Jump to content
Masatenisi.org Forum

Bryce Fx'e Benzeyen Başka Lastikler Varmı?

Guest Erman

Recommended Posts

Selam Arkadaşlar;

Bryce fx'le oynamaya başladığımdan beri oyunumda gelişmeler oldu fakat yeni bir bryce fx almak pahalı.Onun yerine daha makul fiyatta onun özelliklerinde lastik varmı?(örn: donic, stiga ....) Arkadaşların yardımını bekliyorum. :bye:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim görüşüme göre Erman Bryce Fx le bire bir ikame olabilecek bir lastik söylemek çok zor..Fakat aynı seviyede olmasada tarz olarak Bryce ürününe yakın birkaç lastik belki sayılabilir...Donic F1(Brycea göre oldukça yumuşak),stiga neos sound,V-stage,Hızlandırıcılı bir butterfly tempest,andro revolution fire.Fakat bunların hiçbiri tabiki bir bryce fx'in yerini tam olarak alamıyacaktır...

:thup::D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Soğolun Arkadaşlar fakat bryce fx 60-70 ytl civarı ve çok pahalı o yüzden değiştirmek istiyorum yoksa bir numara bryce fx :thup:

Ya ben 55'e satıyolar falan diye bi duyum aldım ama ne zamandan beri toptancıları aramam.Ben de Bryce Fx'ile oynadım; çok güzel bir lasitkti.Ama bunun yerine Bryce almak daha makul.Çünkü Bryce Bryce fx'den üstün bir lastik.Dediğinde haklı olabilirsin.Bunun yerine Mendo Mp, Mark V Stage gibi lastikleri düşünebilirsin.Zira Mendo Mp ile oynadım.Hızlı bir lastikti.Fakat bir Bryce değil.Bence Mendo Mp'yi düşün.Ama oynamadan alma derim ben.Ha bu arada ben siyahını denedim; siyah/kırmızı farkediyor.Yani kırmızı alırsan daha dinamik olabilir.Bence güzel bir lastik.Hem de benim denediğim lastik biraz eskiydi :lol: Yani kırmızı,hızlandırıcı zamkla kullanılan, yeni bir :D: Mendo Mp işini görecektir.

bence de değiştirme..ne kadar benzese de yine de yeni lastiğe alışman vakit alacaktır...

Erdem abi merhaba,

Lastiklerden daha çok tahtaların hız/kontrol konusunda etkili olduğunu söyleyebilirim.Bu yüzden pek zaman almaz.Ama Sriver Fx ile Sriver EL arasındaki farkı anlamayacak kadar da değil.

İnşallah yardımcı olmuşumdur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

h3 pro

Merhaba Sinan, sana birkaç sorum var;

1)H3 Pro hangi markanın?

2)H3 Pro ile oynadın mı?

3)H3 Pro ile ilgili konuları ezberledin mi?

Eğer bu sorulara olumlu bir cevabın varsa bu mesajı daha ayrıntılı bir "mesaj" yazardın.Bu mesajı yazmadan önce senin 55 mesajına baktım.Hepsi 3-4 cümlelik yardımcı olmaktan daha çok "istatistiki bilgileri arttırmak" gibi bir düşüncen var galiba.Eğer olumlu bir cevap yazmak istiyosan(ki bak Tackfire nickli arkadaşımız bir sürü lastik saymış sana hediye edilen Neos Sound da var mesela onunla ilgi bilgi verebilirdin)İyi bir araştırma yapman lazım.Zira Bryce Fx OFF ve OFF+ oyun düzeninde güçlü bir lastik.Yanlış bilgi vermemek lazım.

Bence Mendo Mp'yi sen iyice düşün.Ama deneme imkanın yoksa yabancı sitelere konu aç bu lastikle ilgili.Zira bu lastik Bryce Fx kadar hızlı(ya da çok az bir fark var)Bence denemeden veya benden başka birkaç kişinin daha yorumunu almadan alma.Mark V Stageyi de düşün.Zira bunu birçok kişi kullanmış veya kullanıyor.

:bye:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

üstüne basa basa söylüyorum lastiğini kesinlikle değiştirme üstelikuzun zmandaır oynuyorsan çok büyük hata yaparsın. 2 gün önce bir abiye yeni lastik geldi bryc fx lastiği ben yapıştırdımbende bryce fx le oynuyorumyenisiyle biraz oynadımmükemmelatıyor hızı zaten süper. bryce alışmışsan diğer lastiklere belki hemen uyumsağlayamazsın ama yinede karar senin :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

cako haklı...her lastiğin ayrı özelliği var...ben birkaç tane değişik lastikle oynadım...her değiştirmemde bir hayli zorlandım..en son bryce fx aldım cako'nun tavsiyesiyle...hatta forum buluşmasında onun lastiğini takıp denedim sonra aldım...hala da tam alışmış değilim..seviyemin üstünde bir lastik...ama seviyene uygun olan bir lastik bile alsan alışman zaman alır...sen en iyisi gel devam et lastiğine memnunsan

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

V-Stage-Bryce Karşılaştırması

Kısa sürelide olsa 2 lastiğide deneme fırsatım oldu.(Kesinlikle 2 lastikte bana uygun değil)

Gördüğüm kadarıyla,

1) V-stage %10 Bryce'dan daha yavaş.

