Jump to content
Masatenisi.org Forum

Donic Acuda S2 & Yasaka Rakza 7

Recommended Posts

Donic Baracuda kullanan ve bu lastiği beğenen biri açısından yukarıdaki 2 lastiği kıyaslayabilirmisiniz acaba (dayanıklılık,spin,kontrol,hız).Sanırım bu lastikler birbirine benzerdir.

Baracuda ile oynamaktan son derece memnunum , yalnız kenarlardan sürekli bişeyler dökülüyor.Fazla dayanıklı değil galiba.Diğer lastikler de böyle ise baracuda ile devam etmeyi düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Rakza 7 ile bir süre oynadım. Dayanıklı bir lastik. Orta sert süngerli ve çok dinamik bir yapısı var. Benim üst yüzeyi sert ve genel olarak biraz esnek olan dawei genote f tahtaya fazla hızlı gelmişti.

Dayanıklı derken yırtmaya çalıştın yırtılmadı mı yoksa çok oynadın eskimedi mi :D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Değerlendirmesi Onur Zaim abim yapmıştı.

Pryde, kontrol ve gerektiğinde güçlü vuruşlarla rakibi avlamak için daha uygun bir lastiktir. Bloktaki kontrolü benim için en önemli özelliği oldu. Sayıyı rakibin zayıf toplarından alan, spinli vuruşlar yerine smaç ve şutopları tercih eden oyuncular tercih etmelidir.

Razka 7 ise spini ön planda tutan oyunculara göre bir lastiktir. Bence yakın masa ve yüksek kalitede top spin yapmak isteyen oyuncuların denemesi gerek bir lastik.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Daha önce backhandimde donic coppa platin kullanmış ve çok hoşuma giderek oynamıştım. Özellikle, backhand spin atak ağırlıklı değilde, şut top ve blok tercih edip, zaman zaman da "kuvvetli olmasa da" spin yapan özetle backhandde idare edip top dağıtmaya çalışan biri olarak stilime uygun olduğunu görmüştüm. Donic yeni serisinde bu grubu geliştirerek acuda serisi olarak çıkardı. Acuda S2 bu serinin S1'e göre daha yavaş ve daha kontrollü olan çeşidi. Hızdan çok kontrol isteyenler için güzel bir tercih. Hızdaki eksikliğini ise hızlı bir tahta ile (benim yaptığım gibi) rahatlıkla telafi edebilirsiniz. Spin olarak "tenergy" gibi veya çin lastikleri gibi spin beklemeyin. Şu an backhandimde coppa platinden sonra Acuda S2 kullanmaya başladım ve oldukça da memnunum. Son olarak dayanıklılığı konusuna değinmek gerekirse, şimdiki lastiklerde eski lastiklerin (sriver, tackiness gibi) dayanıklılığını beklemek hayal. Ancak, önceki seri donic lastiklerine göre hem kullanım ömrü anlamında dayanıklılığının hem de kenarlarından kopma dökülmeler anlamında dayanıklılığının artırılmış olduğunu ve tatminkar seviyede olduğunu söyleyebilirim.

Rakza kullanmadığım için bir yorum getiremeyeceğim.

Şimdilik paylaşabileceklerim bu kadar. Kullanan diğer arkadaşların katkıları olursa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 9 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..