Jump to content
Masatenisi.org Forum

Sette 10-0 Öne Geçseniz Bir Sonraki Sayıda Ne Yaparsınız?

Bora

100 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Bugün Liu Guoliang'ın Zhang Jike'ye taktik verirken de hatırlattığı ''bir sayı'' ilkesi , KÜLLİYEN MÜSABAKAYA YÖNELİK masatenisi anlayışının

temel tutumudur; masatenisi ralli sürecidir, gerisi laf-ı güzaftır, bu savaş yoludur, acı ve yıkım içerir, oyuncunun bir sayı alma (sayı vermeme) makinesi haline gelmesi sözkonusudur. Böyle bir oyuncu skor ne olursa olsun, hatta skorla ilgilenmez bile (hep ''hep bir sayı'' talimi yapmaktadır, bu açıdan 10-0 ken rakibe bir sayı vereyim''sportmenlik'' vd. gibi tutumlar o anki bir talim yapma fırsatının kaçması olarak değerlendirilir, savaşçı, kendini talimle bir kılıç gibi sürekli bilemelidir) yalnızca o an oynanan sayıyı almak için oynar- oynar bile diyemem çünkü böyle söyleyince sanki oyuncu - oynamakta-birşey yapmaktadır, hayır, onda sürüp gitmekte olan çalışmalarla artık refleksler haline gelmiş karşılıklar açığa çıkmaktadır, ''sayıyı almak'' gerçekleşir. Daima ''bir sayı'' almak, o sırada oynanan sayıyı almak için oynanır, bu aynı şeyin tekrar tekrar talimidir, rakibin düzeyi,sonra nasıl hissedeceği, skor, bunlara enerji verilmez.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Ben de vermezdim. Daha doğrusu o sayıyı almak için canımı dişime takacak halim yok tabi ki ama sayıyı karşıya vermezdim. Yani şöyle düşünüyorum; ben 10-0 gerideyken biri bana sayı versin istemem.Maç ne sebeple oraya gelmiş olursa olsun ( 10 sayıda fileden veya kenardan gelmez çok büyük ihtimal ) 11. sayının karşı tarafa lütfedilmesini gerektirmez kanaatindeyim. Yani kısaca empati yaptığımda kendime verilmesini istemediğimi başkasına verme taraftarı değilim :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 year later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..