Jump to content
Masatenisi.org Forum

Gürhan Yaldız - Sergey & Alexander Savaliev

Bora

Recommended Posts

Bence Ruslar ders verdi.

Adamlarla ben de oynadım. Adamların servisleri hiç öyle muhteşem bilmemne değil. Gayet ortalama ve düz servisleri var. Ama çok çeşitli servisler. Backhand forehand, kısa uzun dolu boş vs...

Adamların öyle çok sert çok hızlı spinleri veya hareketleri de yok...

Peki nasıl herkesi yendiler? Çok basit, basit hata yapmayarak.

Dikkat edin adamlar basit hatayı çok zor yapıyorlar. Servisi asala aynı yere iki defa açmıyorlar.

Riskli bir hareket deneyeceklerse bunu 2-3 sayı öne geçmeden de yapmıyorlar.

Kesinlikle fantezi vuruşları yok.

Son sete kadar yaşlı olan rus kesinlikle fazla saldırmadı. İstese saldırırdı ama risk almadı. son set rahatlayınca saldırdı ve işi bitirdi.

Adamlar ne yapıyorsa tam zamanında ve yerinde yapıyor. Olay da bu zaten. Akıllı, temiz ve garanti oynadılar. Basit hata yapmadılar ve topu masada tuttular. Gösterişsiz bir oyuncu yaşlı olan rus turnuvayı set vermeden bitirdi...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim de dikkatimi çekti, servis mi saklıyor dedim ilk başta ama açı yanıltıyor, bir de rakip oyuncunun durduğu yerden bakmak lazım olaya..Öyle birşey olsa hem hakemler hem de rakip oyuncu illa ki itiraz ederdi..Bir de Gürhan Yaldız Sergey ile olan maçın son setinde rakibine oldukça sinirleniyor..Rakip oyuncu aldığı balık sayıdan sora ''yo'' diye bağırıyor, Gürhan Yaldız da sinirlenerek ''hem balık yapıyorsun, bir de ''yo'' diye bağırıyorsun'' diyor ve rakip oyuncu eliyle özür diliyor kendisinden..Salonda da kısa süreli bir sessizlik oluşuyor tabi smile.gif

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bora,

Paylaşım için teşekkürler,

Her iki Rus oyuncuyuda iyi tanıyorum. Zaten bunlar abi kardeş. Abiyle bu sene Fenerbahçe turnuvasında oynamış ve 3-1 kaybetmiştim. Yalnız bu adamın veteranlar dünya 5.si olduğunu belirtmek isterim. Gürhan onunla maçında çok hata yapmış ve belkide adamı tanımadığından yeterince konsantre olmamış ve kaybetmiş. Yalnız benim gördüğüm kadarıyla 2. maçı tamamen bırakmış, hiç oynamamış. Herhalde kendisi alsa bile Alper'in son maçı alamayacağını düşünmüş olabilir.

Servislerde kolu çekmeme konusuna gelince, sadece Gürhan kolunu çekmemezlik yapmamış, Rus oyuncularda kolunu çekmemiş. Bence bu konulara fazla takılmamak gerekir. Eğer karşı taraf bunu art niyetli yapıyor ve kendine avantaj sağlıyorsa o zaman uyarmak gerekebilir ama yılların alışkanlığından dolayı yapıyorsa üzerinde fazla durulmaması kanaatindeyim.

Yukarıda Ozan'ında belirttiği gibi adamların backhandleri ve blokları müthiş iyi, topu oyunda çok iyi tutuyorlar, her top geri geliyor. Öyle çok iyi servisleri yok fakat servisi o kadar çeşitli ve değişik noktalara atıyorlar ki bütün ayarınızı bozuyorlar. Oyunu da müthiş iyi okuyorlar, bir set içerisinde iyi, kötü yanlarınızı anında çözüyorlar. Benim izlenimlerim bu yöndedir.

