Jump to content
Masatenisi.org Forum

Masa Tenisine Hangi Yaşta Başlamalı?

Recommended Posts

Sevgili masa tenisi dostları,

Uzun bir aradan sonra uygun bir partner bulduğum için hem antreman hem de maç yaparak masa tenisine yeniden gerçek anlamda dönüş yaptım. İnternetten de dünya kadar doküman indirdim bu arada. Şimdiye kadar hiç düşünmediğim halde oğlumu da masa tenisine yavaş yavaş ısındırmaya başladım. Gerçi o basketbol oynamayı daha çok seviyor. Oğlum 11 yaşında, 3 aydır beraber haftada 3-4 saat oynuyoruz. Ufak ufak spin bile çekmeye başladı. Sizce çok mu geç kaldık. Eğer çocuk yetenekliyse bu açığı kapatabilir mi? Çünkü ideal başlama yaşının 7-8 olduğunu biliyorum. Ankara da bir kulüpte oynayabilir mi?Hepinize sevgiler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Oğlum 11 yaşında
Bence fazla geç değil ben de o yaşta başladım.Fakat 9-10 yaş tam zamanı.

Eğer çocuk yetenekliyse bu açığı kapatabilir mi?

Elbette kapatır bak Grubbaya 4 senede dünya şampiyonu hem de solak olduğu halde sağ elle şampiyon olmuş.

Ankara da bir kulüpte oynayabilir mi?
Eğer çok yetenekliyse 1-2 senede olmadı en geç 4 senede bi takıma girer.

3 aydır beraber haftada 3-4 saat oynuyoruz.

Haftada 5-6 saat makuldur, zaten yaz geldi okul mokul yok.

Sağlıcakla kal Erol abi :bye:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Uzun bir aradan sonra uygun bir partner bulduğum için hem antreman hem de maç yaparak masa tenisine yeniden gerçek anlamda dönüş yaptım. İnternetten de dünya kadar doküman indirdim bu arada. Şimdiye kadar hiç düşünmediğim halde oğlumu da masa tenisine yavaş yavaş ısındırmaya başladım. Gerçi o basketbol oynamayı daha çok seviyor. Oğlum 11 yaşında, 3 aydır beraber haftada 3-4 saat oynuyoruz. Ufak ufak spin bile çekmeye başladı. Sizce çok mu geç kaldık. Eğer çocuk yetenekliyse bu açığı kapatabilir mi? Çünkü ideal başlama yaşının 7-8 olduğunu biliyorum. Ankara da bir kulüpte oynayabilir mi?Hepinize sevgiler.

erol bey hiçbir şey için geç değildir bu dünyada...hele bir de konu çocuklar olunca...onların öğrenme hızlarına her zaman hayran kalmışımdır..yalnız idman saatinin az olduğu kanısındayım...biz samsunda iyi olacaklarına inandığımız çocuklara 13 saat idmana alıyoruz...3 gün 2,5 saat, 2 gün de 3 saat olarak...inanın bana çok faydalı oluyor...1997'li bir sporcu var kısa sürede -tabi ki üstüne de düşmemizle- bir hayli ilerledi...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

2 yil once baslasa daha iyiydi ama sen cocugu sevdigi spora yonlendir

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Merhaba

Yaş olarak dokuz yaşını öneriyorlar.

Bende benimkini on yaşında hafif hafif alıştırmaya başladım.

Forehand stop .Forehand spin ala ama gel görki backhand tarafıda büyük sorunlar var.Bunu yeni başlayan tüm küçükler de gözlemledim

Bu konu hakkında tavsiyelerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Serhat bey backhand vuruşlarda bizim de problemimiz var. Ama bunun zamanla düzeleceğini düşünüyorum. Antremanın yanısıra çocuğun kendi yaşıtlarıyla da bol bol oynaması gerekiyor bence. Tabii kendi seviyesine yakın çocuklarla.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...
Ben 13 yaşındayım ve masa tenisine yeni başladım ama oldukça fazla ilerleme kaydettim . Bir masatenisi kursunda öğreniyorum bu sporu ve bence 10lu yaşlar bu spora başlangıç için uygun .

Merhaba ben de 13 yaşındayım ama senden avantajım 2 sene daha önce başlamak ama daha da önce başlasaydım şu anda herhalde mill olmuştum ne de olsa 1,5 sene fark eder,tabii yeteneğin çok önemli olduğunu söylüyeyim ve ben başladığım zaman şu anki takım arkadaşlarım Türkiye şampiyonlarına gidiyodu ama onlar seviyesine geldim hatta onları geçtim şimdi daha Miniklerdeki ilk senemde Balıkesir gibi önemli bi yerde il birincisi oldum :B: Ama yıldızlarda önemli bi yerde değilim ama herkes(Chan Jiang başta olmak üzere)Beni izliyecek bak bu kadar iddalı konuştum :bonus: Yanii yıldızlardaki son senem bu ssene değil ondan sonraki sene

Bence yaş önemli değil bak rahmetli Grubbaya o lisede başlamış da noluyo gidiyo Dünya Kupası Şampiyonu oluyo Grubbayı birkez daha andık...

:bye:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ilker ne olursa olsun yaş önemli...hele bizim gibi dünya çapında masatenisçilerin yetişemediği bir yerde ne kadar erken başlanırsa bu spora başarı şansı o kadar artar...

Bence yetenek bi disiplin daha önemlidir diyorum.Disiplin ve yetenek olmazsa hiç bişey olmaz...

Ayrıca şunu söylüyeyim masatenisi kolla oynanmaz ayaklarla ve beyinle oynanır...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 10 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..