Jump to content
Masatenisi.org Forum

Kullanıp Beğenmedikleriniz

Recommended Posts

Tahta ve lastikleri deneyip yorum yapıyoruz. Bu sefer de beğenmediklerimizi sebepleri ile yazarsak iyi olur diye düşündüm. Yorumlara aldanıp aldığınız ama hayal kırıklığı yaşadığınız ekipmanlar, keşke almasaydım dediğiniz malzemeler hakkında hepimizin bilgi sahibi olmaya ihtiyacı var öyle değil mi?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

LKT Red Diamond, Yinhe Moon, Haifu Shark 3. Çinliler "su bazlı" işini çözemedi. Bana göre tuning olmadan beş para etmeyen, tuningli haliyle de anca 5 para eden lastikler.

Vega Pro. Çok hissiz ve yavaş.

Omega 4 Euro. Hızlı, spin iyi de his yok. Sanki eski nesil süngere sahip hızlı bir lastik gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Stiga'nın lastikleri. Hangisini aldıysam pişman oldum. Hele son aldığım (indirim cazip geldi) carbo sound ise o kadar kötü ki, hazır raket lastiği gibi bir şey. Yavaş, spinsiz, hissiz. Tuninglemek için sürmediğim şey kalmadı, tık yok.

Tahta: Çok para verip aldığım Amultart, Photino, Kreanga karbon gibi tahtalarda hiç bir artı özellik göremedim. Aksine ucuz herhangi bir çin tahtası gibi vibrasyonlu ve kontrolü düşük ama albenisi çok olan tahtalardı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Butterfly M.maze off carbon. yavaş his yok bana göre..255 Tl yi haketmiyor.TAHTA stiga,andro,tibhar gerisi yalan..dhs hurricane king(müthiş ve hurricane hao)

stiganın tüm lastiklerini sevmiyorum..

boost serisi iğrenç..

çin lastikleri 1 yıl kullandım oyun tarzı farklı alışırsan..düzgün ve teknik bir spin bloklanamayacak derecede sert ve devirli gider fakat ağır ve hissiz.

xiom omega 2 hiç birşeye yaramaz sadece şut ..çok hızlı hemen fırlatıyor dolayısıyla iyi spin atamıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

konu böyle devam ederse satın alacak ekipman kalmayacak :)

arkadaşlar beğenmediğiniz malzemenin yanına onun vaat ettiği özellikleri sunabilen eşi de yazsanız? photino kötü de aynı özellikleri sunan başka bir tahta varsa bilelim. mesela ben photino'yu denedim; aşırı agresif tahtalardan biri ve sınıfındaki karbon tahtalara göre daha hisliydi. eşine rastlamadım öyle bir tahtanın. ama daha ucuza alabileceğim benzer bir tahta varsa bileyim. Carbo sound da devrinin efsane lastiklerinden biriydi... neyse

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

konu böyle devam ederse satın alacak ekipman kalmayacak :)

arkadaşlar beğenmediğiniz malzemenin yanına onun vaat ettiği özellikleri sunabilen eşi de yazsanız? photino kötü de aynı özellikleri sunan başka bir tahta varsa bilelim. mesela ben photino'yu denedim; aşırı agresif tahtalardan biri ve sınıfındaki karbon tahtalara göre daha hisliydi. eşine rastlamadım öyle bir tahtanın. ama daha ucuza alabileceğim benzer bir tahta varsa bileyim. Carbo sound da devrinin efsane lastiklerinden biriydi... neyse

Photino: 7 mm kalınlığında, zylon fiber, üst katman hinoki, ortada kiri katmanı var. İnsan böyle kalın ve kompozit bir tahtadan biraz daha stabil ve tok bir his almak istiyor ama titreşim ve fırlatma etkisi yüzünden kontrol duygusunu yitiriyorsunuz. Mesela 4 te 1 fiyatına alabileceğiniz bir clipper ile daha tutarlı oyun oynayabilirsiniz. Photino ile blok yaparken topu çok fırlatıyor, smaçlarda ise titriyor ve güçsüzleşiyor, ben böyle hissettim.

Carbo sound 2.0 mm: O kadar hafif ki çift taraflı koyduğunuzda kuş gibi bir raketiniz oluyor. Üst lastik sert, kalın ve kauçuktan ziyade plastiği andırıyor. Antispin lastiği gibi topu tutmuyor ve kısa sürede terleme yapıp topu kaydırmaya başlıyor. Atış açısı alçak. Sünger ise epey yumuşak ve güçsüz. Sert lastik yüzünden topu süngere gömseniz de spin etkisi olmuyor.

photino'ya o kadar para vermektense clipper alıp oynarım daha iyi. Hiç olmazsa daha stabil ve tok hisli, bloklarda photino gibi fırlatmıyor, şutlarda ise photino'dan daha güçlü. carbo sound lastiğine devrinin efsane lastiği demek epey abartı olur sanıyorum. Belki yüz çeşit lastik denedim, bu kadar spinsiz ve hafif bir inverted lastik görmedim. Lastikten ziyade plastik desek daha doğru olur herhalde. Kırmızı olanı ilk gün tahtadan sökerken cart diye ikiye ayrılıverdi zaten.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Konu güzel açana teşekkürler...