Netice itibarıyla, bu oyunda Rus ekolü denen bir şey var ve adamlar buradan yetişmişler, temelleri çok iyi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gürhan Yaldız'ın backhand vuruşlarına dikkat.Hala çok iyi ve hala çok düzgün.Antrenmansızlık çok yavaşlatmış Gürhan'ı belli.Ancak Tekniği hala kıskandıracak kadar güzel.Rus oyuncunun antrenmanlı olduğu belli.Maç kazanmak için Müsabık olarak devamlılığın önemini burda görebiliyoruz.Bu maçta Sergey isimli sporcu daha dikkatli ve daha çok kazanmak istemiş.Gürhan Yaldız ise daha dağınık ve daha isteksiz.Ancak dediğim gibi tekniklere dikkat...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Turnuvada birden fazla oyuncunun sikayet ettigini bizzat duydum. Ama oyun icinde itiraz edince kendi konsantrasyonu da bozuluyor, karsi taraf cok rahatsiz olup hem karsi tarafi "ağlamakla" suclayabiliyor, hem de pasif hakemler yuzunden itiraz etse de bir sonuc alamayacagini dusunuyor...

Hakemler isinma suresi veya servisin avuc icinden atilip atilmadigina bakmak yerine insanlarin saklayip saklamadigina veya topun elden 16 cm çikip cikmadigina baksinlar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Paylaşım için teşekkürler,küçük bir detay ama söylemeden geçemiyeceğim Alexander'le olan maçın 3 ncü setinde değişiklik yapıp raketinin siyah tarafını forhend'de alarak oynamış gördüğüm kadarıyla ne planladı acaba kazanmak için farklı bir planmıydı yoksa teslim'mi olmuştu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 11 months later...

bence birçok kişi gürhan yaldızı oktay çimeni adeta okolleştirip ilahlaştırmış gözlerinde,bence bunların sayesinde masatenisi ilerlemiyor yıllardan beri federasyon başkanı aynı nedir bu ya ,hala türkiyede masatenisi kitabı yok neden? çünkü bencil davranıyorlar onları yetiştirmede emeği geçen kıymetli selçuk hocayla bu konuları konuşurken,ben kitabını yazıyım ama benimde adım geçsin demiş oktay ç,mene onlarda red etmişler. bir badminton fed. bşk nı nasılda yaygınlaştırdı yaptığı sporu, adamda kibir yokki bizimkilerin yanına gitsen o biçim hava .kesinlikle oktay çimen ekibiyle birlikte değişmeli yerine sporu sevdiren tecrübeli bir ekip gelmeli. lastik ve tahta fiyatları evlere şenlik zaten birileri kaymağı yiyeceğim diye büyük sitesi olacağına nasıl ucuza verebilirimde tüm herkese yaygınlaştırayım diye düşünmeli düşünsenize bir raket tahtası birton odun fiyatından daha pahalı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bence birçok kişi gürhan yaldızı oktay çimeni adeta okolleştirip ilahlaştırmış gözlerinde,bence bunların sayesinde masatenisi ilerlemiyor yıllardan beri federasyon başkanı aynı nedir bu ya ,hala türkiyede masatenisi kitabı yok neden? çünkü bencil davranıyorlar onları yetiştirmede emeği geçen kıymetli selçuk hocayla bu konuları konuşurken,ben kitabını yazıyım ama benimde adım geçsin demiş oktay ç,mene onlarda red etmişler. bir badminton fed. bşk nı nasılda yaygınlaştırdı yaptığı sporu, adamda kibir yokki bizimkilerin yanına gitsen o biçim hava .kesinlikle oktay çimen ekibiyle birlikte değişmeli yerine sporu sevdiren tecrübeli bir ekip gelmeli. lastik ve tahta fiyatları evlere şenlik zaten birileri kaymağı yiyeceğim diye büyük sitesi olacağına nasıl ucuza verebilirimde tüm herkese yaygınlaştırayım diye düşünmeli düşünsenize bir raket tahtası birton odun fiyatından daha pahalı.

al kitap: http://www.masatenisi.org/forums/topic/12708-adym-adym-masa-tenisi/

vardı yoktu diye suçlamadan önce insan araştırmalı biraz.

fed.başkanlıkları seçimle belirlenir, bir itirazın varsa süresine, kişilere, bunun yeri forum değildir,

koyarsın adaylığını seni seçeriz, değiştirirsin süreleri, böyle forumda gelip başka branşı örnek

göstermekle olmaz bu işler.

