Jump to content
Masatenisi.org Forum

Adım Adım Masa Tenisi

Tufan Yalcin

Recommended Posts

Arkadaşlar, yıllarca A milli takımda sporcu olarak başarılara imza atan, masa tenisi federasyonunda eğitim ve teknik kurulunda görev yapan ve halen Çukurova Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor yüksekokulunda öğretim görevlisi olarak masa tenisi sporuna hizmet eden hepinizinde zaten tanıdığı değerli arkadaşlarım Sunay Atakan ve eşi Müge ATAKAN " Adım adım masa tenisi " adı altında çok güzel bir eğitim kitabı hazırladılar.

Bu kitapta, aklınıza gelebilecek soruların cevaplarını nerede buluruz diye aramanıza gerek kalmayacak kadar önemli ve faydalı bilgiler var. Her konuda anlaşılır, resimli ve net bilgiler verilmiş.

Masa tenisinin tarihçesi, kullanılan malzemeler ve boyutları hakkında bilgiler, oyun kurulları, ulusal ve uluslar arası yönetmelikler, teknik taktik, temel eğitim bilgileri ( özellikle yeni çocuk yetiştirecek arkadaşlar için önemli ), raket seçimleri, oyun stilleri, antrenman çalışmaları, müsabaka sistemleri, kurallar, özel antrenman bilgilerinden tutunda sakatlıklara kadar tüm bilgiler 250 sayfaya sığdırılmış.

Bu kitap masa tenisi antrenörlerinde, beden eğitimi öğretmenlerinde, sporcularda ve bu spora meraklı herkeste bulunması gerekli olan güncel bilgilere sahip bir kitap. Masa tenisi federasyonu bu kitaba antrenörlük kurslarında ve çeşitli etkinliklerde de herkesin sahip olmasını sağlayacak.

Ben Ankara'daki tüm arkadaşlar için çok adet kitap siparişi verdim. Forumdan arkadaşlar içinde isteyen olursa benden alabilir.

Müge ve Sunay'a bu faydalı kitabı masa tenisine kazandırdıkları için teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tufancım bana 1 adet göndererek başlayabilirsin mesela..

Teşekkürler şimdiden..

Müge ve Sunay Atakan'ı da böyle bir projeye girerek Masa Tenisine verdiği emeklerden dolayı tebrik ederim. Çok çok iyi oldu..

Tufan abi, bana da. Saadettin abi kabul ederse iki tane gönderin. Ben Saadettin abiden alayım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

Osmaniye de yapılan Antrenör kursunda Sn.Sunay ve Müge ile tanıştım.Her ikisininde masatenisine bakış ve teknik yaklaşımlarını takdir ettiğimi belirtmek istiyorum.Halen Çukurova Üniversitesi Öğretim görevlisi olarak çalışan sevgili hocalarımızın kitabınıda takip ediyor ve merakla bekliyordum.Kendisi ile hemen temas kuracağım.Ellerine sağlık.Şimdiden tavsiye edebilirim.

Sevgi saygılar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tufan Bey veya ondan kitabı alabilecek birileri önümüzdeki hafta 1.lig maçları için İzmir'e geldiklerinde alabilirim. Böyle birisi var mı?

Ömer hocam 1. lig maçlarına federasyondan Serdar Albayrak hocam gelecek Tufan kendisi ile sürekli görüşüyor Serdar hoca ile gönderebilir. Tufan ile iritbat kurup söyleyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Böyle bir kitabı hazırladıkları için Sunay Atakan ve eşi Müge ATAKAN'a çok teşekkür ederim. Ayrıca bunu bizlerle paylaşmasında emeği geçen Tufan Abi sanada teşekkürler. Merak ettiğim bir çok sorunun cevabını bulabileceğimi umuyorum. Bende bir tane almak isterim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Böyle bir kitabı hazırladıkları için Sunay Atakan ve eşi Müge ATAKAN'a çok teşekkür ederim. Ayrıca bunu bizlerle paylaşmasında emeği geçen Tufan Abi sanada teşekkürler. Merak ettiğim bir çok sorunun cevabını bulabileceğimi umuyorum. Bende bir tane almak isterim.

