ararat1973

Üyeler
 • İçerik sayısı

  1.048
 • Kayıt Tarihi

 • Son ziyaret

 • Kazandığı gün sayısı

  31

ararat1973 en son 11 Mart tarihinde kazandı

En beğenilen içerik seçildi

Topluluk Puanı

384 Çok İyi

ararat1973 Hakkında

 • Derece
  Üye
 • Doğum Günü 10-04-1973

Profil Bilgisi

 • Cinsiyet:
  Bay
 • Şehir / Semt:
  giresun

Erişim Bilgileri

 • Web Sitesi
  http://

Yakınlardaki profil ziyaretçileri

900 profil görüntüleme
 1. Bu işi başarılı bir şekilde yürüteceğine inanıyorum.
 2. Bir bu eksikti. O ne öyle, orasından burasından birşeyler çıkmış
 3. Bu işin doğası böyledir. Güzel tanışmalar hep geç olur
 4. Eğer bütçeyi arttırabilecekseniz önerim şu olur; Tahta: Stiga allround evolution. Lastikler: Yasaka rakza X, 2 mm. Bu raket, linkteki raketten oldukça pahalı ama hiç olmazsa parasının hakkını verir. Linkteki raketten aynı derecede verim alacağınızdan şüpheliyim.
 5. Tarzanca İngilizcemle anladığım kadarıyla önemli noktalar şunlar; Spinli ama yavaş vuruş güçlü değildir. Hızlı ama spinsiz vuruş güçlü değildir. Güçlü şut, hem spinli hem hızlı olandır. Güçlü şutu öğrenmek için önce spini öğrenmek gerekir. Güçlü ve masa kenarına gönderilen topları karşılamak çok zordur. Batılı amatör oyuncular, profesyonel oyuncuların ekipmanına sahip olmakla, spini öğreneceklerini sanıyorlar (bizden bahsediyor). Daha başlangıçta çok hızlı tahtalar alıyorlar ve bu raketlerle güçlü vuruş yapmak çok zordur, çünkü topu dışarı atarlar. Önce spin öğrenilmeli, sonra hızlı vuruşlara geçilmeli. Aynı zamanda fiziksel güç de gerekli bir faktördür (Bilal, burada senden bahsediyor). Spinli vuruşlarda akselerasyon önemlidir. Harimato çok hızlı ve spinli vuruşlar yapmaktadır. Bu onun fiziksel gücünden kaynaklanmıyor. Çok spinli vuruşlar yapmasından kaynaklanıyor (vuruş tekniği kastediliyor). (Akselerasyon: İvme, hızlanma. Burada, topun çok spinli olması kastediliyor). Akselerasyon için, lastiğin topa temas ettiği andan itibaren, güç uygulamaya devam etmek gerekir. (Ardından, bilimsel araştırmalarla destekli olarak vücut hareketlerinden bahsediliyor). İleri düzey ve orta düzey oyuncuların raketleri arasında, hız açısından önemli bir fark yoktur! Hız ve spin, yalnızca lastikten kaynaklanmaz, tahta ve teknik de önemlidir. Tahta, vuruştaki güçü topa aktarır. Raketin topa temas anında, kalçanızı çevirerek topa hız verebilirsiniz. Raketin yukarı ve ileriye doğru hareketi, topa spin verecektir. Topa vurmadan önce uygun pozisyonu alın ve bir anda güçlü bir vuruş yapın. Çeviri bazı hatalarım olabilir. NOT: Bilal, bu çeviri senin için
 6. Mahalle baskısı konusunda size tamamen katılıyorum. Oyuncular birbirini olumsuz yönde etkiliyor istemeden de olsa. Araştırdığım kadarıyla ekipmanda en önemli unsur olarak tahta gösteriliyor. Özellikle hisli, kontrollü olması gerektiği vurgulanıyor. Avalox P500 bu açıdan hem yeteri kadar hız hem de his sunuyor. Elbette bunu okuyanlar, herkes için aynı derecede kontrol ve his sunduğu anlamını çıkarmasın. İkinci / üçüncü lig oyuncusuna göre tahmini söylüyorum. Sonuçta, kontrollü olsun, varsın biraz yavaş olsun. Yavaşlık, hızlı lastik ve vuruş teknikleriyle giderilebilir.
 7. Xu Xin bile off- ve off tahtalarla oynuyorken, off bir tahta olan Avalox P500 yavaş gelirse oyun seviyenizi eksik söylemişsiniz
 8. Avalox P500. Sanırım tam ihtiyacınızı karşılayacak tahta budur.
 9. Uygun olur. Alabilirsin.
 10. Cevabı yeni öğrendim. Top 12 deki oyuncuların çoğunda (Ma Long, Fan Zhendong, Xu Xin ve Zang Jike dahil) çeşitli sakatlıkları varmış. Maçlarda sakatlanma riskini azaltmak için 2 set almak, kazanmak için yeterli kabul edilmiş.
 11. 3:04. İnsanın 'Allah tamamına erdirsin' diyesi geliyor
 12. Nihayet Fan Zhendong vs Xu Xin Sıralamadaki ilk üç oyuncu arasındaki maçlarda yenilgi almayan tek kişi Fan Zhendong oldu.
 13. Gördüğüm kadarıyla, en iyiler bile en az ikişer yenilgi aldı. Hepsi çok iyi. Bu 12 kişiden herhangi birini alıp Avrupa'da oynatsalar, muhtemelen Avrupa şampiyonu olur. Fan Zhendong'la Xu Xin'in maçına denk gelemedim.
 14. Bu maç ayrı bir başlığı hak ediyor. Devlerin savaşı ...
 15. Asıl bombası burada. Adam, Zang Jike'ye bale yaptıracak kadar öz güven sahibi