Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yurtdışı Alışveriş

Recommended Posts

Merhaba,

Daha önce yurtdışından çeşitli ekipmanları daha uygun fiyata alabiliyordum ancak en son çıkan gümrük yasası nedeniyle

"Posta/hızlı kargo eşyası için muafiyetin kapsamı nedir?

Türkiye Gümrük Bölgesindeki bir kişiye posta ya da hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gelen, gümrük kıymeti gönderim başına toplam 75 Avro’yu geçmeyen eşya önemli değeri olmayan eşya olarak kabul edilmekte ve muafiyet tanınmaktadır.

sınır nedeniyle ekipman siparişlerini yurtdışından veremiyorum. Sizlere sormak istediğim masatenisi ekipmanlarının gümrük durumu nedir bu kanundan sonra sipariş veren oldu mu?

İlgilenen herkese teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...
  • 4 years later...

Arkadaşlar ben bazen Amerika'dan ürünler satın alıyorum ve arkadaşımın tavsiyesiyle keşfettiğim viabox.com sayesinde de Türkiye'ye çok uygun fiyatlara getirebiliyorum. Hem kargo takibi uygulaması hem de üyeliğin ücretsiz olması çok hoşuma gitti. Bir sorun olduğunda da hemen yardımcı olmaya çalışıyorlar. Müşteri memnuniyeti çok önemli gibi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Ben aslında Türkiye'de olan ürünleri Türkiye'den almayı tercih ediyorum.

Yurtdışından sadece burada bulamadığım ürünleri sipariş ediyorum. Gerçi o arada kargo limitini doldurmak için ya da çok özel promosyona girmiş ürünler varsa, onları da alıyorum.

Ancaak an itibarı ile İngiltereden ekipman almak için çok müsait bir zaman!

Eğer güvenilir İngiliz siteleri bilenler varsa (£ ile satış yapan) lütfen paylaşsın.

Bu vesile ile henüz uyanmamış olanları da uyandırmış olayım

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

http://www.teessport.com/

buradan alışveriş yapabilirsin. Peki neden en müsait zaman indirim falan mı var?

Teşekkürler.

İngilizler EU'dan çıkma kararı alınca, Pound bir anda yaklaşık %10 düştü. Belki daha da düşecek.

Bu durumda ingilizler tüm ürünlerde % 10 civarı indirim yapmış oldular

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İngilizler zaten fazlaca pahali sattiklarindan bir anlam ifade edecegini dusunmuyorum

1 pound şu an yaklaşık 4₺. Aslında ben bunu yazdığım zaman 3.95 civarı idi.

Aşağıdaki linkte Tenergy 05 fiyatı var. Gönderir göndermez orasını bilemem ama fiyat hiç de pahalı değil

http://thorntonstabletennis.co.uk/product/butterfly-tenergy-05/

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yahu ben de kullanmıyorum. Aslında kullanmasına kullanırım da ( zaten lastik koleksiyonum var ) böyle sanki ustalara özeniyomuş gibi görünmek istemem.

Orada örnek vermemin sebebi, herkesin fiyatını bildiği, cumhuriyet altını gibi bir şey olması...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aşağıdaki linkte Tenergy 05 fiyatı var. Gönderir göndermez orasını bilemem ama fiyat hiç de pahalı değil

Bu siteyi yeni gördüm. Fiyatlar bence çok cazip. Sitenin güvenilirliği hakkında bilgim yok (orijinal ürün satma vs konularında).

Eğer güvenilir ise sırf denemiş olmak için sipariş verebilirim.

Sonradan farkettim. Euro gibi düşünmüşüm :pembe: .

Hala uygun ama çok cazip dedirtecek kadar değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu sitenin kargo ücretini göremedim. Belli bir meblağın üstündeki alışverişlerde bedava kargo uygulaması varmı?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben sonradan bu siteyi inceledim. İnanılmaz indirimli ürünler var.

Ağzımın suları akmaya başladı parmağım titremeye başladı ki, gönderi yapılan ülkeler arasında Türkiye'nin olmadığını gördüm.

Dolayısı ile ilk nöbeti atlatmış oldum :)

Fakat haftasonu yine kaşıntılar ve ter dökme durumu başladı :)

Sanıyorum Pazartesi günü telefon açıp, hesap soracağım. Niye buraya göndermiyolar?

Bakalım eğer bir netice elde edersem, burada paylaşırım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yanlıs anlamayın merakımdan soruyorum (aynı yollardan gectigimizi var sayıyorum) su ana kadar deneyip de bahane bulmadıgınız bir ekipmanınız olmadıgına gore yeni bahaneler uretmek icin mi bakıyorsunuz yoksa benim bilmedigim farklı bir amacınız mı var :D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yanlıs anlamayın merakımdan soruyorum (aynı yollardan gectigimizi var sayıyorum) su ana kadar deneyip de bahane bulmadıgınız bir ekipmanınız olmadıgına gore yeni bahaneler uretmek icin mi bakıyorsunuz yoksa benim bilmedigim farklı bir amacınız mı var :D

Pek tabii ki yeni bahanelere ihtiyacım var. Özellikle de bazı acayip servisleri benim adıma karşılayacak bir lastik henüz bulamadım. Sonra gördüm ki koleksiyonumda uzun pütür eksikliği var. Ayrıca almış olduğum bazı lastiklerin farklı kalınlıklarını da denemeden tü kaka demek istemiyorum. Diğer yandan o kadar lastiği yapıştıracak tahtam yok. 3 tane tahta ile insan içine çıkmaya utanıyorum :) ( Konunun nereden geldiğini bilmeyen arkadaşlar lütfen ciddiye almasın. Yukardaki satırlar kendi kendimle alay etmek için...)

Şaka bir yana, özel indirim kısmında çok ucuza tekstil ürünleri var. Üstelik seçenekler arasında 4XL da var :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 10 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..