lastik tahta fiyatlarını da federasyon başkanı belirliyor haklısın. türkiyedeki alışveriş sitelerinden

şikayetin varsa yurtdışından getirt. veya bi ton odun al onları yont etrafındaki gariban okullara

dağıt gençler masa tenisi oynasın bi faydan olsun spora.

ne içtiysen aynısından istiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

kitabı alacağım, bunun yeri forum neden olmasın ? görüş beyan etmek yazmak suçmuş gibi ezici ve alaycı bir yazı yazdınız, buda sizin karakter yapınızdan biridir herhalde, sizin yada benim fed. başk. seçme hakkımızmı var ? başka bıranşı ben emsal gösterdim neden bu tahammülsüzlüğünüz ? elbette lastik fiyatlarını fed. belirlemez onada bir çözüm bulunur elbet. sitelere şikayetim yok gürhan yaldızdan bahsetmiştim spinspor adına,kendimce masatenisine yıllarca hizmet ederim ibrahim peygamberin ateşine su taşıyan karınca misali .ayrıca 2.kademe bir antrenörüm birşeyler yapıyorum spor adına.çoğu odun şekil almaya müsaiittir amma........ nemi içtim sadece aşkın şarabını uzaktan kokladım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

,hala türkiyede masatenisi kitabı yok neden?

Masatenisi kitabı yok derken...

FED. kitap çıkarmadığından mı bahsettiniz..?

al kitap: http://www.masatenis...ym-masa-tenisi/

vardı yoktu diye suçlamadan önce insan araştırmalı biraz.

fed.başkanlıkları seçimle belirlenir, bir itirazın varsa süresine, kişilere, bunun yeri forum değildir,

Alın kitap demişsiniz...

Bu kitabı FED. mi çıkarttı..?

Bunun yeri forum değil derken...

FED. başkanın beğenilmediği için foruma yazılmasının mı yeri değil, demek istediniz.?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

kitabı alacağım, bunun yeri forum neden olmasın ? görüş beyan etmek yazmak suçmuş gibi ezici ve alaycı bir yazı yazdınız, buda sizin karakter yapınızdan biridir herhalde, sizin yada benim fed. başk. seçme hakkımızmı var ? başka bıranşı ben emsal gösterdim neden bu tahammülsüzlüğünüz ? elbette lastik fiyatlarını fed. belirlemez onada bir çözüm bulunur elbet. sitelere şikayetim yok gürhan yaldızdan bahsetmiştim spinspor adına,kendimce masatenisine yıllarca hizmet ederim ibrahim peygamberin ateşine su taşıyan karınca misali .ayrıca 2.kademe bir antrenörüm birşeyler yapıyorum spor adına.çoğu odun şekil almaya müsaiittir amma........ nemi içtim sadece aşkın şarabını uzaktan kokladım.

adem bey,

görüş beyan ederken burada kendisini savunma imkanı, isteği olmayan insanlara saldırı modunda yazarsanız

elbette haksız olduğunuz yönlerde benden veya başkasından cevap bulursunuz, karakter yapımla ilgisi yok

sadece haksızlığa katlanamam, kime karşı yapılırsa yapılsın.

butterfly pahalı bir marka, sadece bizim ülkemizde değil tüm dünyada böyle, bi tenergy 160 lira olmuş. yurtdışından

almaya kalktığınızda kargo dahil, vergi hariç o civara geliyor, birde vergi ödeseniz (kdv) daha pahalı.

Ayrıca butterfly i türkiyede tek satıcı satmıyor, yani ortada tekel durumu da yok.

sizin veya benim fed. başkanını seçme hakkımız var, illerdeki faal ve kontenjan dahilindeki kulüplerin oy hakkı var

fed. başkanı seçimlerinde. bu kişiler atamayla tepeden değil, seçimle çoğunlukla seçiliyorlar, bilginiz olsun.

kitabı tavsiye ederim güzel olmuş stokta falan yoksa falan bendekini size yolluyabilirim,

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 10 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..