Jump to content
Masatenisi.org Forum

Dizlerimdeki Problem

Recommended Posts

Herkese merhabalar

Dün sabah saatlerinden itibaren dizlerimde bir problem başladı. Sanki kramp girmiş gibi ama diz kapaklarının altında. yürürken ve ayakta dururken kendini hissettiriyor. Diz çökerken, dizimi kırarken ise diz kapaklarımda acı veren(dayanılmaz değil) bir gerilim hissediyorum. Önceki gün çok yoruldum ondandır dedim.(Yorulmamın sebebi masa tenisi değildi 1 haftadır oynamamıştım da) Akşam 22.30-00.00 arası da masatenisi oynadım. Ayaklarımın çalışmasını engellediği halde çok zorlamamaya çalışarak oynadım. Uyuyup uyanınca biraz da kalsiyum-magnezyum falan alınca geçer diye düşündüm onları da aldım yatmadan. Sabah kalktığımda Sağ ayağımda azalmış ama sol ayağımda artmış durumdaydı. Aklınıza gelen bir şey var mı? Ne yapabilirim? Bugün veya yarın doktora gideceğim ama sizin de görüşlerinizi almak istiyorum. Daha önceki yazıları okudum. Endişelerim daha da arttı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ozgur gecmis olsun bende de diz problemi var. Ama tarifle binbir cesit diz problemi arasindan ne oldugunu bilemeyiz.

Kilo almak , sirtinda yukle uzun sure ayakta kalmak, sert zeminde oynamak, darbe emişi zayif ince tabanli ayakkabi kullanmak, ayagin içe basmasi veya fazlaca disa basmasi vs vs... boyle diz problemlerinin sebebi cok cesitli ortaya cikan sorunun cesidi de cok farkli. İnsallah zorlamaya baglidir da dinlenin e gecer. Bol bol lasonil sür ve dinlen...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Herkese merhabalar

Dün sabah saatlerinden itibaren dizlerimde bir problem başladı. Sanki kramp girmiş gibi ama diz kapaklarının altında. yürürken ve ayakta dururken kendini hissettiriyor. Diz çökerken, dizimi kırarken ise diz kapaklarımda acı veren(dayanılmaz değil) bir gerilim hissediyorum. Önceki gün çok yoruldum ondandır dedim.(Yorulmamın sebebi masa tenisi değildi 1 haftadır oynamamıştım da) Akşam 22.30-00.00 arası da masatenisi oynadım. Ayaklarımın çalışmasını engellediği halde çok zorlamamaya çalışarak oynadım. Uyuyup uyanınca biraz da kalsiyum-magnezyum falan alınca geçer diye düşündüm onları da aldım yatmadan. Sabah kalktığımda Sağ ayağımda azalmış ama sol ayağımda artmış durumdaydı. Aklınıza gelen bir şey var mı? Ne yapabilirim? Bugün veya yarın doktora gideceğim ama sizin de görüşlerinizi almak istiyorum. Daha önceki yazıları okudum. Endişelerim daha da arttı.

Geçmiş olsun...

Bence bir Dr.git adam akıllı baksınlar...

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

futbol yok, kilo da yok, ama problem salı başladı, haftasonu hayatımda geçirdiğim en pasif haftasonuydu. fiziksel olarak hiç bi şey yapmadım neredeyse. pazartesi günü ise çok yorucu ve hareketli bir gündü. pek bir şey de yiyememiştim. (21 saatte sadece bir kaç bisküvi ve sonunda bir akşam yemeği) akşam bacaklarım ağrıyordu biraz. ertesi gün de problem başladı. herhalde ondan

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Dizlerindeki ağrı muhtemelen biraz dinlenmeyle geçecek bir ağrıdır. Ben de 3-4 yıl aradan sonra halı sahada maç yapmıştım, 7-8 gün dizlerimde menisküs ağrısı gibi ağrı hissettim. Menisküsle nasıl karşılaştırdın dersen, hangi durumlarda ağrıdığını bu işten anlayan bir arkadaşa söylediğimde, direk menisküs ağrısı onlar dedi. 7-8 gün hiç spor yapmadım ve sonunda geçti şükür. Seninki de muhtemelen geçecektir ama gidebilirsen bir doktora gidip göstersen tabii ki daha iyi olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

merhaba..dizlerinizde şişlik(diz kapağınızın etrafına bastırdığınızda yumuşak dokuda bariz iz kalması;sıvı birikimi benzeri bulgular)..ısı artışı(her iki diz arasındaki farklılık veya diz kapağının biraz altı ve üstü ile olan bölgesel ısı farkı)..renk değişikliği(kızarıklık..morarma..vb.)..hareket ederken kıtırtılı bir ses (karda yürüyen insanın çıkardığı ses benzeri)..diz kapağınıza yukarıdan dik olarak bastırdığınızda yoğun ağrı..merdiven inip çıkarken takılma ve boşalma(boşluğa basma gibi) hissi..dizinizi tam olarak düzelliğinizde diz kapağınızın hemen altında kavak kemiğinizin üst tarafında bölgesel ağrı...oluşuyorsa bir doktora danışınız..hatta bu doktor bir ortopedist yada fizik tedavi hekimi olsun..sağlıklı yaşamlar..diz ağrılarının nelere bağlı olabileceğine dair birçok neden..birçok teşhis..ve birçok farklı tedavi yaklaşımı vardır..ağrılarınız geçerse ve tekrarlamazsa ne ala..fakat ufak tefek adaptasyonlarla da spor hayatınıza devam edebilirsiniz..oynadığınız zamin bilgisinden tutun,ayakkabı seçiminize..yaşınız..cinsiyetiniz..vücut kitle indeksiniz..sistemik rahatsızlıklarınız..daha önce geçirilmiş travmaların varlığı..ayak deformiteleri..yanlış yüklenme..aşırı döndürücü ve zorlayıcı aktiviteler yapılıyor mu? ..vb..birçok şey size sorulacak ve en etkin tedavi gösterilecektir..daha doğrusu..böyle olması gerekir:)bu bilgilendirmeler eşliğinde bu sıkıntılr başgösteren herkese geçmiş olsun dileklerimle! (fizyoterapist Hüseyin)

