Jump to content
Masatenisi.org Forum

Beslenme Ve Spor

Guest Cem Demirkoparan

Recommended Posts

Guest Cem Demirkoparan

Merhabalar;

Benim günlük nekadar beslendiğimi ne kadar spor yaptığımı üstadlara aktaracağım.Yorumlarınızı esirgemeyin... :)

Her sabah,6'da kalkıp koşu yapıyorum.Parklardaki kondüsyon aletlerinde çalışıyorum.Eve gelip kahvaltı yapıyorum.Daha sonra arkadaşlarla tenis oynuyoruz ama sorun şuki oynadıkları oyunun farkında olan tek ben varım.Daha sonra fitness salonuna gidiyorum.Eğer antreman günüyse atremana gidiyorum(Çarşamba,Cuma ve Pazar).Yemek olarakta 3 öğün dışında hiç birşey yemiyorum.Sabah ve akşam süt içiyorum.Öğlenleride vücudumu dengelesin diye maden suyu içiyorum.Meyve,sebze daha çok salata ağırlıklı besleniyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest malatyalıcihan

Merhabalar;

Benim günlük nekadar beslendiğimi ne kadar spor yaptığımı üstadlara aktaracağım.Yorumlarınızı esirgemeyin... :)

Her sabah,6'da kalkıp koşu yapıyorum.Parklardaki kondüsyon aletlerinde çalışıyorum.Eve gelip kahvaltı yapıyorum.Daha sonra arkadaşlarla tenis oynuyoruz ama sorun şuki oynadıkları oyunun farkında olan tek ben varım.Daha sonra fitness salonuna gidiyorum.Eğer antreman günüyse atremana gidiyorum(Çarşamba,Cuma ve Pazar).Yemek olarakta 3 öğün dışında hiç birşey yemiyorum.Sabah ve akşam süt içiyorum.Öğlenleride vücudumu dengelesin diye maden suyu içiyorum.Meyve,sebze daha çok salata ağırlıklı besleniyorum.

bu soruya cevap verecek bilgim yok ama öncelikle kilo boy yaş kaç saat koşuyorsunuz kaç saat masa tenisi oynuyorsunuz bunlar gibi bazı ayrıntılarıda açıklarsanız sorunuza cevap verilecektir kanımca :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Maden Suyu dedinizde ....Bende her gün bir şişe içiyorum.... Bu suyun bizlere karı veya zararı nedir.?

Birde bu su kimyasal karışımıdır ... doğalmıdır.???

ktm

Ktm kardeşim tabikide bildiğiniz gibi herşeyin çoğu zarardır.Sade maden suyu(içebiliyorsanız sade maden suyu için limon lusu çileklisi içinde ne olduğu belli değil) maden suyu minraller açısından çok zendin demir sodyum mangan gibi bir sürü vucuda faydalı mineral var.Masa tenisi oynarken ter ve su kaybediyoruz.Bununla beraber minerallerde vucudumuzdan uzaklaşıyo.Bizde bu eksiği kapatmak için maden suyu 1e1 bir ilaç.yemeği çok kaçıran bir adam maden suyu içiyor ve rahatlıyor ama bunuda bir zararı var midemizi tembelleştiriyor.Midemiz artık sürekli maden suyuna bağımlı hale geliyor asite yakıcılığına ihtiyaç duyuyor.O yüzden abartmadan içmek en mantıklısı.Bende sodayı çok seviyorum ama hergün içmek bana biraz mantıksız geliyor.2-3 günde bir içiyorum.(kendi fikrim)Sadece bir duyum söylemek istiyorum(kesinlikle kesin birşey değil)bu sodanın asitlik özelliğini gidermek için bardağa koyup gazını gitmesini bekliyorlarmış. Bu da bir denene bilir.Ama en iyisi herşeyi dozunda bırak maktır.Buraya birşey daha söylemek istiyorum hocamız antremandan önce(1 1.5 saat önceden) karbon hidrat antremandan sonra protein ağırlıklı yememizi söylüyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...

Cem kardeşim günlük programın ve beslenmen bence gayet sağlıklı.Eğer profesyonel sporcu isen ve bu işten para kazanıyosan daha da güzel. Boy kilo oranında gayet iyi;BMI(boy kilo oranı ölçüt birimi) in:20 normali:18-25 arası.Sadece şunu önereceğim muhtemelen dikkat ediyosundur ama hatırlatayım.ısınmadan spor yapmak sağlıklı değil. Onun dışında önereceğim birşey yok.Sağlıcakla kal.

Yusufu Deniz MD,İnönü Univercity,Medicine Faculty

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 1 Gizli, 17 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..