Jump to content
Masatenisi.org Forum

Devletin Masa Tenisine Olan Ilgisizliği

Guest Cullu87

devletin masa tenisine olan ilgisizliği  

39 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Bunun devletin şahsi görüşü ile bi ilgisi yok . Türk milli takımındakiler avrupa şampiyonu bile olsa devlet masatenisine büyük bi yardım yapmaz . Çünki fon ayrıcağı ve popülaritesi olan bi çok spor var . Futbol , basketbol güreş halter vs ...

Sonuçta devletin yardım elini uzatabilmesi için , o sporun seyircisi olması , izlenilen takip edilen , taraftar gruplarının olduğu ve bi mukabil bunlardan dolayı devletin kasasına para girmesine yardımcı olan bir spor dalı olması gerekir .

Ve bildiğimiz üzere masatenisinin izleyicileri , 3-5 amatörden başkası olmadı ülkemizde ne yazıkki..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Serkan haklı bence, spor haberlerine bakmanız bile yeterli sadece futbol başka birşey yok.Spor haberi değil sanki futbol haberleri,gazetelerde aynı hangi takım kimi transfer etmiş hangi başkan ne demiş.Yapabilecek fazla birşey yok.

Bu arada spor medyası gerçekten çok önemli bir insanı kaybetti.KENAN ONUK.Ntv de 90 dak. programını sunuyordu hatılarsanız.Objektif ve efendi kişiliğiyle gerçekten örnek bir insandı.Tüm yakınlarının ve spor kamuoyunun başı sağolsun.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaslar artık devletler popüleritesini futbol üzerinden artırıyor.basbakanlar milli macları bırakın lig maclarını kaçırmiyor.ama biz çinle şampiyonluk maçı yapsak gelirler mi? :whistle:

simdi kimsei suclamayalim herkez futbolu çok seviyor.masatenisini kimse bilmiyor.çünkü basarı yok.tanıtım yok.para yok masatenisi diğer sporların yanında

amarikanın yanında Türkiye gibi kaliyor.

aslında masatenisinin türkiyede gelişmesi kolay.neyse ne kadar konuşsak boş. :protesto:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar hiç bir zaman yılmamalıyız şimdi biraz ayaktayız ama yine bizi yıkmaya çalışıyorlar buna karşaı önlem almalıyız her zaman böyle olacak diya birşey yok futbol şurda kaçsene oldu türkiyada gelişeli aynı şekilde basketbol voleybol bunlar kendi çabalırı ile mi geldi buralara kadar hepsinin elinden devlet veye federasyonu tuttu reklam yaptılar daha çok şey yaptılar MASA TENİSİ İÇİN BUNDAN SONRA BİR ŞEY YAPILAMAZ DİYE bir söz duymam beni üzdü birde bu masa teniscilerden gelinci beni daha da üzdü arkadaşlar savaşalım :acaba::asabi::frust::uzgun::uzgun:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

iyi diyorsunuz da...masatenisi futbol gibi her an yapılabilecek bir spor değil...herkes çok küçük yaşlarda futbol oyunu ve ekipmanı ile tanışıyor...ve rahatlıkla mahalle aralarında bol bol oynayabiliyor....ben masatenisi dye bir sporun varlığını ortaokula geçtiğimde öğrendim...okulda bir masa vardı...heveslenip öğrendik arkadaşlarla...

tabi ki federasyonun da katkılarıyla yaygınlaşabileceği fikrine katılıyorum...o yüzden bu sporu yapanların da biraz katkıda bulunması gerekiyor...herşeyi devletten beklememek lazım...bu spora bir şekilde bulaşmış olan bizler çevremizdekileri yönlendirebilirsek az da olsa yaygınlaşmasını sağlayabiliriz... :fildir:

tabi ki birşey yapılamaz demek de gerçekten üzücü....yapamayacak olsak bile çabalamalıyız...en azından rengimiz belli olsun değil mi....selamlar :B:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

bence masa tenisi turkiyede oynanma potansiyeli ( ve dolayisiyla popularite potansiyeli ) en yuksek sporlardan biridir hatta bu konuda yer yer futbolla yarisabilecegini bile dusunuyorum.