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

merhaba..dizlerinizde şişlik(diz kapağınızın etrafına bastırdığınızda yumuşak dokuda bariz iz kalması;sıvı birikimi benzeri bulgular)..ısı artışı(her iki diz arasındaki farklılık veya diz kapağının biraz altı ve üstü ile olan bölgesel ısı farkı)..renk değişikliği(kızarıklık..morarma..vb.)..hareket ederken kıtırtılı bir ses (karda yürüyen insanın çıkardığı ses benzeri)..diz kapağınıza yukarıdan dik olarak bastırdığınızda yoğun ağrı..merdiven inip çıkarken takılma ve boşalma(boşluğa basma gibi) hissi..dizinizi tam olarak düzelliğinizde diz kapağınızın hemen altında kavak kemiğinizin üst tarafında bölgesel ağrı...oluşuyorsa bir doktora danışınız..hatta bu doktor bir ortopedist yada fizik tedavi hekimi olsun..sağlıklı yaşamlar..diz ağrılarının nelere bağlı olabileceğine dair birçok neden..birçok teşhis..ve birçok farklı tedavi yaklaşımı vardır..ağrılarınız geçerse ve tekrarlamazsa ne ala..fakat ufak tefek adaptasyonlarla da spor hayatınıza devam edebilirsiniz..oynadığınız zamin bilgisinden tutun,ayakkabı seçiminize..yaşınız..cinsiyetiniz..vücut kitle indeksiniz..sistemik rahatsızlıklarınız..daha önce geçirilmiş travmaların varlığı..ayak deformiteleri..yanlış yüklenme..aşırı döndürücü ve zorlayıcı aktiviteler yapılıyor mu? ..vb..birçok şey size sorulacak ve en etkin tedavi gösterilecektir..daha doğrusu..böyle olması gerekir:)bu bilgilendirmeler eşliğinde bu sıkıntılr başgösteren herkese geçmiş olsun dileklerimle! (fizyoterapist Hüseyin)

çok teşekkürler, bakalım tekrarlarsa gidicem ama hemen gitmek de istemiyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

sadece oturdum ve bekledim. dizlerimi zorlayacak tüm hareketlerdden kaçındım

Bende aynısını yapıyorum iyleşiyor ama birazcık zorlasanız yada ufak bir depar atsanız ağrı geri geliyor insan sağlığının kıymetini kaybedince anlıyormus

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

herkese selam.önce gecmis olsun diyim,sanki benim problemimi birisi benim yerime yazmis gibi geldi okurken.bende 2 yildan beri dizlerden cekiyorum.eger dizilerinde agrilar basladiysa bu zaten birseylerin ters gittiginin sinyalleridir,genelde dizdeki asinmayi haber veriyor bu agrilar yapilacak cok fazla birsey yok buna bir ortopediye baktir ama güvenilir olsun,cünkü cogu hemen ameliyat yapmak istiyor.eger antremanlara devam ediyorsan bunu mutlaka fizik kondüsyon yaparak desteklemelisin yoksa agrilarin geri dönmesi fazla sürmez.özellikle bacaklari güclendirmelisin bu cok önemli ben masatenisini 15 yil aktif oynadim ben böyle yapiyordum hic problem yasamadim o zamanlar.ama bir 5 yil ara verip tekrar basladigimda dizlerim basima dert oldu.anliyacagin vücuttaki kaslarin tümü zayiflamis nerdeyse.3-4 hafta sürmedi dizler beni bitirdi,agrilar dayanilmazdi tarif edemem .simdi tekrar bacak kaslarimi güclendirmeye calisiyorum ama masatenisini bir daha oynayabilirmiyim bilemiyorum. herkese tavsiyem masatenisi oynamaya devam edecekseniz bacaklarinizi kesinlikle güclendirin yoksa er veya gec böyle sorunlarla karsilasabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

günlük ayakkabılarını topuksuz ama altı darbeleri iyi emecek olanlardan seç. Masatenisi ayakkabını da öyle...

cushion shoe, knee pain falan diye aratırsan bir sürü ayakkabı çıkar.

Bende topuğu çok hafif daha yüksek bir mizuno vardı ve diz ağrılarıma iyi gelmedi daha düz tabancı bir acisc aldım rahat ettim.

ama günlük ayakkabılarımı da değiştirdim. Hem botum hem ayakkabım darbeleri iyi emiyor ve yeri bana hissettirmiyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..