Jump to content
Masatenisi.org Forum

Dizlerimdeki Problem

Recommended Posts

sandalye, koltuk, divan, kanepe vs. yerine yerde otur, tv izlemek,okumak, sohbet, oyun, çay almaya gitmek, dönmek gene yere oturmak, yuvarlanmak, esnemek,vs. yere otur,

yerde yaşa, altına extra halı, post vs. koy, yerde yaşa

Bu yazı, google da koltuk, sandalye, yatak araması yapanların karşısına çıkarsa, bu türden ihtiyaçları olanın alacağı varsada almaz.

Yazılarımız vatandaşlarımıza masraf açtırmıyacak şekilde oluşmaya (ekonomik olmaya) başladı..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çok aşırıya kaçmamak şartıyla Patella ve Ligament Destekli Dizlik alınıp kullanılabilir.Yanlarındaki spiral barlar ve diz üstündeki desteği ile dize maksimum destek ve koruma sağlar ayrıca her tür spor aktivitesinde kullanılabilir.Terletmemesi için örgü olması gerekiyor.Fiyat olarak da sanırım 60 TL veya daha fazladır.Minisküs ameliyatı olalı epey oldu da :)

Öncelikle doktor muayenesinden geçmek şart.Hemen öyle dizlik almak da olmaz.Zararlı da olabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...

Masatenisine başladıktan bir sene sonra dizlerimde ağrılar olmaya başladı yakşalık altıncı senem hala da var. Dizimi tam kramıyorum. Ortamda bir ayak kokusu olduğunda bütün arkadaşlarım kendi ayaklarını koklayıp hayır benden değil diyor fakat ben bu sorun nedeni ile ayağımı burnuma yaklaştıramıyorum :( Çömeldiğimde dizimden çart çurt kırt sesler geliyor. Çok ağır antrenmanları beton zeminde yaptığımdan olabilir diye düşünüyorum böyle bir rahatsızlığı olan gören duyan ya da okuyan forum üyelerinden yardım istiyorum :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 months later...

Arkadaşlar bende 15 gün önce sol baldır kasımı yırttım, şimdi istirahatteyim, 3 ayda hemen hemen hergün masa tenisi oynayarak iki dizimde ağrılı ve çatır çutur öter hale geldiler. Çekilen MR larda çapraz bağların ödemli olduğu ve yer yer grade I düzeyinde eklem dejenerasyonları başlamış, okuldayken 4 sene oynamıştık ama o zaman böyle sorunum yoktu, o zamanlar hem vücut geliştirme hemde masa tenisi oynuyordum problem yoktu, ama şimdi yaş 37 kilo 100, sert zeminde ve ısınmadan oynamak, ve 100 kilo ile ordan oraya zıplayarak topa yetişmeye çalışmak ve diğer arkadaşlar dik bir pozisyonda top beklerken benim dizler hafif kırık olarak top bekleyişim hepsi diz problemlerine hazırlayıcı zemin oluşturdu, 10 sene önce okulda ikende yine saydığım bütün şartlar aşağı yukarı aynı idi, birtek kilo belki 90 gibiydi, ama şimdi tek fark vücut geliştirmeyi bırakmış olmak, 1,5 senedir anca 10 antreman yapmışımdır, şimdilerde glucosamine+chonditine+MSM içerikli eklem yenileyici kullanıyorum, faydasını gördüm, ikinci çözüm hasarlı dizlerle vücut geliştirmede bacak çalışmak işi kötüleştirebilir, o yüzde her türlü sakatlıktada önerilen yegane spor yüzme yapmak, bu sayede zayıflamış bacaklar bir nebze olsun güçlenecek, ama asıl amaç 20 kilo kadar kilo vermem gerek, gittiğim fizyoterapistin demesine göre her 1 kilo aldığında dize 8 kilo ek yük biniyor, birde 20 kilo verirsek dizlerin rahatlaması gerek, tabi 20 kilo verirken kasları dahada küçültmemek için glutamine v.b kas kaybını en aza indiren sporcu gıdalarından almak gerek, bu arada bende sağlık memuruyum uzun yıllar vücut geliştirme yaptım ama ısınmanın önemi hiç şimdi olduğu kadar olmadı, yani 10 dk bile oynayacak olosan 20 dk ısınmak gerek yoksa sonu böyle olabilir, bütün diz ağrısı çekenlerin biran önce iyileşmeleri dileğiyle.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 17 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..