SADECE HULYA AVSAR SAYESINDE TENISIN NE KADAR POPULARITE KAZANDIGI HEPIMIZIN MALUMUDUR.soruyorum turkiyede tenisin oynanma potansiyeli ne kadardir? kac tane tenis kortu vardir "canim tenis oynamak istiyor" dediginizde?

bir de dusunun masa tenisini her ilkogretimde, lisede,universitede , bircok resmi kurumda...SADECE KUCUK BIR KIVILCIM GEREKIYOR

hulya avsar sayesinde genc kizlar ve hatta "havam olsun" diyenler bugun tenise akin ediyor.

sokakta bir vatandasa sorun "tenis" deyince aklina ne geliyor?

bir suru sey cunku hergun aksam tenisle ilgili haberler var dunyanin dort bir yanindan HULYA AVSAR VAR HERSEYDEN ONCE. toplumuzda herzaman begenilen bir insana populer olan bir insana ozenti vardir.

hadi tenisi gecelim. bir ara sabah gazetesinde "GOLF SPORU UVEY EVLAT MI?" diye bir haber vardi :asabi: guya devlet golfe destek vermiyormus.vah vaah ' ne yazik kim bakacak size simdi? :kizgin: sinirimden kuplere bindim

ALLAH ASKINA GOLFU TURKIYEDE KAC KISI YAPABILIR. VE BOYLE PAHALI BIR SPORU YAPABILECEK OLANLARIN DEVLET DESTEGINE IHTIYACI VARMI?

arkadaslar masa tenisinin bugun profesyonel olarak "kirtasiye raketleri" yle oynandigini zanneden milyonlar var.sadece reklam reklam reklam

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

DOĞU ANADOLUDA 3 GENÇ KIZ 2AY ÖNCE ZENGİN SPORU DİYE BİLİNEN GOLF SPORUNA BAŞLADI.2 AY SONUNDA DA ÖNEMLİ BİR ŞAMPİYONA DA DERECEYE GİRDİLER. ŞİMDİ DOĞU ANADOLUD BİRKAÇ GENCİN SPOR YAPIYOR OLMASI DEĞİL Mİ BU HABERİ HABER YAPAN? DAHA SONRA DERECE ALMALARI ZATEN SPOR SAYFASI MANŞETİ OLDU. DEMEK Kİ İŞ YERLERİMİZİN ALT KATLARINDA BİLE BULUNAN MASA TENİSİ MASALARI, BAHÇELERDE, HALKA AÇIK YERKERDE BULUNAN ALANLAR BİRAZ SİLİK KALIYOR. TAMAMEN REKLAM! ŞİMDİ ÇIKIP İBRAHİM TATLISES BEN HER GÜN MASA TENİSİ OYNUYORUM,KENDİME BİR DE HOCA TUTTUM,MAÇ YAPMAK İSTEYEN VAR MI DESE NE OLUR? BENCE HÜLYA AVŞAR DA HEMEN MASA TENİSİ ÖĞRENİR.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

üstelik bir de İbrahim Tatlıses :oogh:

İBRAHİM TATLISES ASLINDA BURADA YEM OLARAK KULLANILIYO,ASIL REKLAM PAYI HÜLYA VŞARA DÜŞÜYOR. AMA ÖYLE BİR-İKİ GÜN DEĞİL,NASIL TENİSLE İLGİLENMİŞSE MASA TENİSİYLE DE İLGİLENECEK. SANIRIM 1AY YETERLİ.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben bunların masa tenisine bir katkısı olacağına inanmıyorum açıkcası,tamamem magazinsel ve gelip geçici gündem maddeleri şeklinde unutulup gidiyorlar.

Şimdi Hülya Avşar tenise başladı diye çok büyük kitlelerin tenis sporuna hücum ettiği söylenemez veya İbrahim Tatlıses'in paparazilere 'forehand topspinlerim iyi ama backhand spinlerde biraz zorlanıyorum'dediğini hayal edebiliyormusunuz?????

ya da Doğu Anadolu'da golf sopası satışları tavana mı vurdu dersiniz?sanmam...

Başarılı sporcuların yetişmesi lazım,uluslararası dereceler gelmeli bence,,,,

biz amatörlere de iş düşüyor , elimizden geldiğince insanlara masa tenisinin ne kadar zevkli bir spor olduğunu,aslında sadece bir raket alıp topa gelişigüzel vurarak yapılmadığını birçok detayın olduğunu anlatmamız gerekir diye düşünüyorum,,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 7 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..