünüzde belli bir miktar indirim de yapıyor. bu kadar param var alabilir miyim dediğimde hiçbir zaman teklifim geri çevrilmedi. istediğim indirimin de %20 -25 e vardığı olmuştur. öğrencinin halinden anlıyorlar. yurt dışından sadece indirimli ürünleri alıyorum ben. tenergy indirime girmez mesela, ama adamın elinde 1 sene beklemiş tackiness d var stok yenilemek için indirim yapıp 15 dolara satıyorsa alıyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben Dandoy'u 3 kez kullandim.. Hepsindede "Clearance Sale" kismindan %70 gibi indirimlerle eski serilerden tekstil malzemesi aldim ve hic bir problem yasamadim.Fakattttt, normal fiyatli malzemeleri yukaridaki arkadasinda dedigi gibi satan pek cok kisi, sporcu, eski sporcu var ve en fiyatlar en fazla 5-10 TL farklilik gosteriyor..Normal fiyatttan buyuk rakamli alisverisi yurtdisindan yapmaktansa buradan 5-10TL daha fazla verip almak mantikli..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Açıkçası ben yurt dışından alışveriş yapılmasını bizim ülkemizde malzeme satan arkadaşların turnuvalarda, liglerde ve diğer organizasyonlarda stant açmamasına bağlıyorum. Eğer öyle bişey yaparlarsa kendileriyle de alıcı arasındaki 2'li diyaloglarla bilgi alışverişi yapma imkanı olur hemde malzeme alacaklar alacakları malzemeleri görmüş olur özellikle tekstil ve ayakkabı konusunda. Ayakkabı ve tekstilde numara ve bedenleri tahmini olarak belirlemek gerçekten çok zor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..