Kitabı Saadettin arkadaşıma gönderdim. Mesajlaşıp ondan alabilirsin. Ayrıca Ongun ve Bora sizinkilerde onda :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sağol Tufan abi, sağol Saadettin abi, sağol, sağol, sağol !!!

Bora, Saadettin abi'den benimkini de alır, Göztepe Veteran'da Ozan'a teslim eder, Ozan Emre'ye bırakır, Emre FB Veteran'a götürür, Mehmet abi dernekten alıp Zinde Spor'da Hakan Kırık'a bırakır, Hakan abi Tahsin'e bırakır, Tahsin Haydarpaşa Veteran'da Cengiz abi'ye bırakır, Cengiz abi Tuncay abi'ye, Tuncay abi Bayrampaşa İBB'de Serhat abi'ye bırakır, Serhat abi Selim abi'ye götürür, Selim abi Cumartesi UPS'de Sevan'a bırakır, Sevan Nurullah hoca'ya teslim eder, ben Nurullah hoca'dan alırım. Ücretini Nurullah hoca'ya veririm, O Sevan'a, Sevan, Selim abi'ye...

Yada ben Saadettin abi'den alayım sizi hiç uğraştırmayayım.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sağol Tufan abi, sağol Saadettin abi, sağol, sağol, sağol !!!

Bora, Saadettin abi'den benimkini de alır, Göztepe Veteran'da Ozan'a teslim eder, Ozan Emre'ye bırakır, Emre FB Veteran'a götürür, Mehmet abi dernekten alıp Zinde Spor'da Hakan Kırık'a bırakır, Hakan abi Tahsin'e bırakır, Tahsin Haydarpaşa Veteran'da Cengiz abi'ye bırakır, Cengiz abi Tuncay abi'ye, Tuncay abi Bayrampaşa İBB'de Serhat abi'ye bırakır, Serhat abi Selim abi'ye götürür, Selim abi Cumartesi UPS'de Sevan'a bırakır, Sevan Nurullah hoca'ya teslim eder, ben Nurullah hoca'dan alırım. Ücretini Nurullah hoca'ya veririm, O Sevan'a, Sevan, Selim abi'ye...

Yada ben Saadettin abi'den alayım sizi hiç uğraştırmayayım.

Bu arada ben sarhoş oldum....Kimde bu kitap...Bir de bu kitap kimindir..Kitabın temeli nedir,sağlammıdır..Bu kadardar dolaşmaya dayanacak mıdır..Dırdır vırvır..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

Kitaplar (2 Adet aldım) elimde .Sn.Sunay ve Sn.Müge ATAKAN ın ellerine sağlık.Benim değerlendirmem bu kitabın başlangıç olarak yeterli olduğu yönünde.Ancak eleştirisi yapılacak tek şey kitabın mutlaka bir eğitim CD si ile desteklenmesi yönünde olacaktır.Kaldı ki Sn.Sunay hocamızın bu tür bir multimedya çalışmasını yapacak yer,elemen ve teknik donanıma sahip olduğunu düşünüyorum.Kısmet belki ikinci kitap ile bu eksiklik giderilebilir.Biz youtube da bu konuda elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.

Sevgi ve saygılarımla

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

Kitaplar (2 Adet aldım) elimde .Sn.Sunay ve Sn.Müge ATAKAN ın ellerine sağlık.Benim değerlendirmem bu kitabın başlangıç olarak yeterli olduğu yönünde.Ancak eleştirisi yapılacak tek şey kitabın mutlaka bir eğitim CD si ile desteklenmesi yönünde olacaktır.Kaldı ki Sn.Sunay hocamızın bu tür bir multimedya çalışmasını yapacak yer,elemen ve teknik donanıma sahip olduğunu düşünüyorum.Kısmet belki ikinci kitap ile bu eksiklik giderilebilir.Biz youtube da bu konuda elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.

Sevgi ve saygılarımla

Çok haklısın Aydın abi;kitabın teorik olarak herhangi bir sıkıntısı yok lakin teknik beceriler multimedya görselleriyle desteklenmediği sürece, kelimelerin mezar taşlarını dahi kaldırsak, tahayyülü imkansıza yakındır birtakım hareketlerin (o:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 months later...
  • 6 months later...
  • 3 years later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..