Tahta:

Stiga Carbo 7.6 wrb: Yaklaşık 1,5 sene oynadığım bu tahta şut için iyiydi ancak içinin boş olmasından ötürü bana dengesiz ve hissiz geliyordu. Ayrıca çok fazla titreşimliydi. Bu yüzden spin yüzdem düşüktü. Eski tahtama dönünce çok rahatlamıştım. (BTY Gergely)

Lastik:

Bryce Speed FX: Tenergy leri denedikten sonra bu lastiğin Sriver FX ten bile daha performanssız ve spinsiz olduğu kanısındayım.

Not: Bu görüşler benim şahsi kanaatimdir kimse kızmasın :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kişisel tercihlerden bahsediyoruz. Ben bir lastiğe hissiz derim, diğeri çok spinli harika der. Tahtanın biri bana çok hissiz gelir öbürü topu çok iyi hissediyorum der. Tenergy'i hiç ama hiç beğenmeyen bir yığın oyuncu var. Tenergy şu an pazar lideri, yığınla klonu üretilmeye çalışılmış bir ürün.

Oyuncunun ne kadar olgunlaştığı da önemli. Temel vuruşlar hakkında hiçbir eğitimi/tecrübesi olmayan birinin o lastik iyi bu lastik kötü demesi çoğu zaman birşey ifade etmez.

O yüzden okurken seçici olmaya da çalışmak lazım. Başlık bana göre çok faydalı olmayabilir ama genel kanı olarak beğenilen veya beğenilmeyen ürünler hakkında az çok fikir verir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kullanıp beğenmedikleriniz değil de, beğenip de kullanamadıklarınız diye bir başlık açsaydınız keşke Tanju abi :salak: Lastik olarak Sinus Alpha kullandığım en anlamsız lastikti. Tahta olarak da Timo Boll Off- diyebilirim. Zaten 1 aya kalmadı çatladı kendiliğinden. Onun dışında da beğenmediğim tahta ve lastikler oldu ama gerçek performanslarını gösterebilecek şartları yaratmadığım için bana uymadılar belki de.O yüzden kötü deyip günahlarını almak istemem mübarek Cuma gününde :pembe:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Emre doğru söylüyorsun. Tabi bu konularda tecrübeli olanlar da yorumlarını yazması lazım. Bir de elbette kişisel tercihleri bir kenara bırakıp genel anlamda hayal kırıklığı yaratan, internetteki yorumları yansıtmayan tahta ve lastikleri belirtelim diyorum ben.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kullanıp beğenmedikleriniz değil de, beğenip de kullanamadıklarınız diye bir başlık açsaydınız keşke Tanju abi :salak: Lastik olarak Sinus Alpha kullandığım en anlamsız lastikti. Tahta olarak da Timo Boll Off- diyebilirim. Zaten 1 aya kalmadı çatladı kendiliğinden. Onun dışında da beğenmediğim tahta ve lastikler oldu ama gerçek performanslarını gösterebilecek şartları yaratmadığım için bana uymadılar belki de.O yüzden kötü deyip günahlarını almak istemem mübarek Cuma gününde :pembe:

Ohoo, Çağancım beğenip de kullanamadığım diye bir şey olur mu? Beğendiğim tahta ve lastiği öyle bir kullanırım ki hatta onlar eskimeden yedek bir kaç tane daha alıyorum. Tabi ekipman merakımız yüzünden denemediğimiz ekipman kalmadı gibi bir şey.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir lastik ya da tahta beğenilip tutulunca genellikle aynı isimde versiyonlarını çıkarıyorlar ama satış politikasından başka bir şey değil bence. Su bazlı geçişin ilk döneminde nimbus lastikler çok tutulmuştu, bu isimle tahtasını bile çıkardılar. Ben her zaman sonradan çıkan versiyonlara şüphe ile yaklaşıyorum. İnternette yorumları okuyorsunuz çok iyi, süper falan deniyor, alıp deniyorsunuz alakası yok. Son olarak aldığım yasaka mark 5 xs lastiği ile de aynı şeyi yaşadım. Mark 5'ten daha iyi diye yorumlar okudum, alakası yok. solvent bazlı yapıştırıcı, parafin tatbikinden sonra bile orijinal mark 5 lastiği performansının yanından bile geçmiyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Stiga Carbo 7.6 wrb: Yaklaşık 1,5 sene oynadığım bu tahta şut için iyiydi ancak içinin boş olmasından ötürü bana dengesiz ve hissiz geliyordu. Ayrıca çok fazla titreşimliydi. Bu yüzden spin yüzdem düşüktü. Eski tahtama dönünce çok rahatlamıştım. (BTY Gergely)