2) V-stage eğer, Bryce'da hızlandırıcı zamk kullanmassanız Bryce'dan daha hızlı.

3) V-stage,Brycea göre daha fazla spin üretiyor.

4) Bryce, V-stage'den daha az kontrollü bir lastik.

5) Bryce v-stage'e göre daha dayanıklı bir lastik.

:thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şu bryce'la oynamayı oldum olası beceremedim..Yok olmuyor,olmadıda...Diyeceksiniz stilini kaldırmıyorsa oynayamassın.Ama beni görenler neden Bryce kullanmadığımı soruyorlar..Ah bir kullabilsem..Çözümmü? bol antreman..Nerde zaman...Offf..Ama and olsun vakit ayırıp kullanacam bu lastiği..yeter gari..

:uzgun:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 months later...

Gallardo Tension olabilir. Donic in Bryce fx e cevabıymış. mytabletennis.net sitesindeki bir adamın klubundeki bir adamın sponsoru Butterfly ken Donic olmuş.. o da bryce fx den Gallardo Tension a geçmiş.. arada 10 avro civarı fark var..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şu bryce'la oynamayı oldum olası beceremedim..Yok olmuyor,olmadıda...Diyeceksiniz stilini kaldırmıyorsa oynayamassın.Ama beni görenler neden Bryce kullanmadığımı soruyorlar..Ah bir kullabilsem..Çözümmü? bol antreman..Nerde zaman...Offf..Ama and olsun vakit ayırıp kullanacam bu lastiği..yeter gari..

:uzgun:

bol idman yapmaktan geçiyor haklısın... illa masada olması gerekmez boş vakit mi buldun al ve raketi eline başla..umarım başarırsın...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ucuz bir lastik arıyorsanız v-stage ile karşılaştırmayı düşünmeyin bile çünkü v-stage bryce fx ten bile pahalı. Stiganın carbo sound iyidir fiyat 7-8 euro daha ucuz bryce fx e benzer bir lastik ömrü de yeterince iyi. Bunun dışında oynamadım ama donic gallardo veya andro quad serisi lastiklerin bryce fx e benzer özellikte olduğunu ve daha ucuz olduklarını biliyorum...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bryce'a benzer ama ucuz lastik arıyorsanız Nittaku Hammond kullanabilirsiniz. Çünkü fiyat olarak daha makul ve oynama pozisyonu açısından benzer özellikler gösteriyormuş. Bunu iki lastiğide kullanan bir oyuncu arkadaşım söyledi. Ama birebir karşılaştırma fırsatım olmadı. Fakat arkadaşımında sözünün güvenilir biri olduğunu ayrıca söylemeliyim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Sevgili Erman,Aslında mesele başladığın lastikle devam et meselesi değil.Oyun stillerine göre ekipmanlar üretildiğini düşünecek olursak önemli olanın oyununa uyan lastiği kullanman diyebiliriz.Oyun stilini ,ne zamandır oynadığını ve ne düzeyde oynadığını belirtirsen arkadaşlar konuyla ilgili değerli fikirlerini sunacaklardır. Gelelim lastiklerin fiyat hususlarına;butterfly ürünleri gerçekten diğer markalara nazaran daha pahalı.Ama bazı ürünleri gerçekten çok sağlam ve uzun süreye hitap ediyor.Başladığın lastikle devam et diyemeceğim çünkü fiyat ile ilgili sıkıntıdan yakınmışsın yani alternatif arıyorsun.Dolayısıyla Bryce lastiği ni birebir tutan bir lastik bulamayabilirsin belki ama diğer markalarda da bryce'a benzeyen lastikler mevcut.Hangileri dersen her markanın en hızlı lastikleri...( çin lastikleri hariç) Sen seç.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Selam Arkadaşlar

Dediğiniz gibi Fh dimi deyiştirmeyerek bryce fx le oynamaya karar verdim.Fakat bh için G 666 kullanıyorum.oğru vuruş tekniğini yaptığım zaman gerçekten % 90 buluyor.Fakat hep içimde kaldı şu bh için TSS kullanmak.İnşallah oda ileride olacak.Birde h3 bryce fx e benzemiyorbana göre .Yazdığınız yorumlara teşekkür ederim. :bye:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..