Jump to content
Masatenisi.org Forum

Çoktop Antremanları

Guest IlkerKesen

Recommended Posts

Yaz geldi.Herkes tatile gitti.Bizde Turgay hocayla birlikte yaklaşık 90-100 topluk çoktop antremanı yapıyoruz.Fakat bişi soracam

1)Toplar adi bunlar benim tekniğimi geriletir mi?

2)Maçta ve normal antremanda yaptığım spinleri burda yapamıyorum;hocadan mı kaynaklanıyo?

3)Bu antremandaki kombinasyonlar nasıl olmalı?

4)Bu antremanın püf noltaları nelerdir?

İlginize şimdiden Teşekkürler. :alkis::bye:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yaz geldi.Herkes tatile gitti.Bizde Turgay hocayla birlikte yaklaşık 90-100 topluk çoktop antremanı yapıyoruz.Fakat bişi soracam

1)Toplar adi bunlar benim tekniğimi geriletir mi?

2)Maçta ve normal antremanda yaptığım spinleri burda yapamıyorum;hocadan mı kaynaklanıyo?

3)Bu antremandaki kombinasyonlar nasıl olmalı?

4)Bu antremanın püf noltaları nelerdir?

İlginize şimdiden Teşekkürler. :alkis:  :bye:

ilker git kendine top al ne kadar tutar 20 tane alsan 20 milyon 20 tane de hoca alsa 40, bir tane daha hocaniz var oburleride alsin al sana 500 tane top o toplar top degil ve seni geriletir :oogh:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ilker git kendine top al ne kadar tutar 20 tane alsan 20 milyon 20 tane de hoca alsa 40, bir tane daha hocaniz var oburleride alsin al sana 500 tane top o toplar top degil ve seni geriletir :oogh:

Bişeyi unutuyosun Romanya Bayan Genç Takımı o kırık toplarla Balkan Şampiyonu olmuş...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kötü topla oynamak tabiiki kötü ama iyi yanlarıda var.Mesela topun hiçbir zaman hangi açıyla sekeceğini tahmi edemezsin ,çünkü standart değil ,bundan dolayıda kendini otomatiğe bağlamadan her topa dikkat etmelisin.Stilinin oturuşması açısından pek iyi değil,ama maç ve dikkatinin artmast için birebir ,bence romen bayanların ardında yatan gerçek bu...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hocandan kaynaklanmıyordur...spinleri sen yaptığına göre...önemli olan maçlarda spin yapman...çok top idmanları senin normal bir idmana göre daha fazla topa vurabilmen için...tabi ki ayaklarının hızlanmasını da unutmamak gerek...o yüzden için rahat olsun...herşeyi bir anda elde edemezsin...sabretmelisin....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hocandan kaynaklanmıyordur...spinleri sen yaptığına göre...önemli olan maçlarda spin yapman...çok top idmanları senin normal bir idmana göre daha fazla topa vurabilmen için...tabi ki ayaklarının hızlanmasını da unutmamak gerek...o yüzden için rahat olsun...herşeyi bir anda elde edemezsin...sabretmelisin....

Ayaklarım konusunda pek fazla eksiğim yok aslında...

Son zamanlarda düzgün antreman yapamıyodum;dedim sonra hocaya böyle bi idman yapalım dedim ;): Hoca tamam dedi(zaten hoca pek oynamıyo bizle :uzgun: )Neyse şöyle söyliyeyim;

1)Son idman farke ettim de hocadan da bişiler kaynaklanıyo(topu havadan atıyo,ayrıca ben bh spini 1-2 adım geriden daha iyi çekiyom diyom hocaya ama...)

2)Ayrıca topları inceledim(çoğu kırık,38 mm,adi toplar)

İlker can't abound ball work. :pembe:

:bye:

Ayrıca daha çok top atacaz ama niye bunları etkili atmıyoruz???

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sen madem bu kadar iyi spincisin ve ayaklarında sorun yok; o zaman çok top çalışmak yerine sayıya dönük vuruşlar çalışman daha yararlı olabilir...servis ve atak şeklinde... :B:

Bunu hocaya söylüyeceğim Erdem abi

İlgin için teşekkürler :wee:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 20 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..