ben yaklaşık 8 ay 7.6 carbo kullandım. çin lastiğinden tutun, üzerine 1 çift vega asia gibi ağır sayılabilecek bir lastik koymama rağmen ağırlık merkezi tam istediğim yerdeydi. (sapa yakın) içinin boş olması da hiç rahatsız etmemişti. hisli olduğu söylenemez fakat (stiga hissi aldatıcı gelebilir belki ama) asla titreşimli değildir. bol katmanlı, ağır ve serttir. masa başında her tür lastikle rahatlıkla forehand vuruşları yapabilmeme rağmen backhand sorunsalım yüzünden vazgeçmek zorunda kaldım. lakin hala tadı damağımdadır. her an uygun bir backhand lastiği düşünüp eski tahtama dönebilirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu konuyu açmaktaki amacım tam olarak anlaşılamadı galiba. İnternetteki yorumlara bakarak satın alıp pişman olduğunuz, hiç de yazılanlar gibi olmayan, sizi hayal kırıklığına uğratan ekipman deneyimlerinizi konuşalım dedim. Böylece genelde istatistiksel olarak bir sonuca varılabilir. Örneğin stiga lastiklere istisnalar hariç, sıcak bakılmıyor diyebiliriz.

Şimdi, gergely kullanan birisine carbo 7.6 wrb verirseniz titreşimli ve dengesiz gelmesi gayet normaldir. Çünkü alakasız iki tahta bunlar. Burada savunmaya geçip "hayır carbo 7.6 wrb dengesiz ve titreşimli değil" dersek konuyu saptırıp başka yöne çekmiş oluruz. Ve bize bir şey kazandırmaz. Bora ve diğer tecrübeli arkadaşlar da bu açıdan deneyimlerini paylaşırsa forum olarak mutlu oluruz diye düşünüyorum. Kişisel tercihlerinizi bir kenara bırakın, kalın harflerle yazdığım cümleye odaklanın lütfen..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar bir de çin malı taklitleri var bu ekipmanların. Sahte olmadığından emin olarak yazdığınıza inanıyorum(çinde benim bile benzerimi yaptılar bir öğün yemek yiyor 3 saat uyuyor 15 saat tık demeden çalışıyomuş)

şaka bir yana: donic persson powerspeed kontrolü az bir tahta gerçi o fiyata o denli off bir raket daha var mı bilmiyorum. Düz saplı olanını almayın derim sap tutuşu el ortopedisi ile uyumlu değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

2-3 sene önce yorumlarda bryce kadar hızlı, uzun ömürlü ve yarı fiyatına diye methedilen nittaku hammond lastik almıştım. evet hızlı ve ilk günlerde spinli idi (speed glue etkisi). ama 2 ay sonra lastik yüzeyi top tutmaz oldu ve matlaştı. antispin lastiği gibi bir şey oldu.

Tahta saplarının ele oturmaması da ilginçtir. kong linghui special, timo boll spark ve nittaku acustik tahtaların flared sapları incecik gelmişti bana. Japonlar kendi kendi küçük uzuvlarına göre yapıyorlar herhalde bu sapları. denemeden almamak lazım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Genelde benim tekniğime uymadığı için ekipman sevmem. Yanlış fikir vermesin diye de buraya yazmam amaaa... Stiga kevtech tahta ayrı konu. Bu tahta tam bir facia! 105gram! çok ağır inanılmaz ağır, hem ağır hem de kafası ağır, bileğimi bir günde halletmişti ki kafası ağır stiga tahtalarla da problemim yoktur... Sadece bu da değil. Tahta servis karşılama, ittirme, yavaş blok falan gibi yapav yapılan vuruşlarda inanılmaz zıplak, çok atıyor ve hiçbir şey hissetmiyorsunuz. Ama oyun açılınca spin yapayım şut atayım dediğinizde o çok ağır ve çok atan tahta gidiyor kırılacak gibi titreşimli, yavaş, gene çok ağır abuk subuk bir tahta geliyor. Allahım tam bir facia!.. 30 dakika sabredebilmiştim ki hiç sevmediğim tahtayı bile en az 1 ay denerim ve nihayetinde tekniğim ve stilim o tahtaya uyum sağlar ve herşeye rağmen o tahtayı kullanmaya devam ederdim. Derhal bıraktığım ilk ve son tahtam olmuştu. Kendisini bir kez daha tebrik ediyor ve üreten stiga çalışanlarına "iyi" dileklerimi sunuyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Dün carbo sound'a iki kez daha hızlandırıcı yapışkan uygulayıp avalox p700 tahtamın forehandine yapıştırdım. Böylece toplam 5 kez yapıştırıcı sürmüş oldum. İlginçtir, daha önce beğenmediğim lastik şahane top hissetme, spin, hız ve ses kazandı. Tahtayla çok iyi uyum sağladı. İnanılmaz şutlar ve spinler çektim. Ötme sesine hayran kaldım. Forehand servislerim de oldukça spinliydi. Bloklarda falan harika kontrol vardı. Ama forehand taraftaki hafiflik gene de raketi dengesiz yapıyordu. Öbür tarafa da onun kadar hafif bir lastik yapıştırıp stiga tahtalar gibi kafa ağır bir tahta ile çok iyi olacağı düşüncesindeyim. Sonuç, solventlerin yasak olduğu günümüzde pek uygun olmayan ama turnuvalara katılmayıp benim gibi spor olsun diye oynayanlar için iyi bir lastik diyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 10 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..