Jump to content
Masatenisi.org Forum

Joola Air Nasıl Lastik Sizce? Tahta K5 Mi K3 Mü?

Guest Kanoute

Recommended Posts

joola air lastik mi alsam ?satıcıda başka bir lastikyok şu an. ama air çok iyi diyor.

ben samba veya samba ntec düşünmüşüm aslında. sambalar süper ses çıkarıyormuş. onları bulabileceiğim bir yer var mı türkiyede?yoksa air yeterli mi ? ne dersiniz?

tahta olarak ise joola k3 ve k5 var .

kısaca off bir raket hazırlayacam. ne kadara malolur başka bir marka mesela butterfly yapsam

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu arada soylemeden gecemeyecegim, genel olarak Alman lastiklerin omru Japonlara gore daha kisa oluyor. Bence ayni paraya bir japon kokenli bir lastik al, daha uzun dayanirlar. Mesela benim Nittaku moristo lastikler cok uzun dayanmadilar, bir Bryce veya Cermet cok daha uzun dayaniyor. Ama bahsi gecen lastikleri denemedim, bilemem yine de. Tahtalari da denemedigim icin sunu yap, bunu sec diyemeyecegim. Yine kalite olarak bakarsak, japon tahtalar kaliteli, ama bir tahtanin Butterfly olmasi onun Japonya'da uretildigi manasina gelmiyor, ayni sey Nittaku icin de gecerli. Uzerlerinde ozellikle "made in japan" yazmazsa cin'de uretildigine emin olabilirsin. Bunlarin kalitesi biraz daha kotu. Alman tahta re-impact harici denemedim, o cok kaliteli ve pahali bir tahta ama, standart Joola veya Tibhar tahtalar ile mukayese etmek haksizlik olur. Yani alman tahtalarin kalitesi icin de birsey diyemeyecegim.

Simdi bir okudum da yazdiklarimi, ne kadar bos konusmusum... :salak:

Son olarak unutmadan, ne kadara mal olur demissin, once sen ne kadar ayirmak istiyorsun bu ise onu soyle, zira lastik fiyatlari cin lastigi olmadigi surece cok farketmiyor ama tahta fiyatlari cok farkli, sen bir dusundugun fiyat araligini belirtirsen, ona gore muadil kombinasyonlari cikartiriz, bir de oyununu iyice tarif etmen lazim tabii...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bryce spinli değil cermet daha yumuşak ve elastik olduğu için daha iyi yakalıyor ve bryce kadar da hızlı olmadığı için kontrolü daha kolay.

bryce değil ama bryce fx spin için gayet bence...sriver fx'den bryce fx daha iyi geldi bana....ama cermet için birşey diyemem...forum buluşmasında denedim bir kez ama çok anlayamadım...bir süre oynamak gerekir...ama lastiğin spininden çok kişinin nasıl spin yaptığı da önemli...4 yıllık lastikle bile spin var... :bonus:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arsun moristo icin sagda solda agir diyolar ne diyosun bu dedikodulara? :) arnodaki 1.6 kırmızı moristo ile oynadım baya baya guzel lastik. topu yakalıyor ve baya hızlı yolluyor baya sevdim tam backhandime gore ama agir ve cabuk eskiyor diyorlar eh bende haftada 3 kere lastik yapıştırıp oynayan biriyim ne yapmalı? cermet daha pahalı ama... bariz hafif ve dayanıklıysa cermet mi almalı?

Moristonun agir oldugunu kim demis bilmiyorum, ben de 1.6mm ile oynadim, sungeri ince oldugu icin bana hic de agir gelmedi, hizi konusuna deginirsek eger, 1.6mm Moristo bir suru 2.0mm lastik kadar hizli bence, ayrica ince oldugu icin de kontrolu cok iyi.

Dayaniklilik konusuna gelince, senin kullandigin yapistiriciya lastik mi dayanir Tsucum :lol: ? Saka bir yana, Japon muadillerine gore az dayandigi dogru, benimkiler cabuk eskidiler, ustelik ben hizli yapistirici kullanmiyordum ve surekli bir antreman duzenim de yoktu. Haliyle bundan sonra, lastigin ozelliklerini cok begenmis olmama ragmen, Moristo almam herhalde (buyuk bir indirim olmazsa tabii).

Cermet ve Bryce Fx kullandim, ikisi de cok iyi lastikler, Cermet sanki biraz daha kontrollu, Bryce Fx biraz daha hizli, ama aman aman farklari da yok bence. Spin konusunda ise bence ikisi de cok spinliler, Bryce Fx'i ben Bryce'dan daha cok sevmistim acikcasi. Iki lastikten o an hangisi daha ucuzsa o tercih edilebilir. Dayaniklilik olarak iki Moristo kadar dayanirlar diye dusunuyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bence tahtada donic al üstüne de tibhar rapid soft al.(raketinin ötmesini istiyorsan:)

ötmesi için iyi yapıştırmak yeterli..tabi bazı lastik-tahta kombinasyonları daha iyi ötüyor.. gergely-sriver fx gibi...samsonov carbon-bryce fx'ten de iyi ses çıkıyor

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

şimdi ben 1.8mm moristo'yu 40milyona mı almalıyım 2.1mm cermeti 50milyonamı? fiyat ömür olarak cermet iyi de... 1.8mm moristo 2.1cermetten hafif olmazmı yahu...(1.9cermet al deme tek seçeneğim 2.1) üff... boşboğaz adamlar ya... iki üç kendini bilmez ağır diyo lastiğe bütün hevesim kaçıyo kardeşim be... :P

Tam da 1.9 cermet al diyecektim, hehe.. :D:

1.8mm Moristo burda yok mesela, o yuzden ben 1.6mm aldiydim, 1.6mm de ince sungerli oldugu icin daha hafifti. Tahminim 1.8mm Moristo 2.1 Cermetten daha hafif olacaktir, ama bilemem yine de. Dayaniklilik olarak ise Cermetle pek yarisabilecegini dusunmuyorum. Arada az fiyat farki var, ben Cermet alirdim. Burda Cermet $43 falanken Moristo $27 idi. Ben de moristo almistim haliyle, cunku aradaki fiyat farki 50%'den fazla. Ama senin durumunda fiyat farki 25% daha fazla oldugundan Cermeti tercih etmek daha mantikli. Cunku kesinlikle Cermet an az 1.5 kati (hatta 2 olabilir) dayanir diye dusunuyorum Moristoya gore.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 5 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..